E FUNDIT/ COVID-19 i merr jetën 17 pacientëve në 24 orët e fundit
999 rezultate për

ramazanit

"Dora e zezë", zbardhet vrasja e Ramazanit dhe Runajt në Elbasan Zbardhet nga Policia masakrimi i 22- vjeçarit Regis Runaj dhe ekzekutimi i Emiljano Ramazanit, ngjarje të ndodhura ditët
Arrestohet "Loku" i Peqinit, lidhje me vrasjen e Emiljano Ramazanit Policia e Elbasanit ka vënë në pranga një tjetër shtetas të dyshuar për vrasjen e Emiljano Ramazanit. Mësohet se ai n
EMRAT/ Të përfshinë në vrasjen e Emiljano Ramazanit, RENEA arreston 2 vëllezër Policia ka vënë në pranga dy vëllezër gjatë operacionit të sotëm në Peqin. Operacioni policor u zhvillua gjatë ditës
Vrasja e Emiljano Ramazanit, RENEA blindon Peqinin Policia ka blindur Peqinin nw njw aksion blic. Bëhet me dije se operacioni i RENEA-s dhe FNSH-së vjen pak ditë pas at
Ekzekutimi i Ramazanit në mes të ditës, dalin pamjet (VIDEO) Ditën e djeshme, 39-vjeçari Emiljano Ramazani u ekzekutua në mes të Elbasanit. Abcneës ka publikuar pamjet ku duket a
E cilësuar si deputetja më e bukur, Duda Balje mbulohet për Ramazan (FOTO LAJM) Deputetja e Kosovës, Duda Balje, është cilësuar prej kohësh si një politikanet femra më tërheqëse në Kuvendin e Kosovës,
Muaji i Ramazanit vjen me begati, imam Aga: Të lutemi për njerëzimin e ta ndajmë kafshatën me të varfërin Intervistë me imamin Gazmend Aga, udhëheqës në Komunitetin Mysliman Shqiptaro Amerikan në Waterbury, për Muajin e Ramaza
Jemi në muajin e Ramazanit, si uruan VIP-at shqiptarë (FOTO LAJM) Në orët e para të mëngjesit të sotëm ka nisur dhe muaji i bekuar i Ramazanit për të gjithë besimtarët muslimanë, të cilë
Ali Ahmeti: Pas çdo vështirësie vjen lehtësimi, urime muajin e shenjtë të Ramazanit Të nderuar vëllezer dhe motra, të nderuar besimtarë Kam nderin e veçantë t’ju uroj përzemërisht me rastin e fillimit
Nesër nis muaji i Madhërishëm i Ramazanit, Rama ka një thirrje për besimtarët (VIDEO) Nesër nis Muaji i Madhërueshëm i Ramazanit. Lidhur me këtë muaj të rëndësishëm për besimtarët mysliman ka reaguar kr
Muaji i Ramazanit: Çfarë ushqimesh duhet të shmangni për iftar Muaji i Ramazanit konsiderohet muaji më i shenjtë i tërë vitit sipas traditës islame. Myslimanët anë e mbanë botës e fes
Nesër nis Muaji i Madhërueshëm i Ramazanit, mos harroni rregullat shtesë prej Covid-19 Komuniteti Myslimani i Shqipërisë duke vlerësuar situatën aktuale të krijuar nga COVID-19 dhe fillimin e Muajit të Bekua
Sonte është "Nata e Kadrit": Çfarë duhet të dimë për këtë natë të shënuar? Nata e Kadrit konsiderohet si nata më e shenjtë e vitit për myslimanët dhe tradicionalisht festohet në ditën e 27-të të
Ushqimet që duhet të konsumoni gjatë Ramazanit Ushqyerja në syfyr është shumë e rëndësishme pasi koha e agjërimit është e gjatë. Nëse në syfyr do të konsumoni ushqime
Rama uron muajin e Ramazanit duke bërë një gafë të madhe (FOTO LAJM) Kryeministri Rama ka bërë një postim me të shpejtë në faqen e tij të Facebook-ut mëngjesin e sotëm duke i uruar besimtar
19 vjeçarja katolike nga Ferizaj konvertohet në myslimane natën e nisjes së Ramazanit (VIDEO) Mbrëmë para namazit të parë të teravive për këtë Ramazan, Elena Berisha ka vendosur të konvertohet nga katolike në mysli
Nesër nis Muaji i Ramazanit, Bujar Spahiu uron besimtarët (VIDEO) Bujar Spahiu, Kryetari i Komunitetit Mysliman Shqiptar ka uruar sot besimtarët myslimanë shqiptarë për Muajin e Bekuar t
Komuniteti Mysliman shpërndan 500 mijë euro ndihma para muajit të Ramazanit Në prag të Muajit të Bekuar të Ramazanit, Komuniteti Mysliman i Shqipërisë në bashkëpunim me Qendrën Bamirëse dhe Humani
Veshje jo e duhur për Ramazan, hiqet nga puna moderatorja (FOTO LAJM) Një moderatore nga Kuvajti është pushuar nga puna pasi veshja e saj ishte e papërshtatshme për muajin e Ramazanit. Am
Falet Namazi në Prishtinë, bëhet thirrje për mirësi Qinda qytetarë të besimit myslimanë kanë marrë pjesë në ceremoninë e faljes së namazit të Fitër Bajramit në Xhaminë e Ma