999 rezultate për

reforma

Çelja e negociatave, Osmani: Tani duhet të vazhdojmë me reformat Zv. kryeministri për Çështje Evropiane, Bujar Osmani në një konferencë për shtyp deklaroi se e kemi pritur këtë lajm të
Reforma zgjedhore shtyhet për në prill? Gjiknuri dhe përfaqësuesit mbledhje me ambasadorët Gjiknuri dhe tre përfaqësuesite tjerë të Reformës Zgjedhore janë aktualisht duke zhvilluar një takim me disa prej ambasa
Reforma Zgjedhore, zbardhen propozimet e reja të PD Tryeza e Reformës zgjedhore mblidhet sërish këtë të martë në kuadër të takimeve për diskutimin e planit të punës të përc
Reforma Zgjedhore bashkon katër përfaqësuesit: Për çfarë ranë sot dakord palët Në takimin e radhës së Reformës Zgjedhore, katër përfaqësuesit kanë rënë dakord për identifikimin dhe votimin elektronik
Reforma Zgjedhore: Tre paketat që propozon PD Partia Demokratike ka dorëzuar propozimet e para për Reformën Zgjedhore që janë 3 paketa për ndarjen e politikës nga kri
Reforma Zgjedhore, mbërrijnë në Shqipëri ekspertët e ODIHR-it Ditën e sotme kanë mbërritur në Shqipëri ekspertët e ODHIR që do të asistojnë tryezën e reformës zgjedhore. Ata prite
Korrupsioni dhe krimi i organizuar, 2 fajtorët kryesorë që nuk çojnë Kosovën në BE Politizimi i administratës publike, korrupsioni, krimi i organizuar, si dhe sistemi gjyqësor jo efikas mbeten fajtorët k
Reforma zgjedhore: Zbardhen propozimet e opozitës Reforma zgjedhore mblodhi sërish sot përfaqësuesit ku mësohet se data 15 mars të jetë finalizimi i propozimeve të reform
Mblidhet sërish tryeza për reformën zgjedhore, çfarë pritet të ndodhë Ditën e sotme është mbledhur sërish Këshilli Politik për Reformën Zgjedhore, i përbërë nga dy bashkë drejtuesit Damian
Reforma Zgjedhore, Gjiknuri dhe Hajdari i dërgojnë letër OSBE-ODIHR Damian Gjiknuri dhe Rudina Hajdari, dy bashkëkryetarët e Komisionit Parlamentar për Reformën Zgjedhore, i janë drejtuar
Përfundon mbledhja e Këshillit Politik: Reforma zgjedhore, sa më shpejt! Mbledhja e Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore ka përfunduar pak minuta më parë. Demokratja Rudina Hajdari, në një
Ambasada Amerikane: Reforma zgjedhore forcon demokracinë Ambasada amerikane në Tiranë ka reaguar pas vendimit të opozitës për tu rikthyer në tryezën e dialogut. Ambasada thek
Reforma zgjedhore, zbardhen konkluzionet e para të tryezës mes palëve Janë zbardhur konkluzionet e para mes palëve në tryezën e reformës zgjedhore. Nga takimi i tryezës për reformën zgjed
Macron heq përkohësisht dorë nga reforma e pensioneve Franca përkohësisht do të heqë dorë nga zbatimi i moshës 64 vjeç për marrjen e pensionit të plotë në kuadër të reformës
Grida Duma: Nëse shqiptarët votojnë nesër, Rama ikën! Ish-deputetja e PD-së, Grida Duma deklaroi se reforma zgjedhore nuk mund të jetë thjesht riparim i kodit elektoral. E ft
"Shpërthejnë" pakënaqësitë në PDK Në Partinë Demokratike të Kosovës kanë filluar paknaqësitë, një ditë pas zgjedhjes së kryesisë së re të partisë. Zëve
Emirjon Senja: Si u "dogj" gjyqtari shumë i rëndësishëm për paratë e të vëllait emigrant Reforma në Drejtësi vazhdon akoma që të ndryshojë çdo ditë mënyrën sesi funksionon sistemi i drejtësisë në vend. Por
Reforma në drejtësi në sytë e medias, Emirjon Senja: Pati polarizim politik Një nga çështjet më të rëndësishme në Shqipëri, e cila është bërë kryetemë për një kohë të gjatë në media është padyshi
Pendarovski: Shtyrja e negociatave mund të ketë pasoja serioze Shtyrja e mundshme e sërishme në pranverë e vendimit për fillim të negociatave për anëtarësim të Maqedonisë së Veriut dh
Sekretari amerikan reagon për tërmetin që mori 42 jetë në Durrës: Jemi pranë jush! ‘Ndërsa Shqipëria përkujton solemnisht Ditën e saj të Pavarësisë, ne përcjellim ngushëllimet tona më të thella për ata q