999 rezultate për

reforma

Ngjela: Qeveria e Ramës, antiamerikane Avokati i njohur Spartak Ngjela është shprehur ashpër për qeverië “Rama 2”. Me anë të një një statusi ne rrjetet soci
Rama e refuzoi se Ministër Drejtësie, Ngjela: Qeveri antiamerikane Avokati i njohur Spartak Ngjela pak ditë më parë u përfol se do të ishte ministri i Drejtësisë të qeverisë Rama 2, pasi
Shkarkimi i Zvërlevskit, hapi i parë i reformave në drejtësi (VIDEO) Ekspertët juridik konsiderojnë se shkarkimi i Prokurorit Publik Marko Zverlevski hap rrugën e procesit te reformave në s
“Marko Zvrlevski mban peng reformat në gjyqësor” Pozita e Prokurorit Publik paraqet një hallkë shumë të rëndësishme për funksionimin e shtetit ligjor, dhe politizimi i k
Pas marrëveshjes me Bullgarinë, Ahmeti paralajmëron marrëveshje edhe me Athinën (FOTO) Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim ka vizituar sot Ambasadën e Bullgarisë në Maqedoni, ku është takuar me Amba
Reforma në VMRO, emërohen anëtarët e rinj të Komitetit Ekzekutiv VMRO-DPMNE gjatë ditës së djeshme ka mbajtur mbledhje në të cilën ka emëruar anëtarë të rinj të Komitetit Ekzekutiv.
Pas protestave, BE nis veprim ligjor kundër reformave të drejtësisë në Poloni Bashkimi Evropian ka nisur një veprim ligjor kundër qeverisë së Polonisë rreth ligjit të ri kontrovers, i cili mund të m
Osmani: Ja 11 reformat që do realizohen para zgjedhjeve lokale Zgjedhjet e ardhshme lokale do të jenë test për vendin të cilat do të dëshmojnë nëse Maqedonia i është qas me seriozitet
Reformat në media përshpejtojnë procesin e integrimit të Maqedonisë Kryetari i Shoqatës së Gazetarëve të Maqedonisë, Naser Selmani, duke komentuar planin e qeverisë, të njohur si Plani për
Presidenti polak nënshkruan njërën prej tri reformave gjyqësore Zyra e presidentit të Polonisë, Andrzej Duda, tha se ka nënshkruar në ligj njërën prej tri reformave në gjyqësi, të cila
Sulmohet gruaja e reformatorit të VMRO-së Sot pasdite është sulmuar gruaja e njërit prej nismëtarëve për reforma në VMRO-DMPNE, Peter Bogojeskit. Sulmi ka ndod
BE i kërkon Polonisë të pezullojë reformat gjyqësore Komisioni Evropian i bëri thirrje Polonisë të pezullojë reformat kontroverse gjyqësore, të cilat, sipas tij, “do të kenë
Zaev-Bezak: Sllovakia jep mbështetje për reformat e qeverisë së Maqedonisë Kryetari i qeverisë së Republikës së Maqedonisë, Zoran Zaev sot paradite u takua me ambasadorin e Republikës së Sllovaki
Zaev merr mbështetjen e Merkel-it për reformat Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev sot në kuadër të samitit për ekonomi dhe zhvillim të Ballkanit në Trieste të Itali
Osmani në takim me Duks: Hungaria mbështetësja më aktive e reformave të Maqedonisë Në hapësirat e Sekretariatit për Çështje Evropiane, sot u zhvillua një takim mes Zëvendëskryeministrit Bujar Osmani dhe
SHBA mbështet reformat dhe aspiratat euroatlanike të Maqedonisë Zoran Zaev mbrëmë ka pasur një bisedë telefonike me zëvendës presidentin e SHBA-së, Mike Pence. Në njoftimin që Pens
Sela i përgjigjet Gruevskit: Sukseset tona do t'i ndjekësh nga Shutka! LR-PDSH, më në të një komunikate i është përgjigjur kryetarit të VMRO-DPMNE-së, duke i bërë të ditur lajmin se veten do
Brukseli përkrah qeverinë e Zaevit për realizimin e reformave Ekspertët për çështje të integrimeve duke komentuar kapacitete e qeverisë së Maqedonisë, për të realizuar reformat e par
LSDM akuzon VMRO-në për bllokimin e reformave Shumica parlamentare, vendimin e VMRO-DPMNE-së për të formuar 10 grupe parlamentare e ka vlerësuar si tendencë për bllok
Komisioni i Venedikut do të merret me çështjen e gjuhës shqipe Komisioni i Venedikut prej tani e tutje do të merret me çështjen e gjuhës shqipe. Kjo pasi qeveria e Maqedonisë, ka