31 rezultate për

ramushi

Ramushi dhe Opozita i bien bilbilit (FOTO LAJM) Performancės sė sotme tė Opozitės nė Kuvend i ėshtė bashkuar edhe kryetari i AAK-sė, Ramush Haradinaj, pėrcjell Indekson
Ramushi synon Qeverinė Ngjarjet e fundit qė kanė ndodhur nė Kuvenidn e Kosovės duket se kanė pasur njė qėllim. Ėshtė dukur pak e ēuditshme kur
Ramushi ngre flamurin shqiptar nė kufirin me Malin e Zi (FOTO LAJM) Njė grup qytetarėsh nga Kosovva kanė shkuar nė pikėn kufitare tė Malit tė Zi, me saktė nė trojet shqiptare, duke e vend
Ja si ka qenė Ramushi i ri (FOTO) Ramush Haradinaj tashmė ėshtė drejtues i njė partie politike me rėndėsi nė Kosovė. Ai njihet edhe pėr veprimtarinė e
Ramushi ia merr kėngės nė “Portokalli” (VIDEO) Lideri i AAK-sė Ramush Haradinaj ka qenė i ftuar nė emisionin humoristik “Portokalli” nė Top Channel. I ftuar nė kėtė
Ramushi e Shpendi drekojnė sė bashku Kryetari i Bashkisė sė Prishtinės, Ramush Haradinaj, dhe kryetari i AAK-sė, Ramush Haradinaj, janė fotografuar sė bashku
AAK kėmbėngul: Vetėm Ramushi kryeministėr Ramush Haradinaj do tė jetė kandidat i bllokut pėr kryeministėr, sepse kėshtu e thotė edhe marrėveshja e 10 qershorit, t
Berisha: Kurrė me PDK-nė Deputeti i zgjedhur i “Nisma pėr Kosovėn”, Zafir Berisha, nė emisionin Info – Box tė Radio Dukagjinit ėshtė shprehur se
Isa kryeministėr, Ramushi ministėr i Brendshėm, Albini ministėr i Jashtėm? Tashmė brenda bllokut kanė nisur kalkulimet e brendshme se si mund tė ndahen postet pėr qeverinė e ardhshme tė Kosovės.
Ramushi dhe Anita e kallin atmosferėn (FOTO LAJM) Ramush Haradinaj dhe gruaja e tij, Anita e kanė kallur atmosferėn, me rastin e festimeve familjare, pasi Daut Haradinaj
Ja zgjidhja e Demaēit: Hashimi kryeministėr, Ramushi post ushtarak Veprimtari i njohur i ēėshtjes kombėtare Adem Demaēi ka theksuar se e ka menduar zgjidhjen e krizės politike. Demaēi
Latifi: Nuk ka kryeministėr mė tė mirė se Ramushi Anėtari i Kryesisė sė AAK-sė, Smajl Latifi ėhstė shprehur se lideri i partisė sė tij ėshtė njeriu i duhur pėr tė qenė kr
Deputetėt e AAK-sė, prin Ramushi Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosvės pritet tė ketė 11 vende nė parlament. Me rezultatet e deritanishme, rezulton se listė
"Ramushi kryeministėr", nis festa nė AAK Anėtarėt e AAK-sė kanė nisur tė festojnė nė zyrat e partisė nė Prishtinė. Ata kanė bėrė njė foto me Ramush Haradinajn
Ramushi i kthehet vrapimit me gruan e tij Akoma pa dalė rezultati pėrfundimtar i zgjedhjeve, Ramush Haradinaj duket se nuk ėhstė aq "i shqetėsuar". Ai i ėshtė
Ali Berisha: Ramushi po vjen kryeministėr Kandidati i AAK-sė pėr zonėn e Pejės, Ali Berisha tha sot se Kosovės i duhet njė drejtim i ri dhe se Peja duhet tė mos l
Ramushi e humbi betejen Mund t’ju mbetet vetėm nė letėr iniciativa pėr rrėzimin e qeverisė. Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, qė shpresonte q
Imami Krasniqi: Ramushi e ka lėshuar rrugėn e Zotit Imami i Xhamisė sė Madhe nė Prishtinė ka reaguar nė lidhje me deklaratėn e kreut tė AAK’sė lidhur me fenė islame. Nė njė
Serwer: Ramushi po pėrpiqet tė rregullojė imazhin e tij Analisti amerikan, Daniel Serwe ka komentuar edhe rreth zhvillimeve tė fundit nė vend dhe krizės qeveritare. Nė njė inte
“Strukturat kriminale nė polici i kontrollonin Thaēi e Ramushi” Zbulimi i vrasėsve ėshtė prioritet i tė gjithėve. Kėshtu ka thėnė Astrit Rraci, djali i kryetarit tė ekzekutuar tė Ismet
 
Mijėra shqiptarė kanė festuar nė tė gjithė botėn fitoren e Shqipėrisė ndaj Armenisė dhe kualifikimin pėr EURO 2016.

Mijėra shqiptarė kanė festuar nė tė gjithė botėn fitoren e Shqipėrisė ndaj Armenisė dhe kualifikimin pėr EURO 2016.