999 rezultate për

raportime

Tërmet 5 ballë godet Turqinë Një tërmet i fuqishëm ka goditur Turqinë mbrëmjen e sotme. Sipas Anadoly Agency, tërmeti ishte me magnitudë 5 ballë
"Jemi në diktaturë", raportimet e mediave ndërkombëtare për shembjen e Teatrit Ngjarja e djeshme ka marrë vëmendje edhe nga mediat botërore. "Reuters" dhe "New York Times" kanë raportuar mbi shembjen
2 nga 7 skuadrat e Serie A mohojnë raportimet: Nuk jemi kundër rinisjes së kampionatit Vetëm para pak momentesh është raportuar se 7 skuadra të Serie A janë kundër rinisjes së kampionatit. Por menjëherë pas
Raportimet e fundit: Liga e Kampionëve do të zhvillohet në korrik dhe gusht Fazat e fundit të Ligës së Kampionëve dhe Ligës së Evropës të këtij sezoni raportohet se do të zhvendosen në korrik dhe
Tre të prekur me koronavirus, merret vendim për futbollistët e Juventusit Futbollistët e Juventusit, Daniele Rugani, Blaise Matuidi dhe Paulo Dybala kanë dalur ditë më parë pozitiv me koronaviru
Vriten 33 ushtarë turq në Siri, Rusia kërcënon me luftë Ka qenë një natë e gjatë ajo e mbrëmshmja për Turqinë, ndërsa vendi rrezikon të futet në një luftë në shkallë të gjerë n
Pas raportimeve për transferimin e mundshëm të Rashicës te Southampton, reagojnë tifozët Për sulmuesin kosovar është e interesuar edhe skuadra tjetër angleze Southampton. Werderi është duke kërkuar për Rash
Tërmet i fuqishëm shkund Porto Rikon (FOTO LAJM) Puerto Riko u godit dje nga një tërmet i fuqishëm, me magnitudë 5.8 të shkallës Rihter. Tërmeti ra në orën 5.32 të më
Raportimet e fundit, Ancelotti pranon të bëhet trajner i Evertonit Carlo Ancelotti ka pranuar që të bëhet trajner i klubit anglez, Everton. Sipas raportimeve marrëveshje në mes italian
Mandzukic "vërtitet" në planet e gjigantit gjerman Mario Mundzukic prej kohësh nuk po gjen dot hapësira te 'zonja e vjetër' dhe e ka shprehur hapur dëshirën për tu largua
Gëzon formë fantastike, disa klube gjermane në sulm për Rashicën Sipas gazetës gjermane "Sport Bild", Schalke është duke rivalizuar Leipzigun për 23-vjeçarin kosovar. Megjithatë, sipas
Tërmet i fortë godet Italinë, evakuohen shkollat Një lëkundje e fortë e tokës ka frikësuar të gjithë territorin e Catanzaros në Itali. Tërmeti 4.0 ballë i shkallës Rihte
Vjosa Osmani solidarizohet me të lënduarit në Shqipëri: Në këto momente të vështira, jemi me ju Kandidatja për kryeministre të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike, Vjosa Osmani është solidarizuar me të lënduarit
Bëhuni gati, Tayana super bashkpunim me një këngëtare shumë të njohur Tayna në bashkëpunimet e deri tanishme nuk ka asnjë duet me ndonjë artiste, të gjitha bashkëpunimet janë vetëm me djem.
Konsiderohej "kalaja e kuqe", PS humb mijëra vota në këtë zonë Njësia nr.5 në Tiranë njihet kaherë e mot si bastioni i të majtëve, ku pothuajse në çdo zgjedhje ka luajtur rol vendimta
Protestuesit përplasje të ashpra me policinë, plagosen dy policë (FOTO & VIDEO) Eshtë tensionuar së tepërmi gjendja në Bushat të Shkodrës ku qytetarë dhe militant të revoltuar kanë janë përplasur me
Të nxitur nga raportimet në rrjetet sociale, emigrantët në tentativë për të kaluar kufirin, përplasen me policinë greke Këtë të shtunë një grup migratësh të vendosur afër kufirit me Maqedoninë për të lëvizur drejtë Europës hasën kundërshti
Turqit harrojnë ndeshjen dhe fiksohen me gazetaren shqiptare (FOTO LAJM) Ndërkohë që raportojnë mbi fitoren e tyre në Shqipëri, mediave turke nuk u ka shpëtuar edhe një detaj nga ndeshja e mbrë
Qeveria hedh poshtë raportimet për marrjen me “forcë” të Trepçës në veri Burim Ramadani, zëvendësministër i Ministrisë së Mbrojtjes, në një deklaratë për Telegrafin ka mohuar lajmin e publikuar
I përket Sala-s? Nxirret nga fundi i detit trupi i dekopozuar Sipas raportimeve në mediat sportive mësohet se trupi që u gjet në avionin e mbytur që i përkiste futbollistit Emiliano