999 rezultate për

realizimin

Nga lufta në realizimin e ëndrrës për Champions: Historia e Vedat Muriqit shkruar nga Di Marzio Duke parë jetën e tij, mbijetesa në luftën e Kosovës, kthimi në atdhe, nisja e karrierës si futbollist dhe arritja deri
Tërhiqet qeveria, nuk ka kulla te Teatri Kombëtar Bashkia e Tiranës ka njoftuar se është anuluar marrëveshja me kompaninë “Fusha sh.p.k” për të ndërtuar Teatrin Kombëtar
Dy makina për realizimin e atentatit, kujt i vodhën targat autorët Detaje të reja janë mësuar nga ngjarjua e rëndë në Durrës dy ditë më parë ku ranë pre e një atentati prokurori Arjan Ndo
Palmer: SHBA-të mbështesin Maqedoninë e Veriut në realizimin e qëllimeve strategjike I dërguari special i SHBA-ve për Ballkanin, Metju Palmer theksoi se vendi i tij e mbështet Maqedoninë e Veriut në realiz
Nis greva në postë, nga sot asnjë shërbim Sindikata e Punëtorëve të Postës së Kosovës ka bërë të ditur se nga sot të gjithë punëtorët do të hyjnë në grevë të përg
Nga e hëna s'ka më shërbime në postë, mësoni arsyen Sindikata e Punëtorëve të Postës së Kosovës ka njoftuar se nga e hëna, të gjithë punëtorët do të hyjnë në grevë të përgj
Dua Lipa flet për realizimin e albumit të dytë: Kush më frymëzoi Dua Lipa është kthyer në një ikonë të muzikës dhe është në përfundim e sipër të albumit të dytë. Këngëtarja pohon se
Dështon projekti për matje të cilësisë së ajrit në Prizren Cilësia e ajrit në Komunën e Prizrenit nuk matet nga autoritetet lokale, pasi që Ekzekutivi komunal ka dështuar në reali
Policia: Rrethanat na detyruan që të përdornim forcën Policia e Kosovës, me qellim të njoftimit të opinionit publik, informon se sot me datën 24.11.2017, rreth orës 10:10, ka
Bejta siguron realizimin e 200 projekteve për Gostivarin "200 projekte gjatë mandatit të ardhshëm do të realizohen në Gostivar dhe fshatrat e saj", u shpreh kryetari aktual i Go
Iseini nga Gostivari zotohet për realizimin e programit brenda 100 ditëv RDK dhe Uniteti që e përbëjnë Aleancën për Shqiptarët prezentuan platformën zgjedhore para banorëve të Lagjes Xhamixhit
Apostollova, e kënaqur me realizimin e projekteve Shefja e Zyrës së BE-së në Kosovë, Natalya Apostollova, ka qëndruar të martën në Zveçan, ku ka përcjellë nga afër realiz
Çmenden durrsakët, vendosin tabela me çmime për realizimin e videoklipeve në plazhet publike Dje në media u publikua një lajm që bëri jo pak bujë, ku një çift në ditën e tyre të dasmës nuk u lejua të bënte foto në
Turqia blen raketa S-400 ruse, irritohet NATO (FOTO LAJM) Ndërkohë që po largohet çdo ditë e më tepër nga perëndimi, Turqia ka arritur sëfundmi një marrëveshje për blerjen e sist
Brukseli përkrah qeverinë e Zaevit për realizimin e reformave Ekspertët për çështje të integrimeve duke komentuar kapacitete e qeverisë së Maqedonisë, për të realizuar reformat e par
Zekiri: Me realizimin e programit qeveritar vjen avancimi i gjuhës shqipe Deputeti dhe nënkryetari i LSDM-së, Muahmed Zekiri ka deklaruar se programi qeveritar do të realizohet dhe me realizimin
Osmani: Kemi filluar fushatë serioze për realizimin e reformave “Qeveria fillon një fushatë agresive për arritjen e reformave kyçe prioritare, për të arritur një zhvillim në muajt e ar
Hoxha: Rasti Dehari përfundon me realizimin e kërkesës së familjes Familja e Astrit Deharit, aktivistit të VV-së i cili ndërroi jetë në ambjentet e paraburgimit në Prizren më 5 nëntor të
Ja sa ka kushtuar kënga dhe videoklipi i "Redrum" (FOTO & VIDEO) Era Istrefi, javën që e lamë pas ka publikuar projektin e saj më të ri "Redrum", i cili ka arritur miliona klikime. S
HISTORIKE / Kosova fillon realizimin e thirrjeve me kodin e ri telefonik (VIDEO) Më në fund Kosova ka realizuar thirrjen e parë telefonike me kodin e ri telefonik të Kosovës, +383. Kjo u bë në konfe