Identifikohen dy nga grabitësit e miliona eurove në aeroportin e Rinasit
999 rezultate për

rebeleve

Siri, avionët rusë godasin sërish mbi Idlib teksa ofensiva afron Avionët luftarakë rusë kanë nisur sulme të reja ajrore mbi provincën siriane të Idlibit, pas dështimit të bisedimeve të
Plas lufta, Arabia Saudite sulmon një shtet në muajin e Ramazanit Edhe pse jemi ende në muajin e Ramazanit forcat e mbështetura nga Arabia Saudite kanë nisur sulm në portin Hudayah në Je
Djaloshi i ISIS mbetet në mëshirën e rebelëve (VIDEO) Një fëmijë-ushtar që luftonte për ISIS-in u kap nga rebelët në veri të Sirisë. Djaloshi që nuk mund të quhet as adole
Uashingtoni përshëndet shkëmbimin e të burgosurve mes Kievit dhe rebelëve SHBA-ja përshëndeti sot shkëmbimin masiv të të burgosurve mes autoriteteve ukrainase dhe rebelëve separatistë prorusë, p
BE zgjat me 6 muaj sanksionet ndaj Rusisë BE ka zgjatur zgjati sot për një periudhë gjashtë mujore sanksionet individuale të dekretuara kundër 150 zyrtarëve rusë
Trump i jep fund programit të CIA-s për trajnimin e rebelëve sirianë Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump i ka dhënë fund një programi të fshehtë të CIA-s, për të armatosur dhe trajnuar rebel
Pamje nga "ferri", kjo është videoja që po tmerron botën (VIDEO) Pamjet e një fëmijet që ikën i tmerruar nga shtëpia e shkatërruar prej avionëve rus në zonën e Hama-s në Siri janë duke
Shpërthen automjeti mes civilëve, 51 viktima në Siri Shpërthimi i një automjeti u ka marrë jetën të paktën 51 personave në fshatin e kontrolluar prej rebelëve pranë al-Bab n
CIA ndalon mbështetjen ndaj rebelëve kundër Assadit Ndihma ushtarake e koordinuar nga CIA për rebelët në veriperëndim të Sirisë është pezulluar që nga momenti kur ata ranë
Vetëshpallen republikë, Rusia u njeh pasaportat rebelëve në Ukrainën lindore Presidenti i Rusisë Vladimir Putin, ka bërë të ditur se Rusia është duke njohur pasaportat dhe dokumentet e tjera të ide
Vritet komandanti i rebelëve pro-rusë në lindje të Ukrainës Rebelët në lindje të Ukrainës kanë bërë të ditur se një nga komandantët e tyre është vrarë kur makina e tij ka shpërthye
Nuk respektohet armëpushimi, përplasje mes rebelëve dhe forcave qeveritare në Siri Luftime mes forcave të regjimit sirian dhe grupeve rebele kanë shpërthyer sot pranë Damaskut, qytetit më të madh sirian,
Lufta e egër midis Ukrainës dhe rebelëve nëpërmjet fotove (FOTO LAJM) Këto pamje lufte mund të japin përshtypjen se janë shkrepur në Luftën e Dytë Botërore. Por në fakt janë shkrepur pak dit
Rithehet "paqja" në Alepo, lejohet evakuimi i rebelëve Është arritur marrëveshja për evakuimin paqësor të rebelëve në Alepo, një ditë pas prishjes së marrëveshjes e cila la pa
Asad del kundër kërkesës së rebelëve për armëpushim për evakuimin e civilëve Rebelët sirianë kanë bërë thirrje për një armëpushim pesë-ditore për të lejuar evakuimin e civilëve, por një kërkesë e t
Rusia tjetër armëpushim në Siri, thirrje rebelëve të largohen nga Alepo Rusia ka bërë të ditur se do të vendosë një tjetër armëpushim në Alepo ditën e premte. Për të mundësuar diçka të till
"Selfia" i merr jetën rebelëve sirianë (VIDEO) Një video po qarkullon në internet, ku një rebel sirian ka hedhur veten dhe shokët e tij në erë, teksa po përpiqej të bë
Përplasje mes rebelëve turk dhe kurdëve të mbështetur nga SHBA-ja në Siri Rebelët e mbështetur nga Turqia dhe forcat siriane kurde që kanë marrë mbështetje nga Shtetet e Bashkuara, janë përplasu
Jemen/ Bombardohet spitali, 11 persona të vdekur Të paktën 11 persona kanë mbetur të vrarë si pasojë e një sulmi ajror ndaj një spitali të “Mjekëve pa Kufij” në Veri të
Sulmi vetëvrasës në autobusin e rebelëve sirianë/ ISIS merr përsipër autorësinë I ashtuquajturi Shteti Islamik ka marrë përsipër sulmin vetëvrasës në një autobus që transportonte luftëtarë nga grupe