999 rezultate për

reciproke

Zv.kryeministri i Kosovës: S'ka tema tjera me Serbinë përveç njohjes reciproke Ndonëse virtualisht dy liderët diskutuan pas rreth dy muajve nga takimi i fundit i tyre në Bruksel. Por, dallimet për
​Hoti- Laçakut: Dialogu duhet të përfundojë me njohje reciproke Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti ka biseduar sot me të dërguarin special të Bashkimit Evropian për dialogun Miroslla
Vjosa Osmani: Shtëpia e Bardhë e ofroi njohjen reciproke Kosovë-Serbi por Qeveria Hoti e refuzoi Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, në seancën ku po raporton kryeministri Avdullah Hoti për dialogun ka thën
Berisha: Moratoriumi për mos anëtarësim në organizata ndërkombëtare ishte lëshim i delegacionit të Kosovës Sali Berisha ka deklaruar se moratoriumi njëvjeçar për mos anëtarësim në organizata ndërkombëtare ishte një lëshim nga a
Hoti: Çështja e njohjes reciproke do të mbyllet brenda këtij viti Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka bërë të ditur se përveç njohjes reciproke, nuk do të ketë tjetër zgjidhje me S
Kosova kushtëzon Serbinë për Asociacionin: Zbatimi, pas njohjes reciproke Asociacioni i komunave me shumicë serbe do të rikthehet në fokus të dialogut Kosovë-Serbi këtë të enjte, porse autoritet
Hoti: Në Bruksel do të ketë vetëm njohje reciproke me Serbinë Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka thënë se do të bisedojnë me palën serbe për marrëveshje përfundimtare për njohj
Fuga: Pa njohje reciproke Kosovë-Serbi, edhe Shqipëria mbetet jashtë BE-së Akademiku Artan Fuga ka reaguar për marrëveshjen në Shtëpinë e Bardhë midis mes Kosovës dhe Serbisë teksa thekson se Shq
Basha: Marrëveshja Kkosovë-Serbi, hap i rëndësishëm drejt njohjes reciproke Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar pas arritjes së marrëveshjes mes Serbisë dhe Kosovës i cili thotë se
Hoti: Me Serbinë flasim vetëm për njohje reciproke Tashmë është konfirmuar se kryeministri i Republikës, Avdullah Hoti me vete në Shtëpinë e Bardhë, në takimin me palën se
Hyseni i bindur: Do të shohim hapa konkretë në dialogun Kosovë-Serbi Bashkërenduesi i Kosovës për bisedimet me Serbinë, Skënder Hyseni tha të hënën në Uashington se Prishtina e sheh rolin e
Haradinaj-Stublla: Dialogu me Serbinë duhet të përfundojë me njohje reciproke Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, Meliza Haradinaj – Stublla, të hënën zhvilloi një b
Thaçi dhe Hoti: Dialog politik për njohje reciproke Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti thonë se objektivi i dialogut me Serbinë ës
Hoti: Sot nis drafti i marrëveshjes për njohje reciproke me Serbinë Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, tha se sot në Bruksel ka nisur draftimi i marrëveshjes për njohje reciproke me Se
Basha: Sot është koha për njohje reciproke mes Kosovës dhe Serbisë Kreyedemokrati Lulzim Basha, me anë të një mesazhi të dhënë sot shprehet se pikërisht, tani është koha për njohje recipr
Hoti zbulon takimin e planifikuar me Vuçiç në Bruksel Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, në një konferencë për media ka komentuar mbledhjen virtuale që ka pasur mëngjesin
Thaçi e falënderon Trumpin, pret përfundimin e shpejtë të dialogut me njohje reciproke Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka falënderuar presidentin e SHBA-së, Donald Trump, për siç ka thënë ai, përkrahjen
Thaçi optimist: Dialogu Kosovë-Serbi do të finalizohet së shpejti me njohje reciproke Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është besimplotë se nën udhëheqjen e presidentit të SHBA-së, Donald Trump dhe punën
Palmer: Njohja reciproke Kosovë-Serbi do t’i zgjidhte mosmarrëveshjet mes dy vendeve Përfaqësuesi special i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, ka thënë se SHBA-ja d
Kosova merr vendimin e rëndësishëm për produktet e importuara nga Maqedonia e Veriut Kosova dhe Maqedonia janë përfshirë në një përplasje tregtare. Ministri kosovar i tregtisë dhe industrisë, Endrit Shala,