999 rezultate për

reformat

Konservatorët europianë shuplakë Ramës: Ndryshimet kushtetuese kundër standarteve të BE-së Partia e Konservatorëve dhe Reformistëve Europianë – ECR, ka reaguar ashpër mbi votimin në parlament të ndryshimeve kush
Rama nga Kuvendi: Reformat Elektorale nuk miratohen me konsensus në asnjë vend Kryeministri Edi Rama ka marrë fjalën në Kuvendin e Shqipërisë ku foli për Reformën Zgjedhore, e cila ndodhet ende pa nj
Ambasadorja e SHBA: Vendet e Ballkanit Perëndimor i përkasin BE Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Yuri Kim ka shpërndarë reagimin e Presidentes së Komisionit E
Çelja e negociatave, Osmani: Tani duhet të vazhdojmë me reformat Zv. kryeministri për Çështje Evropiane, Bujar Osmani në një konferencë për shtyp deklaroi se e kemi pritur këtë lajm të
Korrupsioni dhe krimi i organizuar, 2 fajtorët kryesorë që nuk çojnë Kosovën në BE Politizimi i administratës publike, korrupsioni, krimi i organizuar, si dhe sistemi gjyqësor jo efikas mbeten fajtorët k
"Shpërthejnë" pakënaqësitë në PDK Në Partinë Demokratike të Kosovës kanë filluar paknaqësitë, një ditë pas zgjedhjes së kryesisë së re të partisë. Zëve
Pendarovski: Shtyrja e negociatave mund të ketë pasoja serioze Shtyrja e mundshme e sërishme në pranverë e vendimit për fillim të negociatave për anëtarësim të Maqedonisë së Veriut dh
Sekretari amerikan reagon për tërmetin që mori 42 jetë në Durrës: Jemi pranë jush! ‘Ndërsa Shqipëria përkujton solemnisht Ditën e saj të Pavarësisë, ne përcjellim ngushëllimet tona më të thella për ata q
Linde: Maqedonia të vazhdojë me reformat intensive Është thelbësore që Maqedonia e Veriut të vazhdojë me reformat intensive, ndërsa marrëveshja historike e Prespës është m
Zaev: Vazhdojmë reformat për të marrë vendim pozitiv në samitin e Zagrebit (VIDEO) Pas takimit të liderëve të Ballkanit Perëndimor që mbahet në Gjenevë në organizim të Forumit Botëror Ekonomik, kryeminis
Zaev: Të demotivuar do vazhdojmë reformat, të sjellim Europën tek qytetarët (VIDEO) Pas vendimit për mos‘hapjen e negociatave me BE-në, kryeministri i Maëdonisë së Veriut, Zoran Zaev ka njoftuar se do të
Zaev ndryshon mendje: Nuk jap dorrëheqje, do vazhdoj me reformat Kryeministri Zoran Zaev komunikoi edhe me kryeministrat e Gjermanisë, Suedisë, Bullgarisë, Sllovenisë, Maltës dhe liderë
Rompuy: BE-ja do t’i pranojë krahëhapur vendet që janë reformuar Presidenti i parë i Këshillit të Bashkimit Evropian, Herman Van Rompuy, në një intervistë për portalin "European Western
Rama: Yllo t'kemi gjobit içik s'kam ç'a boj! Ylli: Ç'ke ore ti, vazhdo reformat (FOTO LAJM) Kryeministri Rama e ka nisur me një postim të çuditshëmd ditën sot duke thënë se tatimet kanë gjobitur "Markatën e Peshk
OSBE për Teatrin: Këshilla doli nga konteksti, ne mbështesim reformat Sekretari i OSBE Thomas Greminger, ka reaguar lidhur me ccështjen e tensionuar të Teatrit Kombëtar. Artistë bënë një kër
Zaev: Presim datë në tetor, zgjerimi mund të ecë në mënyrë paralele me reformat në BE Kryeministri Zoran Zaev pret që premtimi për nisjen e bisedimeve në tetor të këtij viti të realizohet dhe se vendi më në
Rama telefonon homologun grek Kryeministri Rama ka zhvilluar një telefonatë me homologun grek Aleksis Tipras, thekson mbarë shtypi grek. Sipas medi
Vjen Ligji për Qeverinë, a do të guxojë Haradinaj t'i shkurtojë ministrat dhe zv.ministrat? Kosova së shpejti do të ketë ligj për Qeverinë. E tashmë vendi ynë e ka ligjin për organizimin dhe funksionalizimin e ad
Haradinaj: Gjermania mbështet reformat e Kosovës Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj me anë të një postimi në faqen e tij zyrtare në Facebook ka deklaruar se Gjerman
Maqedonia në NATO, nënshkruhet protokolli Ambasadorët e 29 vendeve anëtare të Aleancës Veriatlantike sot në selinë e organizatës e nënshkruan Protokollin për anët