999 rezultate për

raund

Florian Markut i mjaftoi një raund për ta mposhtur Muma Mweemba (VIDEO) Florian Markut i ka mjaftuar një raund për ta hedhur në tokë kundërshtarin Muma Mweemba. Boksieri shqiptar, e nisi fu
“Sfida e re për të rinjtë në RMV, OWLYPIA-The Intellectuals’ Challenge 2020”, raundi lokal do të zhvillohet më 28-29 nëntor Owlypia është një garë ndërkombëtare mjaft emocionuese për nxënësit e moshës nga 9-11 (Owlins), 12-14 (Owlets) dhe 15-18
Khabib Nurmagomedovit i mjaftojnë dy raunde për të mbyllur "hesapet" me Justin Gaethjet Khabib Nurmagomedov ka shënuar fitoren e tij të 29-të. Ylli rus i UFC, Nurmagomedov, ka arritur të regjistrojë një tj
UEFA zgjedh golin e Hadërgjonaj si më të bukurin e raundit (VIDEO) Florent Hadërgjonajt do t’i figurojë emri në një çmim të fituar individual. Mbrojtësi i kombëtares së Kosovës, i cili
Formacionet zyrtare: Kukësi-Wolfsburg (FOTO LAJM) Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Kukësi-Wolfsburg. Ndeshja mes Kukësit dhe Wolfsburg do të jetë e vlefs
Shkëndija me lehtësi kalon në raundin e dytë të Europa League Shkëndija është kualifikuar në raundin e dytë të Europa League. Klubi tetovar mposhti klubin nga Azerbajxhani, Sumqa
Fitore spektakolare e Povetkin ndaj Whyte, momenti i nokautit (VIDEO) Alexander Povetkin ka shokuar botën e boksit me një fitore të jashtëzakonshme përballë Dillian Whyte. Edhe pse në kat
Hidhet shorti, me kë do të përballet KF Tirana në Champions Sot është hedhur shorti që zbuloi kundërshtarin e Tiranës për raundin e parë të Ligës së Kampionëve pas ndarjes së vazov
Të premten hidhet shorti për raundet preliminare në Ligën e Kampioneve UEFA ka njoftuar për shortin që do të hidhet të premtën, për raundin preliminar në Ligën e Kampionëve. Shtëpia më e m
Kupa e Shqipërisë: Hidhet shorti, ja gjysmëfinalet Përballje interesante garanton faza gjysmëfinale e Kupës së Shqipërisë. Kampionët në fuqi të këtij kompeticioni Kukësi d
Dy raste pozitiv me covid-19 në Premier League pas testimeve të dyta Premierliga po kryen testimet sipas protokollit, në kuadër të planeve për rikthimin në fushat e blerta. Raportimet e
Barazoi në Napoli, Setien optimist për kalimin në raundin tjetër Trajneri i Barcelonës, Quique Setien është optimist se skuadra e tij do arrij të kualifikohet në raundin tjetër të Champ
Duelin e "titanëve", Fury - Wilder mund ta ndiqni të plotë këtu (VIDEO) Tyson Fury mposhti Deontay Wilderin me nokaut teknik në raundin e shtatë në meçin e zhvilluar në Las Vegas për tu rikthy
Këto janë dy momentet kur Fury hedh në tapet Wilderin (VIDEO) Tyson Fury ka triumfuar në rimeçin ndaj Deontay Wilder për ta marrë titullin si kampion i botës në peshat e rënda. Bo
Fury e mposhti Wilderin me nokaut, por këto ishin vlerësimet e gjyqtarëve (FOTO LAJM) Deontay Wilder fitoi vetëm një raund në kartën e rezultatit të një gjyqtari pasi rezultati deri në raundin e shtatë u zb
"Fëmijët" kalojnë Liverpoolin në raundin tjetër të FA Cup (VIDEO) Të rinjtë e akadamisë së Liverpool kanë mposhtur me rezultatin minimal 1-0, Shrewsbiry Town, klubin nga League One, nive
Chelsea kalon me vështirësi në raundin tjetër të FA Cup (VIDEO) Chelsea është kualifikuar në rundin e pestë të FA Cup, pasi e mundi 2-1 skuadrën e Hull City. Chelsea i Frank Lampar
Juve shkatërron Udinesen dhe kalon në raundin tjetër, mësohen 3 çerekfinalet e Kupës së Italisë (VIDEO) Juventus nuk njeh rival as në Kupë. Bardhezinjtë kaluan në raundin çerekfinal të kompeticionit, pas fitores me "poker" 4
Kupa e Italisë/ Lazio dhuron spektakël, kalon në çerekfinale (VIDEO) Çerekfinale shqiptarësh në Kupën e Italisë. Lazio e Thomas Strakoshës ka siguruar kalimin në raundin e 1/8-ave të Kupës,
Liverpool fiton derbin me Everton, siguron kualifikon në raundin tjetër (VIDEO) Një gol i 19-vjeçarit Curtis Jones kualifikoi Liverpoolin në raundin e 1/16-ave të FA Cup. The Reds edhe pse me shum