999 rezultate për

raport

“Shqipëria burim i kanabisit”, Ministria e Brendshme hedh poshtë raportin e CIA-s Raportimi në media se Shqipëria konsiderohet nga CIA amerikane si burimi kryesor për prodhimin e kanabisit në Europë ësh
Bëni kujdes me biskotat, i bëjnë fëmijët obezë Fëmijëve u duhet lejuar vetëm dy gjëra me kalori të ulët në ditë, për t’i ndaluar ata të bëhen të trashë, thotë një rapo
La pas një vajzë 2-vjeçare, kush është i riu shqiptar që vdiq në aksident Një djalë 22 vjeç ka humbur jetën në Itali, pasi ka pësuar aksident me motor. Mediat e huaja raportojnë se aksidenti
Zbardhen skenarët për Kosovën, paturpësisht nuk ia japin as trevat shqiptare Gazeta Zëri ka arritur ta sigurojë një raport të hartuar nga gjashtë ekspertë serbë dhe të përkrahur nga Fondacioni për
Serbët e Bosnjës votojnë rrëzimin e raportit të masakrës së Srebrenicës Ligjvënësit në rajonin e pavarur serb të Bosnjës kërkuan nga qeveria rajonale të martën, të revokojë një raport të vitit
Mediat italiane raportojnë për viktima, 200 zjarrfikës në vendngjarje (VIDEO) Pamje të frikshme vijnë nga Italia. Një urë e lartë, pjesë e autostradës A10 në Genova është shembur pak minuta më parë.
Trafikuan 800 kg drogë, hetimet zbulojnë grupin e shqiptarëve që ‘mbyti’ Gjermaninë me kokainë Një rrjet trafiku ndërkombëtar i kokainës është goditur nga autoritet ligj-zbatuese gjermane. Tetë persona, mes tyre edh
Tërmeti lëkund 4 shtete (FOTO LAJM) Tërmeti i fuqishëm që ra para pak minutash në Shqipëri, e ka patur epiqendër n8 kilometra nga Burreli. Ndërkohë rapor
Burri kishte dhimbje të forta stomaku, mjekët ia hapin dhe gjejnë diçka krejt të pazakontë Një burrë i cili vuante nga dhimbja e vazhdueshme e stomakut, zbuloi se e gjitha i vinte nga një çakmak që e kishte gëll
Shpërthim i fuqishëm në aeroportin e rendësishëm italian Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur para disa minutash pranë pistës së aeroportit të Bolonjas në Itali duke shkaktuar pa
Itali, shqiptari dorëzohet në polici pasi sulmon çiftin e moshuar: Kam vrarë një njeri Një 46-vjeçar shqiptar është arrestuar në Itali për tentativë vrasje. Në pranga është vënë Artur D. 46 vjeç, i cili ka s
Modriç në Itali, Interi ëndërron të mos largohet (FOTO LAJM) Inter apo jo Inter, kjo është dilema. Por mesa duke kjo çështje nuk po e shqetëson shumë Luka Modric pasi ai ka marr
Të gjithë e presin te Barça, minutat e fundit Vidal ndryshon mendje U raportua se ishte më pranë Barcelonës, edhe pse Interi gati tërë merkatos ishte në pole-position për të transferuar Ar
BE reagon pas raportimeve se Veriu do të shpallë autonominë Bashkimi Evropian ka kërkuar nga Prishtina dhe Beogradi që mos të ketë tensione në Kosovë, të cilat mund t’i dëmtojnë pë
Këto dy shenja tregojnë se raporti mes jush është thjesht epsh dhe jo dashuri Nëse keni filluar të dilni me dikë por thjesht nuk mund ta kuptoni nëse keni filluar ta dashuroni apo thjesht është diçk
I shkruante në inbox, kjo është femra e vetme që nuk ja vari Ronaldos Cristiano Ronaldo duke qënë se është një nga futbollistët më të mirë në botë, shpesh herë ka zënë faqet e para të mediav
Pas Romës, Barcelona i "rrëmben" objektivin edhe Interit Vetëm disa ditë pas "rrëmbimit" të Malcom, i cili po transferohej te Roma, Barcelona raportohet se ka rënë dakord me ob
Britania reagon ndaj Serbisë: Mos u merr me ne por normalizo raportet Ambasadorja britanike në OKB, Karen Pierce, i bëri thirrje Prishtinës dhe Beogradit që të mos merren tepër me çështjet e
OKB publikon raportin e radhës për Kosovën Ndërtimi i rrugës pranë Manastirit të Deçanit dhe mungesa e rezultateve në hetimin e vrasjes së Oliver Ivanoviçit janë s
Lajm i keq për Barcelonën, mesfushori i PSG rinovon kontartën Barcelona ende nuk e ka gjetur zëvendësuesin e Iniestas edhe pse ka pasur disa objektiva. Së fundmi një lajm i keq k