999 rezultate për

rasti

Ja çfarë u ndalon fëmijëve njeriu më i pasur në botë Nëse ai njihet si një nga figurat ikonë në botën kompjuterike, Bill Gates nuk është në dijeni të rreziqeve që lidhen me
Zhduket i riu nga Gjakova, familjarët kanë një lutje për të gjithë Një djalosh i moshës 15-vjeçare, i quajtur Pal Hiseni, nga Gjakova është zhdukur gjatë ditës së djeshme. Ai ishte nisur
Sela: Organizatorët e rastit të Kumanovës janë ish-regjimi VMRO-DPMNE dhe BDI Kreu i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, në një intervistë për Zërin e Amerikës ka folur rreth rastit të ‘Kumanovës’
Familjari i grupit `Kumanova` komenton deklaratën e Zoran Zaevit Njëri nga familjarët e të dënuarve për përleshjen në Kumanovë mban pak shpresë pas fjalëve për hetim ndërkombëtar. Fa
Big Mama shkon në Turqi (FOTO LAJM) Ndryshimin drastik të këngëtares Big Mama e kemi vënë re të gjithë. Ajo na ka befasuar për mirë duke u renditur tani
Te “bombat” e Speciales janë personat që organizuan dhe realizuan rastin Monstra? Të dyshuarit kryesor në rastin “Monstra” janë në liri ndërsa reagimet në opinion akoma nuk pushojnë. Gjykata Supreme sol
Veliaj organizoi aktivitetin “Përballje brezash” me rastin e 8 Dhjetorit Me rastin e 8 Dhjetorit, Ditës së Rinisë, ish-studentë të viteve ‘90, që morën pjesë në lëvizjen për rrëzimin e regjimit
Xhaferri uron festën "Shën Klimenti i Ohrit" Kryetari Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi ka ururar qytetarët me rastin e festës Shën Klimenti i Ohri
Kjo nuse shqiptare e turpëroi serbin para gjithë fisit Dhëndri i pafat nga Prokupla, Serbi, ka paguar 1.500 euro për një agjenci ndërmjetësues që t’ia gjente e t’ia dërgonte n
Shtyhet seanca për rastin "Dhuna në Qendër" Seanca e re gjyqësore për lëndën e PSP-së "Dhuna në Qendër" që sot duhej të mbahet në Gjykatën Penale është shtyrë. Data
NDODH EDHE KJO/ Vishen si policë dhe grabitin një person në Drenas Në orët e para të mëngjesit të së martës (rreth orës 02:00), tre persona të maskuar dhe nën kërcënimin e armëve, kanë hy
Përfundon seanca për rastin e Aulonit, deklarohet avokati Ka përfunduar seanca e parë për rastin e gjykimit të vrasjes së 16 vjeçarit nga Prishtina, Aulon Zeka. Avokati i fami
Rasti "Traektorja", ish-pjesëtar të qeverisë së Maqedonisë sot dalin para trupit gjykues Në Gjykatën Penale ka filluar gjykimi për rastin “Traektorja” në të cilin i akuzuar është ish kryeministri Nikolla Gruev
Rasti "Monstra", Aziri: Jemi të pafajshëm Të akuzuarit e rastit "Monstra" sot për herë të parë kanë shkuar në Gjykatë pa u shoqeruar nga policia dhe janë paraqitu
Gjykata e Apelit vërteton dënimin e të akuzuarve në rastin Badovci Gjykata e Apelit e Kosovës ka vërtetuar aktgjykimin e Gjykatës Themelore duke vërtetuar kështu dënimet e të akuzuarve në
Raufi: Do të ketë rigjykim për rastin "Monstra" Të dënuarit e rastit "Monstra" janë liruar në shtëpi, dhe lënda do të hetohet nga fillimi. Avokati mbrojtës, Naser R
Vajza largohet nga shtëpia, prindërit e denoncojnë të zhdukur Një vajzë e mitur nga Kosova është larguar nga shtëpia pa lënë një adresë se ku ka shkuar. Mësohet se e mitura nga Pr
Mbrojtja do të kërkojë dëmshpërblim për "Monstrën" Rasti Monstra tani fillon prej pikës zero. Pas afro 6 vjetëve të kaluara në burgjet e vendit, të dënuarit e këtij rasti
Ky është kumanovari që ndihmoi në lirimin e shqiptarëve në rastin "Monstra" Kryetari i IGFM-së dhe kundërshtari i ashpër i regjimit të kaluar, Idriz Sinani ka dhënë një kontribut të çmueshëm në li
Revoltohen Maqedonasit, ja çfarë shkruajnë për të liruarit e rastit "Monstra" Portali maqedonas “Kurir” ka reaguar shumë ashpër, ndaj vendimit të Gjykates supreme e cila të akuzuarit e rastit Monstr