999 rezultate për

raportuan

Panik në Rusi, shpërthim në laboratorin kur ruhen viruset më të rrezikshme në botë Një shpërthim gazi që pasoi me zjarr ka shkatërruar një laborator rus të “bio-armatimit” ku janë ruajtur viruset më infe
Zjarr në nëndetësen ruse, vdesin 14 marinarë Një zjarr në bordin e një nëndetëseje kërkimi ruse i ka marrë jetën 14 pjesëtarëve të ekuipazhit. Bilanci është konfirmu
Gazetarët që raportuan për "27 prillin" padisin shtetin Gazetarët që raportonin rreth hyrjes së dhunshme në Kuvend më 27 prill do ta padisin shtetin pasi nuk i ka mbrojtur të n
Stuhia vret 8 alpinistë në Himalaje Së paku tetë alpinistë kanë vdekur pas një stuhie të ashpër që shkatërroi kampin e tyre në Himalaje. Grupi pesë anëta
Zbulohet ku ndodhet gruaja që vrau në Francë 33-vjeçarin nga Prishtina Mediat franceze raportuan se të shtunën në krahinën e Juras në Francë u gjet i vdekur kosovari me inicialet A.K, 33-vjeç
E raportuan të vdekur, policia zbulon "mbytjen" e 7-vjeçarit në Tiranë Pak minuta më parë u raportua në media se një fëmijë ishte mbytur një fëmijë në ujërat e lumit Erzen. Por menjëherë
Agjentit të FBI i bie pistoleta teksa vallëzonte, plagos një preson (VIDEO) Një agjent i FBI, aksidentalisht ka qëlluar me armë zjarri një pronar të një bari të natës në Colorado. Momenti i sho
U raportuan të vjedhura, digjen dy makina në Llakatund të Vlorës Dy makina janë djegur në Llakatund të Vlorës. Ngjarja ka ndodhur tek kthesa e Bushajve. Policia ka shkuar në ven
Tym në kabinën e aeroplanit, alarmohen pasagjerët (VIDEO) Pasagjerët u detyruan të evakuohen nga një aeroplan i Delta Air Lines, pasi pasagjerët raportuan se panë tym në kabinë.
Si e raportuan mediat serbe suksesin e Dua Lipas në Brit Awards Dua Lipa fitoi çmimin “Këngëtarja më e mirë femër britanike” në Brit Awards ndërsa Stormz fitoi të njëjtin çmim në kateg
Kështu u raportuan zgjedhjet në Maqedoni nga mediat e huaja LSDM-ja në pushtet shpalli fitore në zgjedhjet lokale, është titulli nën të cilin Radio Evropa e Lirë raporton për zgjed
Qytetarët raportuan te "Tirana Ime", punonjësit e Bashkisë largojnë inertet e hedhura mes pallateve Çdo lagje ka nevojë për hapësirën e vet, ku fëmijët, prindërit dhe të moshuarit të mund të lëvizin lirisht. Por pavar
Ja si e raportuan mediat arabe vdekjen e Lavdrim Muhaxherit (FOTO) Mediat arabe kanë raportuar rreth vdekjes së Lavdrim Muhaxherit, ish-liderit të shqiptarëve në ISIS. Portali “Akh ba
Zbulimi tronditës: Shqiptarët i përdorin antibiotikët si "karamele" Instituti i Shëndetit Publik ka gjetur nëpërmjet një anketimi se antibiotikët merren në 24 për qind të rasteve pa recete
Ktheu shkollën në shtab zgjedhor, BDI kërcënon gazetarët që raportuan çështjen Bashkimi Demokratik për Integrim, në mënyrë të kundërligjshme, ka hapur një shtab zgjedhor në shkollën fillore “Jashar B
Ali Ahmeti nuk do të shkojë në Kumanovë Disa media në vend raportuan dje se, kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti do të shkojë sot në Kumanovë. Sipas tyre, në ora 1
Tahiri letër mediave italiane dhe angleze që raportuan për financim të ISIS nga Shqipëria Pas publikimit të lajmeve të medias italiane "Corriere" dhe asaj britanike "Daily Mirror", ku shkruanin se rreziku i ter
"Kumanova", familjarët përgënjeshtrojnë lajmin për lirimin e policit shqiptar Një pjesë e mediave maqedonase raportuan sot se, është liruar nga burgu edhe polici i dytë i arrestuar në rastin e Kuman
Tre të vdekur si pasojë e një tërmeti në Pakistan Një tërmet në Pakistan ka shkaktuar të paktën tre të vdekur. Bëhet me dije se të paktën tre persona kanë humbur jetën ng
Rreth 1 mijë gra raportuan dhunë në familje gjatë 2014 Numri më i madh i viktimave të dhunës familjare janë gratë. Në të shumtën e rasteve, ato janë viktima të dhunës psikike,