999 rezultate për

rebele

E mbani mend Robertën e "Rebele"? Aktorja do të bëhet nënë së shpejti (FOTO LAJM) Aktorja meksikane Dulce Maria, e cila u bë e famshme vite më parë me rolin e saj në serialin shumë të ndjekur nga adoles
Thyen rregullat e lëvizën në rrugë lirisht, policia kap "rebelët" Të pabindurit që nuk respektojnë masat e vendosura nga qeveria, vazhdojnë të gjobiten nga Policia e Shtetit. Sipas po
Nuk iu bindën urdhrit dhe hapën lokalet, gjobiten biznesmenët "rebelë" 3 biznesmenë janë gjobitur pasi nuk kanë zbatuar urdhrin për të mbyllur lokalet e tyre. Tre lokalet janë pikasur në V
Nga një vajzë e thjeshtë në rebele të "pandreqshme", ndryshimi i supermbesës së Berishës Ajo është një natyre rebele, që gjithmonë thotë atë që do, pa u penguar nga askush. Eshtë pikërisht Dasara Malltezi,
Sherebela, bekimi i malësive shqiptare, si ta përdorni për kurim Sherebela shqiptare eksportohet shumë në disa kontinente, duke e lënë tregun vendas pothuajse bosh dhe duke i lënë të ap
E mbani mend Selinën e "Rebele"? Do martohet së shpejti (FOTO LAJM) Me siguri të gjithë e mbani mend serialin e famshëm “Rebelde”, i cili na fiksoi dikur të gjithëve para ekranit. Çdoku
Sulm në burg, mbi 100 persona raportohen të vdekur Mbi 100 persona raportohet të kenë humbur jetën ndërsa shumë të tjerë janë plagosur si pasojë e sulmit të kryer nga koal
Më të suksesshëm në jetë bëhen fëmijët kokëfortë dhe rebelë Fëmijët kokëfortë janë një ankth i vërtetë. Ndonjëherë nuk e kuptojmë se përse nuk na u binden dhe se përse sillen keq.
36 rebelë të Burundit vriten nga ushtria e Kongos Zyrtarët e ushtrisë së Kongos kanë thënë se trupat e tyre i kanë vrarë 36 rebelë të Burundit gjatë përleshjes me dy grup
21 të vrarë, në Libi po ndodh ajo që të gjithë i frikësoheshin Qeveria e Libisë, e cila mbështetet nga Kombet e Bashkuara, ka thënë se 21 persona janë vrarë dhe 27 të tjerë janë plago
Nga një vajzë e thjeshtë në një rebele, ndryshimi drastik i supermbesës së Berishës Ajo është një natyre rebele, që gjithmonë thotë atë që do, pa u penguar nga askush. Eshtë pikërisht Dasara Malltezi,
Siri, avionët rusë godasin sërish mbi Idlib teksa ofensiva afron Avionët luftarakë rusë kanë nisur sulme të reja ajrore mbi provincën siriane të Idlibit, pas dështimit të bisedimeve të
Jemen, ushtria përparon drejt "Portit të jetës" Forcat jemenite, të mbështetura nga koalicioni që udhëhiqet nga sauditët, kanë marrë kontrollin e aeroportit të qytetit
Plas lufta, Arabia Saudite sulmon një shtet në muajin e Ramazanit Edhe pse jemi ende në muajin e Ramazanit forcat e mbështetura nga Arabia Saudite kanë nisur sulm në portin Hudayah në Je
Shpërthime të fuqishme në kryeqytet, panik në Arabinë Saudite Katër shpërthime të fuqishme kanë ndodhur gjatë paradites së sotme në Rijad të Aranisë Saudite duke shkaktuar panik tek
Dobitë e çajit të sherebelës Sherebela është një bimë aromatike dhe mjekësore. Ajo është e njohur që në antikitet për vetitë e saj kuruese. Shkenc
Çdo grua pas të 40-ve duhet të përdorë patjetër çdo ditë këtë lloj vaji! Pas të 40-ave, gratë përjetojnë ndryshime në disa aspekte, emocionale, fizike dhe psikologjike. Plakja zvogëlon kujtesën
Djaloshi i ISIS mbetet në mëshirën e rebelëve (VIDEO) Një fëmijë-ushtar që luftonte për ISIS-in u kap nga rebelët në veri të Sirisë. Djaloshi që nuk mund të quhet as adole
Dalin pamjet: Rrebelët rrëzojnë avionin rus mbi Siri (VIDEO) Rrebelët anti-qeveritar në rajonin e Idlibit në Siri kanë publikuar pamjet e rrëzimit të një avioni bombardues rus gjatë
Kjo bimë parandalon rënien e flokëve Shumë nga ne e kemi kuptuar, ndoshta edhe pse e kemi vuajtur vetë, që në vjeshtë nuk bien vetëm gjethet. Rënia e flok