999 rezultate për

rastit

Arrestohet avokati që denoncoi abuzimin seksual në Drenas Është arrestuar avokati Gazmend Halilaj i cili dy javë më parë kishte sinjalizuar abuzimin seksual të nxënëses nga Drena
Prokuroria nxjerr deklaratat e të miturës që u abuzua nga mësuesi dhe polici Përmes një njoftimi për media, Prokuroria Themelore e Prishtinës, ka dhënë detaje rreth rastit të vajzës nga Drenasi, e
Mbledhje e jashtëzakonshme në Drenas pas rastit të vajzës së dhunuar Këshilli Komunal për Siguri në Bashkësi i Drenasit ka thirrur mbledhje të jashtëzakonshme. Kjo pas rastit të abuzimit
Gjithçka që duhet të dini nga gjykimi i rastit Pronto Prokurorja Speciale, Drita Hajdari, kundërshtoi të hënën kërkesat e avokatëve të të akuzuarve në rastin e aferës së përg
Sot mbahet seanca e rastit Monstra Në Gjykatën Penale në Shkup do të vazhdojë gjykimi për rastin “Monstra”. Pritet që gjykatësi ta konfirmojë nëse seanc
Ky është personi që u rrah me Fero-n: Ka një mesazh (VIDEO) Reperi kosovar i njohur me emrin Fero është përleshur fizikisht me disa persona në një diskotekë në qytetin e Mitrovicës
Osmani dhe Hila rrezikojnë ndëshkimin me pamjet filmike Gjyqtari Klajdi Kola dhe ndihmësit e tij të shumtë në fushë e kaluan pa ndëshkim përplasjen fizike gjatë lojës mes kapit
Shtyhet seanca e rastit Target-Fortesa Gjykimi për rastin “Target-Fortesa” sot në mëngjes është shtyrë për më 13 dhjetor me kërkesë të mbrojtjes së të akuzuari
Dëgjohen bombat e rastit Titanik Në Gjykatën Penale në Shkup sot paradite u dëgjuan bisedat e përgjuara për rastin “Titanik” të Prokurorisë Speciale Publ
Fetai kërkon llogari se çfarë ndodhi me të ekstraduarit e rastit "Monstra" nga Kosova Prokurorja Fatime Fetai e cila po flet në seancën gjyqësore të rastit Monstra, kërkoi përgjigje nga gjykata lidhur me kë
Gjykata anulon seancën e rastit “TNT” pas kërkesës së Gruvskit Ish-kryeministri Nikolla Gruvski ka shkuar në Kuvend për ndryshimet kushteuese, e gjendur në këtë situatë gjykata ka anu
S'ka para për të dënuarit e rastit Sopoti Ish-të dënuarit në rastin Sopoti në fundjavë janë njoftuar nga Ministria e Drejtësisë me përgjigjen negative të këtij di
Dëshmitari i rastit Monstra merret në pyetje nga gjykata Pas prokurorëve të Prokurorisë Speciale, avokatëve dhe të akuzuarve për vrasjen e pesëfishtë në Liqenin e Smillkovës, dë
Gruevski përpiqet t'i fshihet drejtësisë Ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski sot nuk u paraqit në Gjykatën e Apelit në seancën e rastit “Tank”, për b
Kapet një pedofil në Shkup, përdhunoi një të mitur Një shkupjan tridhjetë e shtatë vjeçar S.J. mbrëmë në Stacionin policor Strugë ka denoncuar se të njëjtën ditë rreth orë
Vendimi për ankesën e rastit Almiri do të shpallet në shtator Vendimi për ankesën familjes së vogëlushit 4 vjeçar, Almir Aliu që u shtyp me makinë nga Boban Iliq për vendimin e shkal
Familjarët duan rigjykimin e rastit të Donjeta Pajazitajt Familjarët e të ndjerës Donjeta Pajazitaj nga Strellci i Decanit që ishte gjetur e vdekur tri vite më parë, gati dy muaj
Tragjike, familja prej katër personash humb jetën në aksident (FOTO LAJM) Një familje katër anëtarëshe kanë humbur jetën në mënyrë tragjike, pasi vetura e tyre u godit nga një deve në një autost
Çmendet komentatori, shikoni si bërtet pas penalltisë së humbur nga Messi (VIDEO) Komentatorët e futbollit tashmë janë bërë pjesë e bukur e futbollit, dhe njihen për entuziazmin e tyre në komentimin e n
Kërcënohet postieri dhe i merren mbi 6 mijë euro Sot gjatë orës 9:25 para një restoranti në fshatin Gllumovë, dy persona të maskuar me veturën që e kanë drejtuar “Golf 4