999 rezultate për

referendumi

Mediat angleze: Kryministrja britanike jep dorëheqjen Kryeministrja britanike, Theresa May, pas kryengritjes së kabinetit rreth planit të Brexit pritet të japë dorëheqjen.
Mickoski nuk e përfill letrën, del kundër SHBA-ve Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski iu përgjigj letrës së ndihmës sekretarit të SHBA-ve, Wess Mitchell, duke ia
VMRO-DPMNE e vendosur të bllokojë të ardhmen e Maqedonisë “Tërë procedurën e referendumit e konsiderojmë të falsifikuar dhe ne nuk e njohim rezultatin. Ne do të donim t’i dërgoni
Dimitrov jep fakte për referendumin Shefi i diplomacisë së Maqedonisë Nikolla Dimitrov ka thënë sot se me shumicën bindëse të qytetarëve të cilët dolën të v
Nuk ngopen me tokën që morën në demarkacion, 30 mijë malazezë nuk e njohin Kosovën Momcilo Vuksanoviq ka thënë se deri më tani janë mbledhur rreth 30.000 nënshkrime në iniciativën e mbështetjes së refere
Rezultati i referendumit në Maqedoni, tjetër fitore e Rusisë Mungesa e pjesëmarrjes së votuesve maqedonas në referendumin për ndryshimin e emrit të vendit duket si çështje lokale e
OSBE/ODIHR dhe APKE: Referendumi në përgjithësi i qetë dhe mirë i organizuar Dita e referendumit në përgjithësi ishte e qetë dhe mirë e organizuar. Procedurat ishin profesionale, transparente dhe t
Mogherini dhe Hahn besojnë se shumica mbështeti referendumin Përfaqësuesja e Lartë për Politikë të Jashtme, Federika Mogerini dhe eurokomisari për Zgjerim, Johanes Han, në një dekla
Paralajmërimi i Rusisë pas referendumit në Maqedoni Kremlini me kujdes është duke e ndjekur situatën në Republikën e Maqedonisë pas referendumit të mbajtur dje për ndryshim
Dështimi i referendumit të zgjojë Bashkimin Evropian, s'ka më kohë Koment nga Ervin Shkulaku Ka kohë që zyrtarë nga Bashkimi Evropian bëjnë thirrje se në Ballkanin Perëndimor ka
Rezultati i Referendumit goditje e madhe për kryeministrin Zaev! nga Bexhet Musliu, Zhurnal Pos-refrendum situata në Maqedoni është e qetë. Qytetarët dhe analistët kanë komentuar në
Këto janë dy rrugët e Maqedonisë pas referendumit Mbështetje nga opozita për ndryshimet kushtetuese apo shpallje e zgjedhjeve të parakohshme, janë dy opsionet që i parala
Pas referendumit Stoltenberg ka një thirrje për liderët Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg përsëriti se dyert e Aleancës mbesin të hapura për Maqedoninë, por s
Edhe Sela reagon për rezultatin e referendumit Drejtpërdrejt nga selia qendrore e Aleancës për Shqiptarët, deklaratë për media dha lideri Ziadin Sela. “Falënderojmë t
Greqia reagon për referendumin: Kemi respekt “Një pjesë e madhe e shoqërisë e përkrahi marrëveshjen, pjesa tjetër e sheh me skepticizëm, por Greqia e respekton zgjid
Hahn reagon për rezultatin në Maqedoni Komisionari i Bashkimit Evropian për Zgjerim, Johannes Hahn, ka komentuar për rezultatin e referendumit në Maqedoni.
Referendumi, pjesëmarrja nën 50%. Zv/kryeministri Osmani: Për emrin do të vendoset në Parlament Maqedonia nuk mundi ta mbyllë sot çështjen e ndryshimit të emrit të saj me referendum. Përqindja e votuesve pas mbylljes
Zekiri flet për hapin tjetër të referendumit Deputeti shqiptar i LSDM-së Muhamed Zekiri beson se referendumi i sotëm në Maqedoni ishte i suksesshëm. Pas kësaj tre
Si foli Menduhi në ditën e referendumit Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare (PDSH), Menduh Thaçi, sot ka realizuar të drejtën për të votuar në referendumin
Këto janë fjalët e Zaevit në ditën e referendumit Kryeministri Zoran Zaev, sot në mëngjes në Strumicë e realizoi të drejtën e tij të votës në referendumin për çështjen e