999 rezultate për

realit

Ashraf Hakimi zyrtarizohet te Interi, tërbohen tifozët e Realit: Sa turp Ashraf Hakimi është zyrtarisht një futbollist i skuadrës së Interit. Klubi zikaltër ka mbyllur gjithçka dhe gjatë pa
Barcelona - Atletico Madrid, formacionet e mundshme: Katalanasit kanë detyrim fitoren (FOTO LAJM) Sot në orën 22:00 Barcelona do të presë në "Camp Nou" skuadrën e Atleticos në ndeshjen e vlefshme për javën e 33-të në L
Interi pranë goditjes së madhe, ofertë zyrtare në Realit për Hakimin Interi është futur fuqishëm në garë për të nënshkruar me mbrojtësin anësor Achraf Hakimi. Mbrojtësi maroken është i h
Realiteti i politikës në Shqipëri: Sherr e ofendime brenda, krah për krah e të qeshur jashtë (FOTO LAJM) Nuk është tashmë një cudi që politikanët shqiptarë të kenë "dy karaktere" një për elektoratin e një për vete. Gjatë s
"Messi i ri" 15 vjeçar debuton ndaj Realit, hynë në historinë e La Liga-s I riu i Mallorca, Luka Romero u bë lojtari më i ri që luan në La Liga kur debutoi kundër Real Madrid të mërkurën. 15-
Plas mes Barcelonës dhe Realit, ndizet polemika për VAR-in dhe kalendarin Ndizet “La Liga”. Pas vetëm 10 ditësh nga kthimi në fushë, polemikat mes Barcelonës dhe Realit të Madrid tashmë janë rin
Isco, Ramos dhe Hazard në skuadrën e Realit për ndeshjen me Mallorcan Isco është rikthyer në skuadrën e Real Madridit për takimin me Real Mallorcan, pasi mungoi në dy ndeshjet e fundit për s
"VARdrid", tërbohet mediat katalanase pas fitores së Realit (FOTO LAJM) Real dhe Barcelona, tani kanë numrin e njëjtë të pikëve, 68, por ‘Los Blancos’ mbajnë vendin e parë falë rezultateve të
Lewandowski deshi t’i bashkohej Realit që të luante me Ronaldon Para se t’i bashkohej Bayern Munichut, Robert Lewandowski kishte dashur t’i bashkohej Real Madridit, në mënyrë që të lua
"Lufta" për titullin, orari i Barcelonës dhe Realit deri në fund të sezonit Barcelona dhe Real Madrid vazhdojnë të kenë fjalën kryesore sa i përket kampionatit të futbollit. Dy gjigantët spanjo
LA LIGA/ Pas Barcelonës, sot është radha e Realit të zbresë në fushën e blertë Kampionati spanjoll ka rifilluar, dhe ashtu siç është pritur, ka dhënë disa ndeshje spektakolare, përfshirë fitoren e mb
Një nga mesfushorët më të mirë në botë rikthehet në "radarët" e Realit Skuadra e Real Madrid është e vendosur të gjejë një lojtar të duhur për repartin e mesfushës. Është lojtari i Chelsea
"U bëra lojtari më i mirë brazilian", Melo: Isha pranë Realit, por ai faull në Kupën e Botës.. Mesfushori brazilian Felipe Melo zbuloi për herë të parë se ishte pranë kalimit te Real Madridi në verën e vitit 2010.
Yllin e Realit të huazuar te Dortmundi e kërkojnë 3 skuadra të Premier League Lojtari i cili është në pronësi të Real Madrid ka impresionuar shumë gjatë kohës në Gjermani, duke shënuar 13 gola në 70
Realit i soset durimi, Jovic drejt Milanit Milani duket se po i afrohet gjithnjë e më shumë një marrëveshjeje për transferimin e sulmuesit serb Luka Jovic, pasi që
Befason ish-mjeku i Realit: Ronaldo nuk është më i mirë, Bale është i jashtëzakonshëm Ronaldo vlerësohet si një nga sportistët më të mirë në botën e futbollit, i fiksuar me stërvitjen rigoroze të përditshme
"Ëndërroj të fitoj Champions", Fonseca: Roma bëri ëndrrën time realitet Trajneri ka thënë se ishte ëndërr e tija që të udhëhiqte një skuadër të madhe evropiane, dhe Roma i bëri këtë ëndërr rea
Vazhdon me doza të larta dashuria mes Marta Diaz dhe yllit të Realit të huazuar te Sevilla (FOTO LAJM) Vazhdon me doza të larta lumturie historia e dashurisë mes Youtuber-it dhe njëkohësisht blogeres Marta Diaz me anësorin
Realiteti virtual dhe operacionet në trurin e fëmijëve Spitali i Stanfordit për Fëmijët është duke përdorur pajisjet e Realitetit Virtual për të ekzaminuar trurin e fëmijëve p
Rennes i "pret krahët" Realit, Camavinga nuk shitet Eduardo Camavinga është lojtari që kërkohet me ngulm nga skuadra e Real Madrid, para se merkatoja e verës të hapet. M