999 rezultate për

reforma

Qeveria miratoi propozim-planin për zbatimin e reformave prioritare Qeveria e Mqedonisë ka miratuar në seancën e sotme propozim-planin 3-6-9, për zbatimin e reformave urgjente për integrim
Osmani: Së shpejti do të publikojmë planin për reformat (VIDEO) Zv/kryeministri për Çështje evropiane Bujar Osmani tha për Alsat- M se plani përmban të gjitha masat që duhet të ndërmer
Takimi Zaev-Kasami, mbështetja e reformave në qendër të bisedimeve Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev ka pritur sot në zyrën e tij kryetarin dhe delegacionin e Lëvizjes Besa me të cilë
Sot takohen Zaev dhe Kasami, diskutohen reformat në drejtësi Sot është parashikuar që të zhvillohet një takim mes kryetarit të Lëvizjes BESA, Bilall Kasami dhe kryeministrit të Maqe
Zaev, Vanhoutte dhe Selmani diskutojnë për reformat në media Kryeministri Zoran Zaev është ulur në tavolinë për të diskutuar me ish-ndërmjetësuesin belg, Peter Vanhoutte, dhe kryet
Priebe filloi konsultimet për reformat, synon të përfshijë edhe partinë e Gruevskit (Video) I dërguari i posaçëm i BE-së për reformat urgjente parësore në Maqedoni, Reinhard Priebe, i ka filluar aktivitetet e tij
Gruevski-Hahn: VMRO do t'i mbështesë të gjitha reformat që janë me interes të qytetarëve Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski me anëtarët e Komitetit ekzekutiv të partisë Nikolla Todorov dhe Antonio Mill
Priebe takon Osmanin dhe Dimitrovin, diskutojnë për reformat urgjente parësore Zv. kryeministri për çështje evropiane, Bujar Osmani, dhe ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov, do të kenë një
A e kaloi testin Shqipëria? Hahn dhe Mogherini japin vlerësimet për procesin zgjedhor Teksa procesi i numërimit po shkon drejt fundit dhe fitorja e PS-së po konsolidohet, ka ardhur edhe reagimi i parë nga B
Thaçi i konfirmon eurokomisionerit Hahn mbështetjen e tij për reformat urgjente Më anë të një njoftimi për mediat Partia Demokratike Shqiptare njofton se sot pasdite, në zyrat e BE-së në Shkup, kryeta
Hahn i dorëzon Maqedonisë një “Udhërrëfyes” për reformat Kryeministri Zoran Zaev në konfrenecën e përbashkët për media me komisarin evropian Johannes Hahn, është shprehur se qev
Hahn: I kënaqur me përkushtimin e qeverisë së re për reformat kryesore Eurokomisioneri Hahn ka dhënë vlerësimin e parë të tij pas takimit me Kryeministron Zoran Zaev dhe kabinetin e tij qever
Hahn dhe Priebe nesër në Shkup në takim për reformat urgjente reformuese Komisari evropian për politikë fqinjësore dhe negociata për zgjerim Johannes Hahn nesër do të qëndrojë në Shkup për bise
Shukri Buja: PDK duhet të shkojë në opozitë për t’i shpëtuar rënies Ish-deputeti Shukri Buja, është shprehur se PDK duhet të shkojë në opozitë për të nisur reformat dhe për të shpëtuar nga
Hahn vjen në Shkup për të nxitur reformat integruese euro-atlantike Eurokomisioneri për zgjerim dhe fqinjësi të mirë, që do të vizitojë Shkupin këtë të hënë, pritet të diskutojë për reform
Kukan flet për zgjedhjet: Me rëndësi për të ardhmen e Shqipërisë Eurodeputeti Eduard Kukan deklaroi se zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit në Shqipëri janë të rëndësishme për drejtim
Hahn vjen në Shkup për të nxitur reformat integruese euro-atlantike Eurokomisioneri për zgjerim dhe fqinjësi të mirë Johannes Hahn do të vizitojë Shkupin këtë të hënë, pritet të diskutojë
Basha zbulon arsyet: Ja pse nuk mund të ndodh koalicioni me Ramën (VIDEO) Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka folur sot në në “Top Story” me Sokol Ballën për koalicion të gjërë. Një deputet i CDU-s
Petrit Vasili zbulon prapaskenat e 17 majit: Rama me telefonoi 6 herë, por nuk ia hapa Kreu i LSI Petrit Vasili i ftuar ne emisionin e Sokol Balles, “Top Story”, ka sqaruar edhe deklaratat qe jane dhene ne 1
Osmani: Kemi filluar fushatë serioze për realizimin e reformave “Qeveria fillon një fushatë agresive për arritjen e reformave kyçe prioritare, për të arritur një zhvillim në muajt e ar