999 rezultate për

reformes

Rudina Hajdari zbulon prapaskenat e mbledhjes së Reformës: Këta i shkelën syrin njëri-tjetrit Pas përfundimit të mbledhjes së Këshullit Politik për Reformën Zgjedhore, përfaqësuesja e opozitës parlamentare Rudina H
Mblidhet sot tryeza e Reformës Zgjedhore, çfarë pritet të përcaktohet Ditën e sotme, do të bëhet mbledhja e radhës e Reformës Zgjedhore, ku rreth dy muaj pas mbledhjes së fundit, përfaqësues
Si ua mori Enveri tokat pronarëve dhe ''dora'' e jugosllavëve në këtë reformë Publikohen për herë të parë dokumente të panjohura me shifra dhe fakte, të cilat hedhin dritë mbi Reformën Agrare që rea
Mblidhet sot komisioni i Reformës Zgjedhore Komisioni i posaçëm për reformën zgjedhore është mbledhur paraditen e sotme online, pas 6 javësh ndërprerje si pasojë e
Gjiknuri i përgjigjet Bashës: Po saboton tryezën për Reformën zgjedhore Damian Gjiknuri ka publikuar një postim në rrjetin social Facebook ku i është përgjigjur kreut të opozitës, Lulzim Basha
Fatmir Xhafaj kritika ndaj propozimeve të Ramës: Ndërhyrje në Reformën në Drejtësi Ligjit special i quajtur nga kryeministri Rama, “antiKÇK” u prezantua si një iniciativë e cila do të godiste prokurorët
Reforma Zgjedhore, mbërrijnë në Shqipëri ekspertët e ODIHR-it Ditën e sotme kanë mbërritur në Shqipëri ekspertët e ODHIR që do të asistojnë tryezën e reformës zgjedhore. Ata prite
Opozita paralajmëron nisjen e protestave kombëtare Nisja e sesionit të ri Parlamentar për Partinë Demokratike nuk ka asnjë pritshmëri për aq kohë sa institucioni cilësohet
Paralajmërimi i fortë i Murrizit: Opozita Parlamentare 0 vota reformës zgjedhore! I ftuar në Top Channel, në studion e emisionit “Top Talk”, ishte deputeti Muslim Murrizi. Gjatë fjalës së tij ai u shpre
Reforma zgjedhore, zbardhen konkluzionet e para të tryezës mes palëve Janë zbardhur konkluzionet e para mes palëve në tryezën e reformës zgjedhore. Nga takimi i tryezës për reformën zgjed
Shtrëngime duarsh e përqafime, çfarë humbët nga takimi i opozitës me mazhorancën (FOTO LAJM) Ditën e sotme tryeza për Reformën Zgjedhore mblodhi Oerd Bylykbashin në emër të PD, Petrit Vasilin në emër të LSI-së, Da
Basha tregon 3 kërkesat për marrëveshjen me maxhorancën Lulzim Basha bëri me dije se opozita ka mandatuar Oerd Bylykbashin dhe Petrit Vasilin, që do të shërbejnë si dakordësues
Reformën Zgjedhore ul në tryezë opozitën dhe maxhorancën Opozita dhe maxhoranca do të ulën sot në Komisionin e Posaçëm të Reformës Zgjedhore. Mw parw, opozita kishte bojkotua
Macron heq përkohësisht dorë nga reforma e pensioneve Franca përkohësisht do të heqë dorë nga zbatimi i moshës 64 vjeç për marrjen e pensionit të plotë në kuadër të reformës
"SPAK, si fillimi i fundit të pandëshkueshmërisë në Shqipëri", mesazhi nga Gjermania Gjermania përshëndet ngritjen e Strukturës së Posaçme Antikorrupsion (SPAK) në Shqipëri. Ky institucion i ri do të merre
U zgjodh Kryeprokuror, zbardhet takimi i ambasadorit gjerman me Olsian Çelën Ambasadori Gjerman Peter Zingraf ka zhvilluar ditën e sotme një takim me Prokurorin e ri të Përgjithshëm Olsian Çela.
Zëri i Amerikës: Presidenti Meta sulmon ambasadën e SHBA-ve “Kushtetuesja, Meta sulmon ambasadën e SHBA-ve”. Kështu shkruan sot Zëri i Amerikës (VOA) në një shkrim për situatën pol
"Nga sot, gati për kufoma në Elbasan", Artan Hoxha bën deklaratën "bombë" pas vendimeve për Çapjan dhe Çelën Gazetari intestigativ i Abc Neës, Artan Hoxha ka bërë një paralajmërim të fortë për viktima dhe probleme të mëdha në Elb
Artan Hoxha pas lirimit të Çelës dhe Çapjas: Bëhuni gati për çdo kufomë në Elbasan! "Qytetaret e pafajshem te Elbasanit duhet ti luten zotit te mos ndodhen rastesisht ne rrezen e bresherive te vrasesve qe
Opozita vijon punën paralelisht me Kuvendin: Ja tre çështjet që do diskutojmë Opozita dhe maxhoranca po vijojnë punën paralelisht për Reformën Zgjedhore, ku secila po punojnë nga një draft. Sipas in