999 rezultate për

reed

Kërcënoi me jetë Joe Biden, arrestohet një person Një rezident i shtetit Meriland është arrestuar nën akuzat se ka bërë kërcënime ndaj kandidatit demokrat për president,
Trump del me makinën e blinduar jashtë spitalit, përshëndet mbështetësit Mbrëmjen e djeshme presidenti Trump, u largua përkohësisht nga Qendra Kombëtare Mjekësore Ushtarake Walter Reed me një a
U infektua me COVID-19, mjekët tregojnë gjendjen e Trump Gjendja e presidentit të Shteteve të Bashkuara Donald Trump është duke u përmirësuar dhe ai mund të lëshohet nga spitali
Donald Trump dërgohet në spital ushtarak Presidenti Trump po dërgohet në qendrën spitalore e ushtrisë amerikane Walter Reed pranë Uashingtonit për trajtim mjekës
Freedom House: Policia veproi "me grusht të hekurt" në Shqipëri Organizata Freedom House thotë se pandemia COVID-19 ka thelluar krizën për demokraci në të gjithë botën, duke u kthyer n
Freedom House: Demokracia në Shqipëri po përkeqësohet! Demokracia në Shqipëri është përkeqësuar, sipas raportit të fundit nga Freedom House, me titull “Kombet në Transit 2020”
Flor Mumajesi krah djalit të Samir Manes, çfarë i bëri bashkë (FOTO LAJM) Për arsye që nuk janë bërë të ditura, më media qarkulloi pak ditë më parë lajmi se Kledi Bahiti është larguar nga grupi
"Shqipëria ka indeksin më pozitiv", Rama sulmon ashpër raportin e Freedom House Kryeministri Edi Rama ka reaguar nw lidhje me raportin e Freedom House, i cili e rendiste Shqipërinë në vendet që kanë s
Raporti i "Freedom House", reagon sërish Presidenti Meta Kreu i shtetit Ilir Meta, ka reaguar sërish në rrjetin social Facebook në lidhje me raportin e Freedom House për udhëhe
Raporti i Freedom House, Basha: Ra edhe maska e skaduar e demokracisë fasadë Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka reaguar pas publikimt të raportit të Freedom House, i cili listonte Shqipërinë në vende
Freedom House: Udhëheqësit po sulmojnë institucionet demokratike Organizata Freedom House ka arritur në përfundimin se një numër i madh udheqësish në Evropën Qendrore dhe Lindore as nuk
Çunat e "Threedots" me kostumet e "Game of Thrones", çfarë po kurdisin (FOTO LAJM) Treshja e famshme e grupit Threedots me ne krye Flori Mumajesi kanë publikuar disa foto te tyre të portretizuara me logo
Freedom House: Maqedonia e Veriut, demokraci e pjesshme nga 59 në 63 falë zgjedhjeve presidenciale, përmirësimit të gjendjes së medias dhe situatës së sigurisë. Megjithatë a
Raporti i Freedom House, Basha: Sa më gjatë qëndron kjo qeveri, aq më keq bëhet jeta për njerëzit Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ka reaguar sot pas publikimit të raportit nga Organizata Freedom House e ci
Raporti i "Freedom" për demokracinë, Shqipëria humb një pikë Organizata Freedom House thotë se demokracitë e konsoliduara janë në rënie, ndërsa bota për të 14-in vit radhaz përjetoi
Sherr me Flori Mumajesin? Ervin Gonxhi tregon pse e braktisi grupin e njohur Ervin Gonxhi ka treguar më në fund arsyen se përse është shkëputur nga grupi i mirënjohur muzikor “Threedots”, teksa u p
Mbyti të dashurën me rrip pantallonash, VIP-at shpëtojnë të riun nga ekzekutimi Një gjykatë në Teksas ndaloi urdhrin për ekzekutimin e Rodney Reed. Rasti i tij tërhoqi vëmendje të madhe në publikun am
745 vjet burg për grupin e Kumanovës Gjykata e Apelit në Shkup ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore për grupin e njohur si i Kumanovës, i cili më 2 në
Pas aksidentit, Klajd Haruni ka fjalët më të bukura për miqtë e tij të “Threedots” (FOTO LAJM) Ka gjetur mënyrën më të bukur për t’u uruar shokëve të tij, rikuperimin pas aksidentit të ndodhur rreth dy javë më parë.
Freedom House: Përkeqësim i lirisë së medies në botë Organizata, Freedom House, me seli në Shtetet e Bashkuara, thekson në raportin e saj të publikuar të mërkurën se në demo