999 rezultate për

ramosit

Ramos mendon largimin, Ronaldo e thërret te Juventus Pas eleminimit të Realit nga Ajax-it, në Ligën e Kampionëve, duke humbur thellë 1-4, në dhomat e zhveshjeve kishte një d
UEFA nis hetimet ndaj Ramosit për kartonin e qëllimshëm kundër Ajaxit Komiteti Disiplinor i UEFA-s ka vendosur që edhe zyrtarisht të hapë rast kundër Sergio Ramosit, pasi qendërmbrojtësi i R
Gruaja e Sergio Ramosit çmend prezantuesin në emision Pilar Rubio, bashkëshortja e kapitenit të Real Madridit dhe Spanjës, Sergio Ramos, ka marrë vëmendjen e të gjithëve.
Dalin pamjet, UEFA nis hetimet për Ramosin (VIDEO) UEFA mund ta suspendojë me dy ndeshje Sergio Ramosin, pas kartonit të verdhë që besohet e mori me qëllim mbrëmë në fitor
Conte i përgjigjet Ramosit: Edukim dhe Respekt, duam mbrapsht Antonio Conte ka folur për Gazeta delllo Sport teksa ishte ishte i pranishëm në qëndrën Koverçiano teksa po ndaheshin c
Kjo është shkelja e "frikshme" që Costa i bëri Ramosit (VIDEO) Derbi madrilen për Super Kupën e Spanjës ka qënë një magji më vete. Atletico Madrid arriti të triumfoi ndaj rivalëve
Simulimi qesharak i Sergio Ramosit Sergio Ramos sot ishte në lojtari kryesor për ta prishur finalen e Champions Leagues. Pasi që lëndoi Mohamed Salahun,
Sevilla viktima e preferuar e Ramosit Sergio Ramos është një nga mbrojtësit më me shumë gola në historinë e futbollit. Ndonjëherë kapiteni madrilen, përfit
Gola dhe spektakël në Pizjuan, Sevilla fiton ndaj Reali (VIDEO) Reali i Madridit është ndalur sërish nga Sevilla në ndeshjen e vlefshme për La Ligan. Me golat e Ben Yedder, Layun dh
Iniesta i dhuron Ramosit fanellën e fundit në El Clasico Andres Iniesta ka zhvilluar ‘El Clasicon’ e fundit ndaj Real Madridit me fanellën e Barcelonës. Barcelona dhe Real Ma
Specialisti spanjoll i arbitrimit komenton ndërhyerjen e fortë të Ramosit tek Lewandowski Real - Bayern pati disa shkndija gjatë ndeshjes për gjykimin e arbitrit. Në minutën e 16-të të ndeshjes së dytë të gj
Allegri acarohet me prezencën e Ramosit: "Po ty kush ta dha të drejtën të vish këtu" Real Madrid dhe Juventus u çmendën në fund të takimit teksa nuk merrej vesh kush po fliste dhe kush e kishte gabim në at
Varane pyetet se si ndihet kur duhet të bëjë rolin e Ramosit kundër Juventusit Raphaël Varane duke e ditur që kapiteni Sergio Ramos do të mungojë për shkak të pezullimit pasi këtë sezon është ndëshku
Rekordi i zi i Sergio Ramosit në La Liga (FOTO LAJM) Sergio Ramos u ndëshkua me karton të kuq në barazimin pa gola të Real Madridit në udhëtim te Athletic Bilbao të shtunën
Ramosit iu dhurua vetura më e shtrenjtë nga Audi, ja çfarë vlere ka ajo Real Madridi gjatë ditës së djeshme pranoi veturat e tyre për vitin 2017 nga kompania e njohur botërore Audi. Lojtarë
Zidane e lë në dorë të Ramosit dhe Ronaldos zgjidhjen e debatit Trajneri i Realit të Madridit, Zinedine Zidane, deklaroi në konferencë për shtyp para sfidës me Atleticon, zërat për një
Reali i trembet Valencias, apelon karonin e dytë të verdhë ndaj Ramosit Jose Luis Gonzalez Gonzalez u kritikua nga Real Madrid për kartonin e dytë të kuq ndaj Sergio Ramos në mbrëmjen e së die
Merkatoja e Realit dhe goli i Ramosit në Lisbonë kanë ndryshuar historinë Goli i Sergio Ramos që solli ngritjen e trofeun të dhjetë të Ligës së Kampionëve në Lisbonë, mbeten në mendjen e Madrile
Rio Ferdinand: Ramosit duhet t'i vijë turp për simulimin! (VIDEO) Sergio Ramos krijoi jo pak polemika gjatë finales së djeshme, teksa përveç se bëri disa ndërhyrje të ashpra, simuloi në
E pabesueshme, zbulohet sekreti i golave me kokë të Ramosit (VIDEO) Sergio Ramos njihet si specialist i gjuajtjeve me kokë, duke u kthyer në një sulmues të vërtetë sa herë del në portën ku