999 rezultate për

referendum

Paralajmërimi i fortë i Metës për zgjedhjet e 25 prillit: Do rrëzojmë këtë sistem! Presidenti Ilir Meta ka shpërndarë në mediat sociale sërish një deklaratë të tij gjatë konferencës për shtyp ditën e sot
Meta bën thirrje: Të miratohet urgjent nisma për referendumet Presidenti Ilir Meta ka kërkuar që të miratohet urgjentisht nisma për referendumet në Shqipëri. Kreu i Shtetit ka theksu
Bartomeu nuk jep dorëheqjen, do presë rezultatin e referendumit Përkundër pritshmërive, Joseph Bartomeu ka vendosur të mos japë dorëheqjen nga presidenca e Barcelonës dhe të qëndrojë a
Meta i bindur: Shqiptarët do vijnë me not nga Italia dhe në këmbë nga Greqia për të votuar Presidenti Ilir Meta ka deklaruar se pjesëmarrja në zgjedhjet e 25 prillit do të jetë më e madhja që ka patur ndonjëherë
Meta e quajti diktator, Rama kundër referendumit për heqjen e koalicioneve Pas deklaratave të bëra nga presidenti Ilir Meta se ndryshimet kushtetuese nuk mund të bëhen pa një referendum publik, k
Opozita sulmon Ramën: Kushtetuta vendoset vetëm me Referendum Opozita e Bashkuar e quan lojë të pisët vendimin e Edi Ramës që në bashkëpunim me opozitën parlamentare, vendosi që të n
PD reagon për listat e hapura: Ta vendosë populli me referendum Partia Demokratike ka kërkuar që të mos bëhet asnjë ndryshim nga marrëveshja e firmosur me datën 5 qershor e këshillit p
"Referendum lokal për Teatrin Kombëtar", Artan Fuga ngre 11 pyetje Akademiku Artan Fuga bën thirrje për referendum lokal për Teatrin Kombëtar, pas vendimit të qeverisë për ta kaluar në pr
A do të shkarkohet Ilir Meta si president në 2020? Përgjigjet astrologia Meri Shqipëria gjatë 2019 u karakterizua nga turbulenca të forta politike po ashtu u përball edhe me një tërmet me pasoja shk
Ramën e pret një vit i vështirë, a do të shkarkohet Meta në 2020-tën Shqipëria gjatë 2019 u karakterizua nga turbulenca të forta politike po ashtu u përball edhe me një tërmet me pasoja shk
Meta e ka ndarë mendjen për Referendumin: Të hënën me ide konkrete Presidenti Ilir Meta e ka marrë shumë seriozisht referendumin dhe këtë e ka ppohuar edhe ditën e sotme. Me një posti
Thirrja e Presidentit Meta për referendum, çfarë shkruan DW Në një konferencë shtypi, të paralajmëruar nga presidenca si të jashtëzakonshme, Presidenti Meta deklaroi dje (23.11.201
Zëri i Amerikës: Meta, thirrje për Referendum në "mbrojtje të Republikës" Në Shqipëri presidenti bëri thirrje, të premten në mbrëmje, për organizimin e një referendumi “në mbrojtje të Republikës
Meta kërkoi referendum, kërcënon Balla: Mos ndërrmerr asnjë veprim tjetër! Taulant Balla ka reaguar pas konferencës së jashtëzakonshme të Presidentit të Republiës, Ilir Meta, i cili bëri thirrje
Ilir Meta propozon referendum për krizën politike Siç kishte paralajmëruar më herët Ilir Meta i është drejtuar popullit shqiptar për një referendum për mbrojtjen e Kushte
Meta kërkon referendum dhe sulmon ndërkombëtarët: Palaço, larg duart nga Kushtetuesja Presidenti Ilir Meta u tregua i ashpër në daljen e tij për mediat, duke i cilësuar disa ndërkombëtare si palaco. Po a
Joseph: Zgjedhjet në Kosovë janë edhe referendum për “shkëmbim të territoreve” Zgjedhjet në Kosovë do të jenë pjesërisht edhe referendum për disa çështje siç është “shkëmbimi i territoreve”, ka thënë
Mediat angleze: Kryministrja britanike jep dorëheqjen Kryeministrja britanike, Theresa May, pas kryengritjes së kabinetit rreth planit të Brexit pritet të japë dorëheqjen.
Serbia gati referendum për Kosovën Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq, është shprehur se vënia e kufirit me Kosovën nuk është propozim zy
Kadri Veseli: Referendum për marrëveshjen Kosovë-Serbi Nëse Kosova dhe Serbia arrijnë të dakordohen për marrëveshje, në finalen e procesit të Dialogut, Kryeparlamentari Kadri