999 rezultate për

reforme

Myslim Murrizi i zë vendin Rudina Hajdarit në Komisionin për Reformën Zgjedhore Kuvendi i Shqipërisë ka ndryshuar përbërjen e Komisionit për Reformën Zgjedhore ku pritet të miratohet se shpejti. M
"Plehrë, ordiner, kopil komunist", deputeti rebel i PD-së shpërthen ndaj Bylykbashit Deputeti i PD Myslim Murrizi i është përgjigjur ashpër Oerd Bylykbashit i cili e quanti Murrizin deputet të rritur në in
"Hajdeni të ulemi", Rama "josh" opozitën pas apelit të BE-së Ditën e sotme përfaqësuesit e BE bënë apel që palët politike në Shqipëri të ulen dhe të dialogojnë për të mirë të vendit
INTERVISTA/ Soreca është optimist për çeljen e negociatave: Punë e mirë me Reformën në Drejtësi Nga Lutfi Dervishi Shqipëria pret këtë qershor për të 10-tin vit me radhë hapjen e negociatave me BE-në. Shqipër
Betohen Alimadhi dhe Elezi: Gati të votojmë Reformën Zgjedhore me Ramën Ndërkohë që jashtë vijon përplasja mes protestuesve dhe policisë, në sallë vijon senaca plenare ku janë betuar deputetët
Instituti Shqiptar i Medias trajnon 20 gazetarë në Akademinë e Medias për Reformën në Drejtësi Instituti Shqiptar i Medias organizoi kursin dy-javor “Academia e Medias për Reformën në Drejtësi,” i cili kishte për që
Dështuan në një reformë, jep dorëheqje e gjithë qeveria finlandeze Kryeministri i Finlandës, Juha Sipilä, dhe i tërë kabineti i tij qeveritar kanë dhënë dorëheqje nga pozitat e tyre për s
“Virgjëresha e Orleanit” dhe treni i reformës në drejtësi! Alfred Peza U duk si një moment nervozizmi dhe sulmi të personalizuar, ai i akuzave të Kryetares së LSI Monika Kryema
Kush janë politikanët që po minojnë Reformën e Drejtësisë? Prokurori amerikan jep alarmin Ndërkohe që reforma në drejtësi po hyn në fazën e saj vendimtare, prokurori amerikan dhe ish-agjenti i FBI, Gjon Juncaj,
Jo vetëm Berisha, politikanë të tjerë në listën e zezë amerikane? SHBA-të pritet të jenë jenë më të drejtpërdrejtë sa i përket raporteve me politikanët që po dalin kundër Reformës në Dre
Një ish-sigurims në KLP, Marku tregon ç'ndodhi me prokurorin që për pak "hodhi në erë" Reformën Futja në Këshillin e Lartë të Prokurorisë të një prokurori që i kishte shërbyer Sigurimit të Shtetit me noftën "venusi"
Basha tregon kush do përzgjedhë kandidatët për deputetë në PD Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, pas një takimi me me përfaqësues të Partisë Konservatore britanike, deklaroi se PD ka mi
Protestat në Rusi për reformën e pensioneve, rreth 300 të arrestuar Mijëra persona dolën në rrugë për të sfiduar ligjin jopopullor që rrit moshën e largimit nga puna. Qindra protestues
Mesi në Komisionin e Ligjeve për Reformën në Administratën Publike ZëvendësKryeministrja e Republikës së Shqipërisë Znj. Senida Mesi ka qenë sot e pranishme në një seancë dëgjimore në Kom
Mosbindje civile e trazira, Rama kërcënon demokratët me 21 Janarin Ditën e sotme në Kuvend, kryeministri Edi Rama ka folur ashpër në Kuvend në lidhje me protestat e opozitës si dhe për re
Kryetari i Fushë-Kosovës bën reformë të madhe, u blen punonjësve dhurata Punëtoret e Komunës së Fushë Kosovës, do të marrin disa dhurata nga shefi i tyre me rastin e fetës së 8 marsit. Kjo k
Javët e ardhshme vendosin miratimin e strategjisë për reformën publike Strategjia për reforma në administratën publike duhet të miratohet gjatë disa javëve në vazhdim, paralajmëroi Ministri p
Reforma Zgjedhore, Rama thirrje opozitës: Jemi të gatshëm për dialog Grupi parlamentar i Partisë Socialiste është mbledhur mëngjesin e sotëm në ambientet e Kryesisë së Kuvendit. Rama ka
Lu ashpërson tonet: Lërini ankesat kundër BE-së po futjuni punës Në Shqipëri, ka patur kritika kohët e fundit ndaj ambasadës amerikane për mbajtjen e qëndrimeve të dyfishta lidhur me re
Lu e thotë troç: Politikanët shqiptarë nuk e duan reformën në Drejtësi Ambasadori Amerikan në Shqipëri ka folur për pengesat e Reformës në Drejtësi. Gjatë një interviste për DITA ai ka dek