999 rezultate për

realizuar

Exit Polli tjetër ndryshon rezultatin në Prishtinë Në Exit Pollin që është realizuar për Radio Televisionin e Kosovës, Prishtinën do të udhëheq për katër vitet e ardhshme
Produktet kineze, imitimet e realizuara shumë dobët (FOTO LAJM) Industria e Kinës është shumë e fuqishme dhe furnizon tregjet, në të gjitha shtetet e botës. Me poshtë janë disa nga
Ramos takon djalin e ish policit madrilen, i cili humbi jetën Kapiteni i Real Madridit dhe i kombëtares spanjolle, Sergio Ramos, është mësuar që të nënshkruajë autografe dhe të bëjë
Ndjekje si në filma, i riu vjedh auto-ambulancën dhe sulmon policinë (VIDEO) Një aksion ndjekje me makina është realizuar dje në Michigan, kur një person ka grabitur një auto-ambulance duke u përpj
Spanja nuk toleron, Maqedonia falë shqiptarëve bën spektakël Edhe pse pa yje dhe me linjat e dyta në fushën e lojës, Spanja nuk njeh rivalë dhe mbi të gjitha nuk toleron. “La Roja”
Profesioni më i paguar në pesë vitet e fundit në Maqedoni është ai i përmbaruesit Profesioni më i paguar në pesë vitet e fundit në Maqedoni është ai i përmbaruesit. Të gjithë përmbaruesit që e ushtrojnë
Ademi: Duhet strategji për të penguar keqpërdorimin e diasporës në zgjedhje Qeveria është e obliguar që të përpilojë një strategji kombëtare për bashkëpunim me diasporën, me qëllim që të parandalo
Këngëtarja që nderoi Shqipërinë në botë, koncert në Amerikë (FOTO LAJM) Këngëtarja e njohur shqiptare, Era Istrefi është bërë tashmë prej kohësh e njohur ndërkombëtarisht. Kënga e saj “Bon
BIRN: Bejta i ka realizuar plotësisht premtimet e tij Kryetari i komunës së Gostivarit Nevzat Bejta, nga radhët e BDI-së, e përfundon mandatin e dytë dhe paralajmëron kandida
Piktura 3D e realizuar me 20.000 bulona (FOTO LAJM) Një lidhje midis artit dhe artizanatit, kështu vijnë portretet tridimensionale të artistit Bruce Mackley. Një punë un
E pezulluan për të luajtur, por si do e ndalojnë së shënuari? 2 rekorde brenda një ndeshjeje (VIDEO) Cristiano Ronaldo ka përdorur APOEL-in për tëpërgatitur nuhatjet e tij para rikthimin në La Liga pas 2 javësh. Mbret
Mbappe mbrëmë theu një rekord që vështirë se do të thyehet gjatë viteve të ardhshme Francezët nuk janë kursyer kundër Celtic duke fituar 5-0 ndeshjen e parë të Grupit B. Suksesi ka ardhur falë treshes Cav
Thaçi: Kam energjinë që t'i shërbej edhe më tej vendit Drejtuesi i emisionit Opinion në TV Klan, Blendi Fevziu në një studio të improvizuar në mjediset e “Korpusit Universitar
Nuk do ta besoni sa kushton iPhone i ‘rrallë’ i Donald Trump Nëse jeni në kërkim të një ‘iPhone’ me fytyrën e presidentit të zgjedhur amerikan, Donald Trump, një dyqan në Emiratet e
Këngëtarja shqiptare anullon dasmën Këngëtarja Big Mama u bë pjesë e mediave roza pak pasi deklaroi në mënyrë të papritur fejesën dhe më pas faktin se do ma
Çmenden durrsakët, vendosin tabela me çmime për realizimin e videoklipeve në plazhet publike Dje në media u publikua një lajm që bëri jo pak bujë, ku një çift në ditën e tyre të dasmës nuk u lejua të bënte foto në
Kënga e Dua Lipës zë vendin e parë në MTV britanike Dua Lipa padyshim që nuk po di më të ndalet dhe po i numëron sukseset një nga një. Këtë herë ajo ka rrëmbyer vendine
Pamje të parkut "1 Tetori" në Prishtinë të realizuara me dron (VIDEO) Ndërtimet e shumta kanë bërë që qyteti i Prishtinës ndër vite të bëhet edhe më i ndryshëm. Së fundi është përuruar ed
Ligji i ri për firmat e falimentuara, 600 persona paraqiten vetëm nga Kumanova Rreth 560 persona nga Kumanova janë paraqitur në shoqatën e punonjësve të firmës së falimentuar “Unit” dhe kanë evidentu
Kirurgu i cili u godit në spital ka realizuar me sukses operacionin më të rrallë në botë Një mjek është goditur në oborrin e spitalit rajonal të Shkodrës. Mësohet se mjeku i sulmuar është kirurg në këtë spital