999 rezultate për

raporteve

AAK-ja këmbëngul që Ramush Haradinaj është kandidat i denjë për president Kryetari i komunës së Klinës, Zenun Elezaj,thotë se çdo marrëveshje e arritur ndërmjet Kosovës dhe Serbisë është e që ka
​PDK reagon për trupat serbe: Lejimi i KFOR-it dhe neglizhenca e qeverisë janë të papranueshme Partia Demokratike e Kosovës ka reaguar pas prezencësn e ushtrisë serbe në territorin e Kosovës, duke thënë se ky veprim
Zgjedhja e Hotit kryeministër, reagon BE Bashkimi Evropian kanë përgëzuar qeverinë e re të Republikës së Kosovës që do të drejtohet nga kryeministri i LDK’së, Av
Masat shtesë ndaj Serbisë, reagon Thaçi: Mashtrim patriotik dhe rrezikim i raporteve me SHBA-të e BE-në Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka reaguar pas vendimit të kryeministrit në ikje, Albin Kurtit për masat e "reciproci
Memoriali i mbështetësve të Erdoganit dhe drama me tre akte e raporteve Rama-Erdogan Nga Genc Pollo Ambasadori turk Hidajet Bajraktar, një burrë shtatmesëm, i qeshur e shoqëror erdhi të më takonte
Salianji nxjerr fotot me urgjencë: Takimi im me Ahmetajn (FOTO LAJM) Nxjerrja e një fotoje ku duken deputeti i PD Ervin Salianji si edhe ish-ministri i shumë përfolur për afera korruptive A
Deputeti biznesmen kërkon që të hiqet taksa Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ramiz Kelmendi, përkrah idenë e kreut të Kuvendit, Kadri Veseli për pezullimi
Zbardhen skenarët për Kosovën, paturpësisht nuk ia japin as trevat shqiptare Gazeta Zëri ka arritur ta sigurojë një raport të hartuar nga gjashtë ekspertë serbë dhe të përkrahur nga Fondacioni për
Zbardhet mbledhja e Këshillit të Sigurisë/ Meta: Duhet reflektim ndaj raporteve të DASH dhe BE për drogën Nën drejtimin e Presidentit Ilir Meta u mblodh Këshilli i Sigurisë Kombëtare. Çështjet e diskutuara ishin: gjendja e
Hahn: Tani është radha të merremi me Kosovën dhe Serbinë Komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, ka folur edhe një herë për marrëveshjen që duhet të arrihet
Shpërthen motori i aeroplanit, tmerrohen pasagjerët (FOTO-VIDEO) Udhëtarët e një aeroplani janë tmerruar, pas shpërthimit të motorit të tij. Një aeroplan i Southwest Airlines u ul në
Rusia kërcënon Britaninë e Madhe pas raporteve për mbyllje të mediumit rus Asnjë medium britanik nuk do jetë në gjendje të funksionojë në Rusi nëse Britania e Madhe vendosë ta shuajë selinë e tel
KQZ thirrje partive: Deklaroni burimet e financimit deri më 31 mars Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i ka bërë thirrje të gjitha partive politike që të depozitojnë raportet e burimeve të fin
Kushtet e Serbisë për normalizim të raporteve me Kosovën Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka folur për normalizimin e marrëdhënieve në mes të Ko
Tërhiqet shorti për auditimin e raporteve financiare të partive politike U bë tërheqja e shortit lidhur me Auditimin e Raporteve Vjetore Financiare dhe Raportet e deklarimit financiar të fushat
Kryeministri i Malit të Zi: Demarkacioni nuk është shkak për prishjen e raporteve me Kosovën Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq, i cili ka zhvilluar sot një takim em homologun e tij të Shqipërisë, Edi Ram
"I pamundur pajtimi mes shqiptarëve dhe serbëve" Drejtori i Këshillit për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut, Behxhet Shala, ka mirëpritur iniciativën e presi
Enver Hoxhaj pendohet për deklaratën që bëri kundër Ramës Në emisionin “Komiteti Qendror” në RTV Dukagjinin, ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka komentuar de
Thaçi: Normalizimi i raporteve shqiptaro-serbe bëhet përmes Prishtinës Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në Zona e Debatit në Klan Kosova, ka deklaruar se rruga e normalizimit të marrëdhëni
Çështja Çame/ Meta:Të qëndrojmë larg raporteve spekulative Kryetari i Kuvendit z. Ilir Meta ka nisur sot një vizitë zyrtare në Greqi me ftesë të Presidentit të Parlamentit të Greq