999 rezultate për

recesioni

Popovski: Ekonomia është në prag të recesionit Ekonomia e Maqedonisë është në prag të recesionit, pohon ish ministri i Financave i LSDM-së, Nikolla Popovski. Duke kome
“Brexit”/ Britania rrezikon recesionin për herë të parë që nga kriza e 2009-s Pasojat e “Brexit” vazhdojnë të kodasinë ekonominë e Britanisë ku normat e interesit kanë bërë një ulje historike me 0.2
Berisha: Ekonomia shqiptare drejtë recesionit Antireforma ekonomike, rritja e ndjeshme e taksave apo rritja me 2.3 herë të borxhit publik në vetëm 16 muaj janë disa
Greqia parashikon rritje ekonomike në vitin 2014 Qeveria greke tha se pret që ekonomia e saj të rritet vitin e ardhshëm, pas një recesioni gjashtë vjeçar që e çoi në pra
Pasojat e recesionit në Londër (FOTO-LAJM) Këto foto tregojnë pamje të kryeqytetit të Britanisë së Madhe para dhe pas recesionit që preku Europën. Teatrot dhe spit
Ekonomia gjermane e rrezikuar nga recesioni Ekonomia gjermane ka përballuar mirë krizën ekonomike të Eurozonës, por ekspozimi gjithmonë e më i madh në krizën e borx
LSDM: Recesioni po rrezikon Maqedoninë Kryeministri Nikolla Gruevski po shmanget të tregojë se ç’ndodhi me ekonominë e vendit nga zgjedhjet e kaluara e këndej,
Kroacia preket nga recesioni Kroacia ka hyrë sërish në recesion. Ekspertët e Institutit Ekonomik në Zagreb vlerësojnë se këtë vit Prodhimi i Brendshe
Italianët protestojnë kundër reformës së pensioneve Mijëra punëtorë u mblodhën pranë stacionit qendror të Romës për të protestuar kundër reformave të pensionit të çuara në
FT: Italia kërcënohet sërish nga recesioni “Italisë mund t’i nevojiten masa të reja shtrënguese, pasi kërcënohet sërish nga recesioni”, kështu shkruan prestigjozja
8 nga 90 banka evropiane, nuk përballojnë recesionin Rregullatori bankar i Evropës tha se tetë nga 90 bankat, nuk kanë arritur të kalojnë testin, i cili planifikon se si do
Evropa rrezikon sërish recesionin Evropa mund të goditet nga një recesion i dyfishtë gjatë këtij viti, bëhet e ditur në një studim të OKB-së të publikuar
KE: Mali i Zi del nga recesioni Në Mal të Zi gjatë vitit ka pasur rritje graduale të Prodhimit Bruto, pas rënies prej 1.5 % në tremujorin e parë prodhim
SHBA dolën nga recesioni, thonë ekonomistët Byroja Kombëtare për Kërkime Ekonomike deklaroi se SHBA kanë dalë nga recesioni më i gjatë që nga Lufta e Dytë Botërore.
Maqedonia frike nga recesioni Kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Greuvski nuk pret që ekonomia e Maqedonisë përsëri të h
Maqedonia doli nga recesioni Zëvendëskryeministri dhe ministër i Financave, Zoran Stavreski të martën në një konfe
Ekonomia amerikane del nga recesioni Ekonomia amerikane ka pësuar një rritje prej 5.9 për qind në tremujorin e fundit të vitit 2009.
Edhe Rusia del nga recesioni Edhe ekonomia ruse jep shenjat e para të përmirësimit. "Recesioni mbaroi pavarësisht se kriza akoma
Bloomberg: Bota po del nga recesioni Ekonomia globale mund të dalë nga kriza më e rëndë që pas Luftës së Dytë Bo
Japonia del nga recesioni Pas 12 muajsh recesioni, Japonia ka rifilluar rritjen ekonomike. Ne tremujorin e dyte te 2009-es, Prodhimi i Brendshem B