999 rezultate për

rasteve

Sa raste aktive ka me koronavirus në Maqedoni Numri i të infektuarve me COVID-19 dje u rrit me 147 raste të reja, dhe kështu numri i përgjithshëm i rasteve aktive në
Shtimi i rasteve me covid-19, Hoti sot takim me krerët e shëndetësisë Kryeministri Avdullah Hoti sot do të takohet me krerët e institucioneve shëndetësore në vend. Ky takim do të zhvilloh
BE i mbylli Shqipërisë, Manastirliu tregon kur mund të ndryshojë ky vendim BE i mbylli kufijtë Shqipërisë për shkak të rritjes së rasteve me COVID-19 pas hapjes. Ministrja e Shëndetësisë dhe M
Shkon në 58 numri i të vdekurve nga COVID-19 në Kosovë Gjithsej 58 raste të vdekjes nga COVID-19 janë regjistruar nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë. N
Masa ekstreme në Beograd pas rasteve të shtuara të Covid-19 Serbia ka marrë masa te jashtëzakonshme për të parandaluar përhapjen e koronavirusit në Beograd pasi vendi po përballet
Përkeqësohet situata në SHBA, shtim rekord i rasteve të reja me koronavirus Për herë të parë që nga arritja e koronavirusit në Shtetet e Bashkuara, numri i rasteve brenda një dite në vend ka kalua
45 raste dhe 2 viktima, si u shpërnda sot harta ISHP ka konfirmuar 45 raste të reja me koronavirus në të gjithë vendin gjatë 24 orëve të fundit duke e rënduar situatën
Eksperti amerikan: Përhapja e koronavirusit mund të përkeqësohet Eksperti më i lartë i qeverisë së SHBA për sëmundjet infektive tha se vendi nuk mund t’i mbajë shpresat te krijimi i vak
Shtimi i rasteve, QKUK ngre alarmin: Jemi stërngarkuar, rrezikojmë kolapsin Në Klinikën Infektive janë duke u trajtuar 111 pacientë me COVID-19, ku 6 pacientë janë në përkujdesje intensive dhe në
QKUK ngre alarmin: Shtimi i rasteve të reja do të na çojë drejt kolapsit Në Klinikën Infektive nw Kosovw janë duke u trajtuar 111 pacientë me COVID-19, ku 6 pacientë janë në përkujdesje intensi
Hapja e kufijve: Çfarë do të ndodhë me Shqipërinë? Bashkimi Europian i cili më herët njoftoi se do të hapë kufijtë edhe për vendet e Ballkanit Perëndimor, ka dyshime në li
Tirana kyeson listën e "zezë", si u shpërnda sot harta E treta ditë radhazi që shënohen 2 viktima në 24 orë. Një bilanc ky i dhimbshëm por edhe alarmant. Ministria e Shënd
Qytetet më të "rrezikshme", si u shpërnda sot harta Vazhdon rritja e rasteve të reja me koronavirus në gjithë vendin. Testimi i bërë në personat e dyshuar gjatë 24 orëve
Infektohet edhe DSHP në Durrës, një punonjës rezulton pozitiv Një rast i ri me koronavirus është konfirmuar në Durrës. Abcneës.al raporton se një punonjës i drejtorisë së Shëndetit P
Rritja e rasteve, Brataj: Tre dukuri që po vërehen me koronavirusin në Shqipëri Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, thotë se në vendin tonë po vërehen tre dukuri në sfidën ndaj Sars-Cov2 q
Ia kaloi edhe Tiranës, ky qytet pati sot një rritje të ndjeshme të rasteve me COVID-19 Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale dha detajet për situatën nga covid-19 në vend për 24 orët e fundit. Gj
Si paraqitet situata në Itali? Dalin të dhënat e fundit Autoritetet përkatëse në shtetin fqinj, bënë me dije se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 18 persona. Sipas të dh
Shtimi i rasteve me koronavirus, Manastirliu bën gati "Sanatoriumin" Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, ka bërë me dije se po bëhet gati hapja e spitalit të
"Covid shkatërron veshkat", mjeku shqiptar në Itali tregon pse është rritur numri i rasteve Mjeku urolog Julian Balla, i cili ushtron profesionin në Itali foli në “Abc-ja e mëngjesit” për situatën e pandemisë.
OBSH shpall ditën më të zezë nga koronavirusi Koronavirusi i cili shpërtheu në qytetin e Wuhan në Kinë, sot ka infektuar gjithë globin. Amerika e Jugut, India dhe