999 rezultate për

raportuesi

Raportuesi gjerman për Kosovën në KE i drejtohet Albin Kurtit dhe Gjykatës Kushtetuese Raportuesi për Kosovën në Këshill të Evropës, Peter Beyer ka kërkuar nga akterët në vend përgjegjësi politike dhe respek
Raportuesi për Shqipërinë në Bundestag: Qeveria do mbajë përgjegjësi Ndërsa qeveria gjermane kritikon qartë opozitën e Shqipërisë për bojkotin e parlamentit, raportuesi për Shqipërinë në Ko
LSI i sulet Fleckensteinit pas sulmit ndaj Kryemadhit Lëvizja Socialiste për Integrim është në një përplasje direkte me ndërkombëtarët gjatë kohëve të fundit. Përparim Sp
Raportuesi për vizat vetëm shpreson te liberalizimi Raportuesi për Kosovën në Parlamentin Evropian, Igor Soltes, gjatë vizitës së tij në Kosovë ku po i mbledh përparimet që
Hoxhaj i kërkon liberalizimin raportuesit të PE-së Zëvendëskryeministri i Kosovës Enver Hoxhaj ka takuar sot raportuesin për Kosovën në Parlamentin Evropian, Igor Soltes,
Porosia e qartë e raportuesit për vizat: Luftoni korrupsionin Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, priti sot në takim, Raportuesin e Parlamentit Evropian për Kosovën, Igor
Ende asnjë sinjal për liberalizimin nga raportuesi evropian Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur sot në takim raportuesin për Kosovën në Parlamentin Evr
Rasti Xhafaj dhe Tahiri, flet raportuesi për Shqipërinë Raportuesi për Shqipërinë, Thorsten Frei ka sqaruar edhe njëherë përsa i përket hetimeve dhe akuzave ndaj Ministrit të B
Tahiri pret në takim raportuesit e vizave, a i bindi për korrupsionin? Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka takuar sot delegacionin e Komisionit Evropian, të udhëhequr nga Simon Mordue,
Kukan tregon kur do të zgjidhet kontesti i emrit Zgjidhja e kontestit të emrit të Maqedonisë mundet të zgjidhet para mbajtjes së seancës së Këshillit të Evropës në qersh
Raportuesi për Kosovën: S'ka datë për heqjen e vizave Përkundër se zyrtarët e lartë të institucioneve në Kosovë po shprehen se vizat do të hiqen deri në fundin e vitit, Bashk
Raportuesi për Kosovën në PE flet për dëbimin e mësuesëve turq Raportuesi për Kosovën në Parlamentin Evropian Igor Soltes e quan të habitshme mënyrën se si u bë arrestimi gjashtë shte
Raportuesi në PE: Do të habitesha nëse këtë vit nuk liberalizohen vizat Raportuesi i posaçëm i Parlamentit Evropian për Kosovën, Igor Sholtes, pret që liberalizimi i vizave të ndodhë shumë shp
Raportuesi për Kosovën në Parlamentin Evropian dënon vrasjen e Ivanoviqit Raportuesi për Kosovën në Parlamentin Evropian, Igor Sholtes ka dënuar vrasjen e politikanit serb nga Kosova, Oliver Iva
Raportuesi për Shqipërinë, Knut Fleckenstein flet për herë të parë për Çështjen Tahiri Raportuesi për Shqipërinë, Knut Fleckenstein, deklaron se nuk ka rrugë tjetër përveçse hapjes së dritës jeshile për hapj
Raportuesi i ri i tregon Haradinajt si fitohet liberalizimi i vizave Raportuesi i ri për Kosovën në Parlamentin Evropian Igor Soltes ka thënë se mosnjohja e Kosovës nga pesë vendet anëtare
Lunacek përshëndetet me kosovarët, ky është raportuesi i ri (FOTO LAJM) Eurodeputetja Ulrike Lunaçek, po përfundon misionin e saj si një raportuese e posaçme për Kosovën në Parlamentin Europin
Një spanjoll do të jetë raportuesi për Kosovën në KE Jordi Roca, raportuesi i ri i Asamblesë parlamentare të Këshillit të Evropës për Kosovën, është nga Katalonja pjesë e de
PRAPASKENAT/ Basha kokë më kokë me Fleckenstein, Vlahutin i pret në... Kreu i PD-së, Lulzim Basha nuk e ka pranuar prezencën e Romana Vlahutin në takimin me raportuesin e Shqipërisë në PE, Kn
Përfundon takimi i Fleckestein me Bashën në selinë e PD Kreu i PD-së, Lulzim Basha, pasi mbajti një fjalim sot pasdite në çadrën e protestuesve u ka kërkuar falje atyre që do t