999 rezultate për

realizoi

Uruguaji më në fund kalon në avantazh ndaj Egjiptit (VIDEO) Uruguaji ka gjetur më në fund golin e avantazhit ndaj Egjiptit në "Yekaterinburg Stadium". Ai që ka shënuar është mb
Maqedonia dhe Shqipëria përforcojnë bashkëpunimin në mbrojtje Përmirësim të bashkëpunimit ushtarak dypalësh ekzistues në fushën e stërvitjes dhe arsimit ushtarak, shqyrtim të mundësi
Ibra mbetet Ibra, sërish vendimtar për La Galaxy (VIDEO) Zlatan Ibrahimovic padyshim është blerja më e mirë e La Galaxy në vitet e fundit. Në ndeshjen debutuese, ai realizoi dy
Perez i thur elozhe Ronaldos për golin që realizoi kundër Juves Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez nuk i kurseu elozhet për Cristiano Ronaldon i cili kundra Juventusit shënoi
Realizoi hat-trick, shikoni kujt ia dedikon Dybala golat ndaj Beneventos (FOTO LAJM) Sulmuesi i Juventusit, Paulo Dybala ka marrë topin në shtëpi sot pas ndeshjes me Beneventon. Ai ka arritur të shënoj
Realizoi gol si Ibra, Sukaj: E shënova më larg se ai Lojtari i takimit Vllaznia-Teuta, ishte Xhevahir Sukaj, i cili shënoi edhe 2 gola gjatë takimit, njëri prej tyre spektak
Magjiku Isco bën historinë kundër Juventusit Mesfushori i Real Madridit, Isco pati një ndeshje të magjishme ndaj Juventusit në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve.
Penalltia që eliminoi Milanin nga Europa League (VIDEO) Milani u eleminua sonte nga Europa League pasi u mund edhe në ndeshjen e kthimit 3-1 nga Arsenali. Megjithatë "Djalli
Zhbllokohet rezultati në Wembley, Tottenham kalon në avantazh ndaj Juves (VIDEO) Tottenham ka shënuar golin e avantazhit ndaj Juventusit në "Wembley Stadium". Autori i golit është koreani-jugor, So
Hyrja e Besës në qeveri, sot takohen Gashi dhe Zaev Kryetari i Lëvizjes BESA Afrim Gashi sot do të takohet me kryeministrin e Maqedonisë Zoran Zaev. Takimi do të zhvillo
Cikalleshin gol me mesazh për Panuccin (VIDEO) Sokol Cikalleshi realizoi golin e barazimit të përkohshëm 1-1 në minutën e 68-të në takimin me Sivassporin në transfertë
Dortmund përmbys rezultatin, dhe fiton ndaj Atalantës së Berishës (VIDEO) Borussia Dortmund ka fituar ndaj Atalantës së Etrit Berishës me shifrat e përgjithshme 3-2 në "Signal Iduna Park". G
Kjo është goditja e dënimit e ekzekutuar në mënyrë perfete (VIDEO) Teksa skuadra e Rok po përballej me ekipin e Dinamo minsk, mesfushori i Olimpija Ljubljanas ka shënuar një gjuajtje të l
Coutinho: Jam shumë i lumtur që shënova golin e parë me Barcelonën Philippe Coutinho është i lumtur që shënoi golin e parë me fanellën e Barcelonës. I transferuari nga Liverpooli për 1
Realizoi operacionin e 60-të, "kukulla Ken" habit Nju Jorkun (FOTO LAJM) Ai ka treguar me krenari rezultatet e kornizës së tij të zbehta, pasi i është nënshtruar një procedure 28,000 paund për
Skënderbeu humbet miqësoren kundër Beshiktashit Skënderbeu pësoi një tjetër humbje në miqësoren e dytë të zhvilluar në Turqi, ku po zhvillon fazën përgatitore. Skuadra
Barcelona tallet me Celta Vigon, dhe kualifikohet në çerek-finale të Copa del Rey (VIDEO) Barcelona është tallur me Celta Vigon në ndeshjen që u zhvillua në “Camp Nou”, duke e mposhtur 5-0, për t’u kualifikuar
Mavraj kundër Abrashit, ky i fundit shënon super gol me kokë (VIDEO) Pas një periudhe të gjatë mungese për shkak të dëmtimit, mesfushori i Kombëtares, Amir Abrashi është rikthyer në mënyrën
Piloti kosovar që realizoi 1200 fluturime Mërgim Veliu gjatë kohës së luftës, kur ishte vetëm 7 vjeç, së bashku me familjen e tij ishte strehuar në Kanada. Ai a
Andrra Destani ja kërkon publikisht Sinanit dëshirën që s'e realizoi kurrë Padyshime konsideruar si një nga personazhet më të diskutuar në botën e shoëbizit shqiptar. E njohur edhe si bashkësh