999 rezultate për

ramazan

Rrahu me grushte dhe shkelma gruan në QSUT, Policia reagon për Ramazan Rrajën duke pezulluar efektiven Lajmi i publikuar në media se Ramazan Rraja, kushëriri i parë i Rexhep Rrajës, dhunoi një grua në QSUT ka reaguar edhe
Familja po e priste të sillte bukën, të afërmit tregojne tmerrin e vrasjes së djeshme në Kavajë Familjarët e prisnin t’u sillte bukën në shtëpi që të gjithë së bashku të drekonin, por babai i tre fëmijëve mbeti i vra
Sonte është "Nata e Kadrit": Çfarë duhet të dimë për këtë natë të shënuar? Nata e Kadrit konsiderohet si nata më e shenjtë e vitit për myslimanët dhe tradicionalisht festohet në ditën e 27-të të
Ushqimet që duhet të konsumoni gjatë Ramazanit Ushqyerja në syfyr është shumë e rëndësishme pasi koha e agjërimit është e gjatë. Nëse në syfyr do të konsumoni ushqime
Historia e pabesueshme e të moshuarit shqiptar, ka agjeruar 96 Ramazanë Në moshën 8 vjeçare kishte filluar të agjëronte. Këtë vit është Ramazani i 96-të që po e agjëron, madje ka tre muaj që e
Flet deputetja kosovare që vuri shaminë për Ramazan (FOTO LAJM) Deputetja Duda Balje foli gjatë emisionit foli për përkushtimin e saj ndaj agjërimit. Duda, publikoi disa foto në rrj
Në Jeruzalem muslimat falen për herë të parë këtë Ramazan Turma të shumta janë mbledhur në Jeruzalem për herë të parë në vendin e shenjtë të myslimanëve për lutjet e së premtes.
Flet Mozzik: Loredanën do ta ndihmoj gjithnjë, gëzuar Ramazanin (VIDEO) Mozzik, bashkëshorti i Loredanës, ka folur pas akuzave për mashtrim nga ana e gruas së tij, nga një çifr zviceran. Ai
Nisi Ramazani por si u prit në shumë shtete të botës (FOTO LAJM) Tradita nis që në shekullin e nëntë dhe përkujton muajin kur profeti Muhamed u mbyll në një shpellë, në veri të Mekës, p
Deputetja e famshme e Kosovës vendos shaminë dhe fillon Ramazanin (FOTO LAJM) Dude Balje konsiderohet si një nga deputet më të bukura të Kuvendit në Kosovë. Ajo shpesh tërheq vëmendjen e mediave me
Rama uron muajin e Ramazanit duke bërë një gafë të madhe (FOTO LAJM) Kryeministri Rama ka bërë një postim me të shpejtë në faqen e tij të Facebook-ut mëngjesin e sotëm duke i uruar besimtar
19 vjeçarja katolike nga Ferizaj konvertohet në myslimane natën e nisjes së Ramazanit (VIDEO) Mbrëmë para namazit të parë të teravive për këtë Ramazan, Elena Berisha ka vendosur të konvertohet nga katolike në mysli
Rama nis ditën duke uruar Ramazanin me një fotografi të xhamisë (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama ka uruar mëngjesin e sotëm nisjen e muajit të Ramazanit për besimtarët myslimanë. Përmes fotos
Basha uron muslimanët për Ramazanin: Agjërim të lehtë,të mbarë dhe të pranuar Lideri i demokratëve Lulzim Basha ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë për nisjen e muajit të shenjtë të Ramazanit.
Pse duhet të agjërojmë, flet imami shqiptar në SHBA (VIDEO) Nesër besimtarët myslimanë startojnë muajin e madhërishëm të Ramazanit, i cili është muaji i agjërimit për hir të dashur
Nesër nis Muaji i Ramazanit, Bujar Spahiu uron besimtarët (VIDEO) Bujar Spahiu, Kryetari i Komunitetit Mysliman Shqiptar ka uruar sot besimtarët myslimanë shqiptarë për Muajin e Bekuar t
Komuniteti Mysliman shpërndan 500 mijë euro ndihma para muajit të Ramazanit Në prag të Muajit të Bekuar të Ramazanit, Komuniteti Mysliman i Shqipërisë në bashkëpunim me Qendrën Bamirëse dhe Humani
Zyrtare, Kukësi rikthen në stol trajnerin që e nxori kampion Vetëm pak orë pasi njoftoi shkarkimin e trajnerit Ramazan Ndreu, si përgjegjës për humbjen 2-1 me përmbysje ndaj Kastrio
EMRI/ Kush është polici i burgut në Fushë-Krujë, që u sulmua me tritol Një shpërthim tritoli ka ndodhur pak para mesnatës në lagjen Punëtori të Fushëkrujës. Lënda plasëse i është vënë një
Uronte që Xhisiela dhe Rexhepi të martoheshin, kush është gjyshi që iu vu tritoli Një ngjarje e rëndë është shënuar gjatë orëve të natës së mbrëmshme në Fushë-Krujë. Sipas burimeve nga Policia, një s