999 rezultate për

rastet

Katër rastet në gjykatë që duhen për vizat, edhe Milaim Zeka pjesë e tyre Katër raste hetimore, të cilët kanë të bëjnë me krim të organizuar dhe korrupsion, janë futur nën “llupën” e Bashkimit E
Gjarpërinjtë bëjnë kërdinë, shtohen rastet në spital brenda pak kohësh Në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës janë shtuar në masë pacintët që kërkojnë ndihmë nga pickimi i gjarpërinjve.
Muller tregon arsyen pse humbi mbrëmë Bayerni Kapiteni i Bayern Munichut, Thomas Muller e gjen problemine humbjes tek naiviteti që tregoi Bayern kundër Realit në disf
HIV/SIDA, shënohen sërish raste të reja në Maqedoni Instituti i Shëndetit Publik njofton se gjatë muajit mars në Maqedoni janë regjistruar tetë raste të reja me HIV/SIDA. T
Seanca gjyqësore për rastet "Spiuni" dhe "Shuplakat" Në gjykatën Penale për sot janë caktuar seanca dëgjimore për dy lëndë, “Spiuni” dhe “Shuplakat”, që ka të bëjë me dhunën
Shtohen rastet e nxënsëve me armë në çantë Dhjetëra raste janë shënuar të gjetjes së armëve nëpër çantat e nxënësve të shkollave fillore dhe të mesme në Kosovë. Bë
Proceset gjyqësore për rastet e PSP-së Mos themelimi i Gjykatës apo njësisë speciale për krim të organizuar pranë Gjykatës penale në Shkup vështirëson proceset
Ngacmimet seksuale, Këshilli Drejtues i UP-së merr këtë vendim Këshilli Drejtues i Universitetit të Prishtinës në mbledhjen e mbajtur të enjten, duke iu referuar zhvillimeve të fundit
Nuk do i besoni se janë të vërteta, rastet kur nëntoka ka krijuar mrekulli Nën sipërfaqen e Tokës, aty ku dielli rrallë deperton, është një botë me gurë të çmuar, minerale, ujë , shpella gelqeror
Duro: Fillimisht kishim vështirësi, por më pas krijuam rastet tona Një muaj i zi për Flamurtarin, që fitoren e fundit e shënon pikërisht më 18 Shkurt ndaj Lushnjës, teksa sot humbën edhe
Këto janë disa nga rastet më të bujshme të helmimeve për arsye politike Prej qindra vitesh helmimi ka qenë një metodë e përdorur për të eliminuar kundërshtarët politikë, aq sa historianët deba
Rastet të reja të sulmeve nga qentë endacak, qytetarët kërkojnë masa mbrojtëse Problemi me qentë endacak assesi të gjej zgjidhje. Mendohet të ketë rreth 10 mijë qen të tillë pa përkujdesje e të cilët
Ëndrrat nuk janë gjithmonë të kota, rastet kur kanë një kuptim 1. E njëjta ëndërr disa herë: Kjo do të thotë se diçka e re pritet të vijë në jetën tuaj, diçka që ka lidhje me sekuenca
Tragjedi e dyfishtë në Elbasan, 44 vjeçari gjen vdekjen kur sheh xhaxhain e pajetë Një familje është tronditur pas një tragjedie të dyfishtë sot në Elbasan. Teksa kanë qenë duke bërë përgatitjet për v
Protestuesit kërkojnë rigjykim për rastet e montuara ndaj shqiptarëve (VIDEO) Familjarët dhe organizatorët e protestës sot në Shkup kërkuan rigjykim të rasteve "Alfa", "Lagja e trimave", "Almiri" dh
Këtë herë Partizani lë mikrofonin për të folur me prova, ja rastet kur gaboi arbitri me Kukësin (VIDEO) Partizani ka kontestuar praktikisht gjithçka nga gjykimi në humbjen 3-1 nda Kukwsit, duke nisur nga rivëniet anësore, go
Ndahen 79 banesa për rastet sociale Shteti do të ndajë 79 banesa sociale për kategoritë e njerëzve në nevojë. 59 janë për personat me rrezik social dhe 20 p
Gjermania merr vendimin e rendësishëm për emigrantët Bundestagu gjerman miratoi sot një ligj që kufizon bashkimin familjar për refugjatët deri më 31 korrik. Duke nisur nga 1
Këto janë rastet kur një grip mund të kthehet në vdekjeprurës Ky sezon gripi është i ashpër dhe i ka marrë tashmë jetën të paktën 30 fëmijëve në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, sipa
Rekordet më të pathyeshme në botën e futbollit (FOTO LAJM) Shpesh herë, dëgjojmë shprehjen “rekordet janë bërë për t’u thyer”, në rastet kur në botën e futbollit vendosen rekorde