999 rezultate për

reformes

Vasili: Mirëkuptimi është vlerë e shtuar në soliditetin e reformës Petrit Vasili ka deklaruar sot se debati për reformën nuk duhet ti ndajë, por ti bashkojë. Kreu i grupit parlamentar të
Francë/ Protesta dhe greva kundër reformës së punës Franca është përfshirë nga protestat masive, shpeshherë edhe të dhunshme si pasojë e reformës së punës, e cila kundërsht
Bashkim Fino jep dorëheqje nga Komisioni i Reformës Zgjedhore, ja pse Bashkim Fino është larguar nga Komisioni i Reformës Zgjedhore. Lajmi u bë i ditur ditën e sotme dhe mësohet se në vend t
Hahn: Qëllimi i reformës është për shqiptarët e jo për BE-në Sot në Bruksel është mbajtur takimi i tetë i Këshillit të Stabilizim-Asociimit mes BE-së dhe Shqipërisë. Kryeministri Ed
“Si e mposhti Eduard Selami brenda PD-së Sali Berishën për reformën” Avokati Spartak Ngjela , në një status të tijin për reformën në drejtësi, shkruan se ish-kryeministri Berisha e humbi be
Ngjela: Basha kërkon qeveri teknike? Është një vobektësi mendore Kryetari i Partisë Ligj dhe Drejtësi, Spartak Ngjela deklaroi dje përmes një statusi në “Facebook” se: “Frika e të korru
"Berisha dhe Meta bllokuan për 8 vjet miratimin e reformës në Drejtësi" Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Spartak Ngjela shprehte se, gjatë qeverisë “Berisha” miratimi i një reforme në drejt
Vlahutin: Çudi si gjyqtarët në Shqipëri janë njerëzit më të pasur Ambasadorja e Bashkimit Evropian në Tiranë, Romana Vlahutin në një intervistë për një radion gjermane “Deutschlandfunk”,
"Venezuela, kërkesë për ekstradimin e vëllait të Fatmir Xhafajt" PD ka hedhur sot akuza mbi kreun e qeverisë, se një nga arsyet madhore pse e donte deputetin Fatmir Xhafa në krye të Ref
Batuta e Ramës për datën e miratimit të reformës: Unë them 21 korrik, por Berisha dhe Meta.. Kryeministri i vendit, Edi Rama nuk e ka mbyllur fjalën e tij për reformën në drejtësi pa batuta. Teksa ka folur për
SHBA-BE kërkojnë seancë për 7 ligjet, reagon Rama ndaj PD: Ja e vërteta Kryeministri i vendit, Edi Rama ka reaguar në Facebook pas deklaratës së Delegacionit të Bashkimit Evropian në Tiranë, k
Lu-Vlahutin: Vetting-u të miratohet më 11 gusht SHBA dhe BE kërkojnë urgjentisht miratimin e shtatë ligjeve që shoqërojnë paketën e ndryshimeve ligjore të reformës në d
Vlahutin-politikanëve: Ja me çfarë do përballeni nëse pengoni ose bllokoni reformën Ambasadorja e BE në Tiranë, Romana Vlahutn, në një intervistë për “Tonight”, të Ilva Tares, ka thënë se aktorët shqiptar
SHËNIM/ U kthye vetë apo me porosi të amerikanëve? Ndërkohë që në vend po del në pah një çarje e thellë mes socialistëve dhe demokratëve për sa i përket miratimit të shtat
Xhafaj tallet me Metën: Më vjen keq që iu prish vizita Mesa duket, konsensusi i arritur natën e 21 Korrikut për Reformën në Drejtësi duket se është në buzë të greminës dhe shk
Meta flet prerë: Parlamenti do të mblidhet së shpejti për 7 ligjet e reformës Kryeparlamentari Ilir Meta ka folur për zbatimin e reformës në drejtësi. Ai është shprehur se ka siguruar komisionerin H
Rama: PD u dorëzua përballë presionit popullor e ndërkombëtar Pas takimit me Presidentin e BERZHIT, kryeministri Rama ka shkruar në Facebook se Reforma e Drejtësisë do të sjellë edhe
Nishani dekreton ndryshimet në Kushtetutë Presidenti Bujar Nishani ka dekretuar këtë të martë, ndryshimet Kushtetuese në kuadër të reformës në drejtësi. Dekret
Basha nis letër mirënjohjeje Komisionit të Venecias Kreu i PD, Lulzim Basha i është drejtuar me anë të një letre falenderimi kreut të Komisionit të Venecias, lidhur me mbës
Pushim prej reformës apo prej ditëlindjes së djalit të Ramës? Nuk kishte si të ndodhte ndryshe ku kryeministri Rama të merrte urime të shumta për ditëlindjen e djalit të tij, Zaho, i