999 rezultate për

reformen

Soreca për Kushtetuesen: Arritje për Shqipërinë dhe Reformën në Drejtësi Ambasadori i BE-së në Tiranë Luigi Soreca, ka reaguar pas betimit të anëtarit të gjashtë të Gjykatës Kushtetuese Përpari
Rama zbulon qendrimin e PS-së për Reformën Zgjedhore Kryeminsitri Edi Rama ka njoftuar se sot në orën 13:00 do të zbulojë qëndrimin e partisë sociaiste përsa i përket marrëv
Maliqi pas sigurimit të votave për Reformën: Rama do bjerë në koma, do pësojë paralizë Deputeti Lefter Maliqi, ka reaguar një ditë pasi një pjesë e deputetëve të opozitës së re janë dakord për marrëveshjen e
Përçahet opozita parlamentare: 3 deputetë gati të firmosin Reformën Zgjedhore Për disa deputetë të opozitës parlamentare, e vetmja rrugë e Shqipërisë është Bashkimi Europian, ndërsa marrëveshjen mes
Murrizi nuk kursehet: Nuk e votoj Reformën Zgjedhore të 3 hajdutëve! Në studion e emisionit “Top Talk” në Top Channel ishte i ftuar deputeti Myslim Murrizi. Gjatë fjalës së tij Murrizi
Gjiknuri i përcjell Kuvendit draftin final për Reformën Zgjedhore Bashkëkryetari i reformës zgjedhore Gjiknuri i ka përcjellë Kuvendit draftin final për reformën zgjedhore. Negociatat po
Marrëveshja për Reformën Zgjedhore në krizë? Lulzim Basha shkon në rezidencën e Yuri Kim Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka nisur një takim me ambasadoren amerikane Yuri Kim me ftesë të kësaj të fundi
Pasi i mori drejtimin e grupit, Murrizi kërkon vendin e Hajdarit në Komisionin e Reformës? Pas shkarkimit nga kreu i grupit parlamentar opozitar Rudina Hajdarin, deputeti Myslym Murrizi kërkon dhe zëvendësimin e
Rama takon opozitën parlamentare pas "kërcënimeve" se nuk do t'a votojnë Reformën Zgjedhore "Pastaj nëse ka hapësira të tjera për t’i respektuar edhe opozitarët në parlament që në këtë rast nuk votojnë një ligj q
Palët nuk ranë dakord për ndryshimin e sistemit zgjedhor, opozita ankohet te Ruçi Mënyra sesi palët ranë dakord për Reformën zgjedhore nuk është pranuar plotësisht nga krerët e Grupeve të opozitës Parla
Kryemadhi flet Reformën e re Zgjedhore: S’është arritur ndonjë gjë e madhe ""E para nuk është se është arritur ndonjë gjë e madhe, që është bërë zbulimi i shekullit..." Kryetarja e LSI-së, Mon
Opozitës së re i rrjedh vota e parë, Maliqi: Do t'a votoj Reformën Zgjedhore "Unë jam i detyruar ta votojë këtë nismë që është përshëndetur dhe nga ndërkombëtarët..." Ndërsa Partia Socialiste ës
Edi Rama do t'a sabotojë reformën zgjedhore me votat e "opozitës së re"? Një ditë para se Reforma Zgjedhore të gjente marrëveshjen, Edi Rama ankohej tek Fevziu se nuk e kontrollonte dot opozitë
Meta për Reformën Zgjedhore: Konsensusi është shumë i rëndësishëm! Presidenti Ilir Meta ka komentuar Reformën Zgjedhore duke thënë se është hedhur një hap i rëndësishëm në këtë drejtim.
Përfundon mbledhja e Këshillit Politik, pikat për të cilat u diskutua Mbledhja e Këshillit Politik që u zhvillua sot në ambientet e Pallatit të Kongreseve përfundoi pas 60 minutash. Qëlli
Berisha i kënaqur me Reformën Zgjedhore por nuk i ndahet Ramës: Bëj testin e drogës! Ish-kryeministri Sali Berisha është shprehur i kënaqur nga marrëveshja e djeshme mes palëve për Reformën Zgjedhore. S
Myslim Murrizi i revoltuar për Reformën Zgjedhore: Pazar! Firmosën një grusht plehrash "Një grusht plehrash dhe 4 enukë të pështirë nuk mund të mbajnë peng 5 milionë shqiptarë..." Kryetari i grupit Demo
Zbardhet dokumenti me 12 pika: Si u arrit marrëveshja për Reformën Zgjedhore (FOTO LAJM) UPDATE - Mbrëmjen e sotme palët politike pas shumë takimesh nën mbikqyrjen e ambasadorëve, arritën të firmosin marrëvesh
Nuk u pranuan listat e hapura! Hajdari: Mora garancinë e ambasadores Kim! "Unë sot mora garancinë më së tepërmi nga ambasada amerikane, nga delegacioni i BE se bisedimi për ndryshimin e sistemit
Meta si Rama, përshëndet marrëveshjen por thumbon anëtarët: Nuk garanton asgjë Ashtu edhe Rama, Presidenti Meta duket i pakënaqur nga marrëveshja e palëve politike për Reformën zgjedhore. Kryetari