999 rezultate për

rastet

Rastet kur shefat e kuzhinës kanë dështuar në kryeveprat e tyre (FOTO LAJM) Konkurenca e madhe në treg i detyron kafenet dhe restorntet te guxojnë në kreativitetin e tyre duke dashur të surprizojn
Italia teston përdorimin ndryshe të sistemit VAR Federata Italiane e Futbollit ka shprehur gatishmërinë për të eksperimentuar mënyrën e re të përdorimit të VAR-it, që ka
Rama fuqizon kreun e Policisë me kompetenca gjykate: Urdhra dëbimi dhe sekuestro Qeveria fuqizoi drejtorin e Përgjithshëm të Policisë së Shtetit dhe një strukturë speciale të quajtur Operacioni i Forcë
Shtohen rastet me virusin vdekjeprurës, Kina nis ndërtimin e një tjetër spitali (FOTO LAJM) Po ndërtohet spitali i dytë në qytetin kinez Wuhan, pas shtimit të numrit të të infektuarëve nga koronavirusi. Deri m
Policë e prokurorë, rastet e bujshme të atentateve në Shqipëri (FOTO LAJM) Krimi dhe përpjekjet për të vënë drejtësi duket se i ndan vetëm një vijë shumë e hollë. Sidomos në vendin tonë ku fa
Koronavirusi, konfirmohen 3 rastet e para të të infektuarve në Evropë Tre raste të koronavirusit që erdhi nga Kina janë konfirmuar në Francë. Ministria Franceze e Shëndetësisë bën me dije
Shqetësuese: Rastet e dhunës në familje në rritje Përmes raportit të publikuar nga Policia e Kosovës, është bërë e ditur se rastet e dhunës në familje kanë pasur ngritje
Mjeku: Jo të gjitha rastet që preken nga meningjiti janë fatale Polici i Rrugores, Mariglen Mestani u nda nga jeta disa ditë më parë si pasojë e miningjitit. Emisioni “Rudina” në Tv Kl
"Mbushet" spitali me pacientë: Shtohen rastet me lijë dhe zjarr nate Shumë pacientë kanë mbushur spitalet, pasi janë prekur nga viruse të ndryshme. Shefja e infektivit, Najada Çomo ka bë
5 sëmundjet e rrezikshme që janë rikthyer vitet e fundit Sëmundjet vdekjeprurëse janë duke u rikthyer në të gjitha vendet e botës, e kjo kryesisht për shkak se fëmijët nuk i mar
Vazhdon seanca gjyqësore për rastet “Monstra”, “Llaskarca” dhe “Trajektorja” Gjatë ditës së sotme në Gjykatën Penale të Shkupit, vazhdojnë seancat gjyqësore për rastet “Monstra”, “Llaskarca” dhe “T
Të frikshme për t'u parë, rastet kur VIP-at dështuan me operacionet plastike (FOTO LAJM) Koha ka provuar që jo gjithmonë tentativat për të bërë një gjë më të mirë arrjnë sukses. Në përpjekje për të mbajtur
Gazetarët në Kosovë kërcënohen e sulmohen, më 2019 u shënuan 17 raste Gjatë vitit 2019, të paktën 17 gazetarë në Kosovë pësuan sulme fizike, u kërcënuan apo u penguan gjatë kryerjes së detyr
Rastet e pazakonta, çiftet VIP që kanë mposhtur paragjykimet (FOTO LAJM) Askush nuk ka dashur t’i shohë këta VIP-a bashkë, por në fakt ata tregojnë gjithmonë se janë të lumtur. Dashuria nuk
Shkëndija del me pikë ndaj Vardarit Shkëndija e Tetovës nuk arriti të shfrytëzojë përballjen direkte me Vardarin në Shkup, për të ngushtuar diferencën me ek
"Lloj lloj sharlatanësh që shfaqen si sizmologë e inxhinierë”, Rama sulmon sërish Kryeministri Edi Rama duket se nuk i ka dalë inati me mediat, por këtë herë i ka sulmuar në mënyrë të sofistikuar. Ai
"Vettingu", nevoja urgjente për t’i shpëtuar shqiptarët nga rastet e montuara Problemet e fundit të shfaqura në sistemin e drejtësisë, e sidomos pas ikjes së ish-kryeministrit Nikolla Gruevski dhe l
Rastet kur në filma të ndryshëm është veshur i njëjti kostum (FOTO LAJM) Kostumet janë pjesë themelore e shumë filmave, veçanërisht atyre të zhvendosur në të kaluarën dhe shpesh kontribuojnë në
Policë e prokurorë, rastet e bujshme të atentateve në Shqipëri (FOTO LAJM) Krimi dhe përpjekjet për të vënë drejtësi duket se i ndan vetëm një vijë shumë e hollë. Sidomos në vendin tonë ku fa
Rastet kur përdorimi i shafranit të Indisë është rreptësisht i ndaluar Nëse vuani nga gurët në tëmth, turmeriku mund të shkaktojë dhimbje. Turmeriku është një agjent kolicistokinetik, që do t