999 rezultate për

realizohet

Lazim Destani: Po realizohet ëndrra e diasporës shqiptare Këshilli koordinues i diasporës shqiptare u mblodh në Tiranë ku u takuan edhe me personalitete të politikës, ata zgjodhë
Nëse operacioni "Ibra" nuk realizohet, Milani ndjek "pistën Mandzukic" Zlatan Ibrahimovic është shumë pranë kthimit te Milani në Serinë A, megjithatë, kohëzgjatja e kontratës duket se po vono
Ministria e Jashtme greke thirrje të BE: Të realizohet perspektiva evropiane e Ballkanit Perëndimor "Kjo perspektivë u hap në samitin e BE-së të zhvilluar në Selanik në 2003 dhe të cilën Greqia e mbështeti me të gjitha f
Realizohet fluturimi më i gjatë në histori nga Nju Jorku në Sidnei Kompania ajrore australiane, "Qantas" ka realizuar me sukses një fluturim testues nga Nju Jorku në Sidnei pa ndërprerje.
Mbarojnë pritjet, patentën do ta merrni vetëm për 30 minuta Lëshimi i kartonit të lejes së drejtimit të automjeteve (Patenta) do të realizohet vetëm në 30 minuta. Blendi Gonxhja, d
Një mesazh nga të rinjtë për të rinjtë - Realizohet Premiera e filmit “Ana Tjetër” (VIDEO) Tiranë, 10 prill 2019, në ambjentet e Akademisë së Filmit dhe Multimedias Marubi, u zhvillua premiera e filmit më të ri
Noizy-t i realizohet ëndrra, Rihana më në fund dëgjon për të (VIDEO) Noizy padyshim që është një nga reperat më të suksesshëm në Shqipëri. Por edhe pse fama e tij është ndërkombëtariz
Pas Bundesligës edhe në Francë realizohet supergol "alla Pirlo" (VIDEO) Një super gol "alla Pirlo" është realizuar në Francë gjatë ndeshjes Lyon-Montpellier. Vendasit kishin kaluar të parë
Befason Interi, ky është super transferimi që synohet Me shumë mundësi skuadra e Interi do të nënshkruaj me ish-sulmuesin e Atletico Madrid, Yannick Carrasco Sipas asaj që
Kërkesa e OVL-UÇK për të ndalur pensionet nuk realizohet Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, nuk ka kompetenca që procesin e veteranëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ta kthe
Labi çudit AKR-në, thotë se dha dorëheqje por është pjesë e saj Labinot Tahiri i ka rënë pishman dorëheqjes së tij nga AKR. Në një biesdë pronocim ai ka sqaruar se e kishte dërguar
Takim i ri në mes Dimitrovit dhe Kociasit Ndërmjetësuesi i OKB-s për çështjen e emrit, Metju Nimic, do i ftojë në një takim të ri shefin e diplomacis greke, Nikos
Mungesa e internetit në shkolla, dëmton procesin mësimor Mungesa e rrjetit të internetit në shkollat fillore dhe ato të mesme në vend pengon shumë zhvillimin e procesit mësimor
Zaev këtë javë takon Afrim Gashin Vazhdon afrimi i Lëvizjes Besa dhe kryeministrit Zoran Zaev. Burime partiake thonë se gjatë kësaj jave do të realizohet
Supergol i çmendur realizohet në Copa Libertadores, një predhë nga goditja e lirë (VIDEO) Stadiumi i Independientes është tronditur nga goli i shënuar nga lojtari i Banfield. Një gol kaq i çmendur ofrohet ng
Realizohet bashkëpunimi i parë muzikor mes njeriut dhe inteligjencës artificiale (VIDEO) Albumi i parë muzikor i krijuar nga inteligjenca artificiale tashmë është një realitet, është publikuar më 12 janar 2018
Falë shqiptarëve së shpejti realizohet ëndërra e Stefan Dushanit Ëndrra e mbretit të Serbisë, Stefan Dushan, për të dalë në Portin e Durrësit po bëhet realitet pas rreth 660 vjetësh, po
Bisedimet në Kretë, realizohet lëvizja e lirë e çamëve? Bisedimet mes Greqisë dhe Shqipërisë për zgjidhjen e çështjeve dypalëshe, kanë vazhduar edhe gjatë pasdites së sotme në
Raufi: Hetimi ndërkombëtar për rastin Kumanova do të realizohet Sa i përket dëmshpërblimit të 4 personave tashmë të liruar, Raufi tha se do të kërkohet ky dëmshpërblim edhe pse ata jan
Takimi Zaev- Sela mbahet sot në Gostivar Burimet zyrtare nga Aleanca për Shqiptarët dhe nga Lidhja Social Demokrate e Maqedonisë, kanë bërë të ditur se takimi me