999 rezultate për

ratifikim

Nuk u plotësua kuorumi, nuk kalojnë pesë marrëveshjet ndërkombëtare Për shkak të mungesës së kuorumit në Kuvend nuk kanë kaluar pesë marrëveshjet ndërkombëtare, raporton “Ekonomia Online”.
Me maska e me doreza, si duken deputetët sot në Kuvend Kuvendi ka nisur sot seancën e dytë plenare për të diskutuar, ndër të tjera, shtyrjen e gjendjes së fatkeqësisë natyrore
Fillon seanca për ratifikimin e Protokollit për anëtarësim në NATO Në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut filloi seanca solemne për ratifikimin e Protokollit për anëtarësim në NATO. Në sea
Pas 3 janarit Zaev do të jetë vetëm politikan (VIDEO) Pas 3 janarit kryeministri Zoran Zaev do të jetë vetëm politikan. Burime nga Qeveria bëjnë të ditur se Zaev do të largoh
Pendarovski takon Erdoganin dhe merr garanci për ratifikimin e protokollit të NATO-s Presidenti i Maqedonisë së Veriut Stevo Pendarovski, në kuadër të pjesëmarrjes në Procesin për bashkëpunim në Evropën Ju
Deputetët vazhdojnë të mos i përfillin seancat Pas pauzës, Kuvendi i Kosovës po vazhdon mbajtjen e seancës Në sallë aktualisht janë vetëm 59 deputetë, e në mungesë të
Mesazhi i Makron për ratifikimin e marrëveshjes së Prespës në Greqi Presidenti francez Emanuel Makron përshëndet ratifikimin e Marrëveshjes së Prespës nga parlamenti grek të premten. “E
Zaev, apel Ivanovit: Të vendosin qytetarët, firmose ratifikimin e marrëveshjes me Greqinë Pas miratimit për herë të dytë të rezolutës për marrëveshjen me Greqinë, kryeministri Zaev i ka bërë thirrje presidentit
Zaev: Derën e BE-së e kemi të hapur Kryeministri Zoran Zaev u shpreh në seancën për ratifikimin e marrëveshjes me Greqinë tha se marrëveshja në fjalë nënkup
Ali Ahmeti hyn në Kuvend për të mbështetur marrëveshjen Lideri i BDI-së Ali Ahmeti ka arritur në Kuvend ku do të mbahet seanca plenare për ratifikimin e marrëveshjes për emrin
Fillon seanca e Kuvendit për emrin Në masa të sigurisë në Kuvendin e Maqedonisë ka filluar seanca për ratifikimin e marrëveshjes për emrin në mes Maqedonis
Sot, ratifikimi përfundimtar në Kuvend i marrëveshjes për emrin Marrëveshja për zgjidhjen e çështjes së emrit me Maqedoninë, sot duhet të ratifikohet në kuadër të seancës së 51-të në K
VMRO-DPMNE merr një vendim pas ratifikimit të marrëveshjes Grupi i deputetëve të VMRO-DPMNE-së do ta bojkotojë punën e Kuvendit. Këtë vendin në konferencë për shtyp e kumtoi kryet
Kosova njofton zyrtarisht Malin e Zi për ratifikimin e demarkacionit Institucionet e Republikës së Kosovës e kanë njoftuar të enjten zyrtarisht Malin e Zi për ratifikimin e marrëveshjes për
Zaev: Kuvendi do ta miratoje marrëveshjen për emrin Në dy ditët e ardhshme biseda telefonike mes kryeministrave të Maqedonisë dhe Greqisë pritet të jetë hap i rëndësishëm d
Kuvendi i Kosovës i tha jo ratifikimit të emrave për anëtarë të KSHC Kuvendi i Kosovës nuk i ka ratifikuar emrat për anëtarë të Këshillit Shtetëror për Cilësi pasi kishte mungesë kuorumi.
Veprimi i vetëm pas ratifikimit të demarkacionit Krijimi i një trupe të përbashkët është veprimi i vetëm që ka ndërmarrë Qeveria e Kosovës pas ratifikimit të Marrëveshje
SHBA: Urime deputetë, tani vazhdoni punën për kriterin tjetër Ambasada Amerikane në Kosovë ka lëshuar deklaratë lidhur me ratifikimin e Marrëveshjes për Demarkimin e Kufirit me Malin
Reagon BE: Plotësoni të gjitha kriteret për t'i liberalizuar vizat Gjatë ditës së djeshme u arrit ratifikimi i marrëveshjes kufitare në mes Kosovës dhe Malit të Zi. Pas përpjekjeve të
BE: Tani luftoni korrupsionin për liberalizimin e vizave Në një deklaratë të përbashkët të lëshuar nga përfaqësuesja e lartë për politikë të Jashtme dhe Siguri, Federika Mogheri