999 rezultate për

referendumin

Meta e ka ndarë mendjen për Referendumin: Të hënën me ide konkrete Presidenti Ilir Meta e ka marrë shumë seriozisht referendumin dhe këtë e ka ppohuar edhe ditën e sotme. Me një posti
Mickoski nuk e përfill letrën, del kundër SHBA-ve Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski iu përgjigj letrës së ndihmës sekretarit të SHBA-ve, Wess Mitchell, duke ia
Dimitrov jep fakte për referendumin Shefi i diplomacisë së Maqedonisë Nikolla Dimitrov ka thënë sot se me shumicën bindëse të qytetarëve të cilët dolën të v
Mogherini dhe Hahn besojnë se shumica mbështeti referendumin Përfaqësuesja e Lartë për Politikë të Jashtme, Federika Mogerini dhe eurokomisari për Zgjerim, Johanes Han, në një dekla
Greqia reagon për referendumin: Kemi respekt “Një pjesë e madhe e shoqërisë e përkrahi marrëveshjen, pjesa tjetër e sheh me skepticizëm, por Greqia e respekton zgjid
Si foli Menduhi në ditën e referendumit Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare (PDSH), Menduh Thaçi, sot ka realizuar të drejtën për të votuar në referendumin
Thirrja e dëshpëruar e Ivanovit: Bojtokoni referendumin Presidenti i Maqedonisë, Gjorgje Ivanov, bëri thirrje për bojkotin e referendumit të së dielës për çështjen e emrit. Iva
Fati i Maqedonisë është në votën e shqiptarve Në kushte kur dominon fushata e mbështetësve të referendumit, ndërsa partia kryesore e opozitare VMRO-DPMNE vendimin se
Nikolovski tregon nëse ka ndonjë skenar destabilizues për Referendumin Një javë para mbajtjes së referendumit, drejtori i policisë sekrete (DSK) Goran Nikollovski në Studion e hapur 1 deklaro
Mickoski nuk bindet edhe nga Anglia për referendumin Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski sot ka zhvilluar takim me ministrin britanik për Evropë dhe Amerikë, Ser Al
Nuk ndalen vizitat e rëndësishme në Maqedoni, nesër nga Anglia Ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë, do ta presë në takim ministrin e Britanisë së Madhe për Evropë dhe Amerikë,
Shqiptarët bojkotojnë marshimin për referendumin? “Të gjithë e ndjejmë përgjegjësinë në kohën që jetojmë, ndërkaq prej neve do të varet e ardhmja e fëmijëve. Askush tjetë
Kisha ortodokse maqedonase publikon mesazhin për referendumin Kisha Ortodokse e Maqedonisë i fton qytetarët që të vendosin vetë se çfarë do të bëjnë me 30 shtator. Peshkopi i Kryepes
"Shqiptarët të votojnë referendumin", thirrje njëzëri nga Tirana 30 shtatori është një datë shumë e rendësishme për Maqedoninë pasi pritet të zhvillohet referendumi, i cili do të ratifi
Ali Ahmeti bisedon me Thaçin për dialogun dhe referendumin Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka pritur sot në Shkup presidentin e Republikës së Kosovës,
BDI me 35 shtabe do të punojë për ndryshimin e emrit të Maqedonisë Shtabi Qendror i Bashkimit Demokratik për Integrim për referendumin më 30 shtator ka mbajtur një takim në selinë e parti
Zbulohet dita kur opozita merr vendim për referendumin Komiteti Ekzekutiv i VMRO-DPMNE-së, të martën do të marrë qëndrim për referendumit, ka mësuar “Nezavisen vesnik” (Gazeta
REFERENDUMI/ Analistët: Çast vendimtar për Maqedoninë 30 subjekte politike në takimin e mbrëmshëm u dakorduan që t’i ftojnë qytetarët të dalin të votojnë “për” referendumin i
30 parti bashkohen për referendum Rreth 30 subjekte politike mbrëmë u bashkuan në thirrje për qytetarët, për rezultat pozitiv në referendum dhe për të ard
Akademia e Shkencave dhe Arteve mbështet referendumin Njëzet e pesë vjet pas pranimit të Maqedonisë në Kombet e Bashkuara, epilogu nga referendumi i ardhshëm për emrin është