999 rezultate për

raportin

15 të vdekur dhe qindra raste nga Virusi i Nilit në Serbi Deri më 21 gusht, Serbia ka regjistruar 15 raste të vdekjes dhe 159 raste të etheve të Nilit Perëndimor, thuhet në rapor
“Shqipëria burim i kanabisit”, Ministria e Brendshme hedh poshtë raportin e CIA-s Raportimi në media se Shqipëria konsiderohet nga CIA amerikane si burimi kryesor për prodhimin e kanabisit në Europë ësh
OKB publikon raportin e radhës për Kosovën Ndërtimi i rrugës pranë Manastirit të Deçanit dhe mungesa e rezultateve në hetimin e vrasjes së Oliver Ivanoviçit janë s
“Shiko se djali nuk të ngjan…”, babai përballet me të vërtetën shokuese pas mesazhit në Facebook “Shiko se djali yt nuk të ngjan.” Ishte pikërisht ky mesazh nga një i panjohur, që i ka ndryshuar jetën një 30-vjeçari i
Ta gëzojmë vetëm demarkacionin dhe raportin pozitiv, viza s'ka Pritjet e Kosovës për liberalizim vizash këtë vit po marrin goditjen përfundimtare. Disa nga vendet kryesore të BE-së ta
Njihuni me raportin e parë të Gjykatës Speciale Dhomat e Specializuara dhe Zyra e Prokurorit të Specializuar të Kosovës (DHSK dhe ZPS) ka publikuar raportin e parë të p
Alketa Vejsiu tregon raportin me vjehrrën Alketa Vejsiu shumë rrallë ka folur për bashkëshortin e saj. Ama këtë herë e ftuar në "Mos i fol shoferit" nga Rudina
Banka Popullore nxjerr raportin, 231.660 denar rezultojnë të falsifikuar 83 bankënota rezultojnë të janë origjinale dhe 402 bankënota të falsifikuara në ekspertizën e Bankës Popullore të kryer
Anulohet shqyrtimi i raportit të Prokurorisë Speciale Edhe sot nuk do të diskutohet për raportin e Prokurorisë Speciale pasi raporti nuk është dorëzuar në formë elektronike n
Fejesa me Klevin, Soni flet për raportin me vjehrrën Sonte, Soni Malaj i është përgjigjur pyetjeve të fëmijëe në Kurth me Piter Panin, duke zbuluar detaje të pathëna më parë
DASH nuk e harron injorimin që u bëhet shqiptarëve në Maqedoni Shqiptarët vazhdojnë ta kritikojnë përfaqësimin jo të barabartë në ministritë qeveritare dhe ndërmarrjet publike, vlerës
DASH publikon mangësitë e qeverisjes në Maqedoni Qeveria e Maqedonisë ka ndërmarrë disa masa për hulumtimin, ndjekjen dhe dënimin e funksionarëve të përfshirë në skenarë
DASH publikon raportin për Kosovën, janë të gjitha të zeza Departamenti amerikan i shtetit thotë se problemet kryesore të të drejtave të njeriut në Kosovë gjatë vitit 2017 ishin s
SHBA për Maqedoninë: mosndëshkimi mbetet problem i madh Qeveria e Maqedonisë ka ndërmarrë disa masa për hulumtimin, ndjekjen dhe dënimin e funksionarëve të përfshirë në skenarë
Haradinaj: Në këtë datë na konfirmohet liberalizimi i vizave Kryeministri Ramush Haradinaj në fjalën e tij ku po debatohet për Raportin e Progresit, tha se mendon që heqja e vizave
Sot kuvendi diskuton Raportin e Progresit Me fillim nga ora 10:00 Kuvendi do të ketë seancë të jashtëzakonshme, ku do të diskutohet Raporti i Progresit për Kosovë
Krasniqi: Me seancën për Raportin e Progresit diskriminohen deputetët që s’dinë anglisht Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Memli Krasniqi, kritikoi mbajtjen e seancës së jashtëzakonshme gjatë
Komisioni Evropian nxjerr të zezat e kuvendit Mangësi të shumta ka konstatuar Komisioni Evropian në Raportin e progresit, në pjesën që i kushtohet organit më të lartë
Zyrtari gjerman ul me këmbë në tokë Shqipërinë: S'mjafton vetëm rekomandimi! Ndërsa Komisioni i BE-së paraqiti të martën raportin e progresit për vendet e Ballkanit Perëndimor, ku rekomandonte fill
Edhe Veseli përpiqet të mbulojë raportin kritik të BE-së, përmend vizat Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ka thënë se Bashkimi Evropian i vlerësoi më në fund të arriturat e Kosovës sa i përket