999 rezultate për

rama-basha

Berisha zbulon negociatat e dështuara Rama-Basha për Kryeprokuren Dy ditë më parë në Kuvendin e Shqipërisë u zgjedh me 69 vota kryeprokurorja e re Arta Marku. Ish-kryeministri Sali B
Rama-Basha sherr në Kuvend: Do vish tek unë, s’ke nga shkon! Debate të forta e plot akuza po zhvillohen mes Ramës dhe Bashës në seancën e sotme në Kuvend. Kryeministri Edi Rama g
Rama-Basha debat e akuza të rënda për vëllain e kunatin në Kuvend Debate të forta po zhvillohen në Kuvendin e Shqipërisë ku mes kryeministrit Edi Rama dhe kryeopozitarit Lulzim Basha aku
A ka vdekur pakti Rama-Basha? Paloka jep sërish shenja jete Ndërkohë që mendohej se marrëveshja Rama-Basha ka vdekur, demokratët japin shenja jete. Të hënën aksioni do vihet ne
Pakti Rama-Basha, Nard Ndoka: Kaloi lumin, të dhje*sha kalin Kreu i Partisë Demokristiane Nard Ndoka, me anë të një status në Facebook, ka reaguar lidhur me publikimin e emrave të m
E FUNDIT/ Largohen ministrat teknikë, s'ka qeverisje Rama-Basha Tre muaj pas marrëveshjes “Rama-Basha”, ministrat teknikë të Partisë Demokratike bënë aktin formal të largimit nga Qever
Bylykbashi flet për negociatat Rama-Basha: Kam qenë pranë, di ca të vërteta Deputeti demokrat, Oerd Byklykbashi ka qenë njeriu që ishte aq pranë kryedemokratit Lulzim Basha në orët e ethshme të ne
Premtimet Rama-Basha për Qeverinë e re, sa rriten pensionet Në rast se ka një shtresë votuesish, që do të bënte diferencën dërrmuese ditën e zgjedhjeve, ata janë pensionistët. Janë
LSI sfidon PS-në, del me kandidat më vete në Bashkinë e Kavajës Duket se është ndezur edhe më shumë gara zgjedhore dhe situata politike në vend, teksa pas paktit Rama-Basha, LSI-ja ka
Zbulohen emrat, kush janë deputetët që votuan kundër paktit Rama-Basha Ditën e djeshme në Kuvend u votuan ndryshimet në Kodin Penal për të dënuar me burgim shitblerjen e votës apo fotografimi
Blushi thumbon qeverinë Rama-Basha: Ja çfarë më tha një miku im Kreu i LIBRA, deputeti Ben Blushi është kthyer në kundërshtarin e vetëm pas marrëveshjes PS-PD dhe vazhdimnisht hedh aku
A ndikoi Berisha në arritjen e paktit Rama-Basha? Ish-kryeministri zbulon detajet dhe rolin e tij Ish kryeministri Sali Berisha ka folur për herë të parë disa nga detajet e negociatave të javës së kaluar, pas arritjes
Iu kishte marrë "malli" për Kuvendin, shikoni luksin e deputeteve demokrate (FOTO LAJM) Deputetët e opozitës u kthyen në Kuvend tre muaj pas bojkotit që përfundoi me paktin Rama-Basha. Ajo që ra në sy isht
"Ndërrim kuajsh në mes të lumit", si e komenton kreu i KQZ-së shkarkimin nga pakti Rama-Basha Denar Biba nuk do të jetë më kreu i KQZ-së dhe kjo duket se e ka irrituar jo pak. Nëpërmjet një statusi në Facebook,
LSI "bekon" paktin Rama-Basha, por ka një mesazh për të dy ..Luan Rama "bekoi" sërish sot në emër të LSI-së marrëveshjen Rama-Basha duke e cilësuar kabinetin e këtij të fundit një
Pakti Rama-Basha, "senatori" i KQZ-së bëhet kryetar i saj Pjesë e paktit Rama-Basha është edhe kalimi i kreut të KQZ-së tek Partia Demokratike. Nisur nga ky fakt, Rama dhe Basha
Rama-Basha takim kokë më kokë për ministrat e qeverisë teknike Kryeministri Edi Rama këtë pasdite po zhvillon një takim me kreun e opozitës Lulzim Basha tek Pallati i Kongreseve. T
Meta mbledh Kuvendin në seancë të jashtëzakonshme pas paktit Rama-Basha Kuvendi i Shqipërisë pritet të mblidhet pasditen e ditës së nesërme, në një seancë të jashtëzakonshme rreth orës 18:00,
Analiza, kush fitoi e kush humbi nga pakti Rama-Basha Marrëveshja Rama-Basha pavarësisht faktit që i dha fund krizës 3 mujore në Shqipëri ka ngritur shumë pikëpytje dhe hatër
Pakti Rama-Basha tradhëti ndaj LSI? Ja çfarë thotë ministri i PS-së Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka komentuar për herë të parë marrëveshjen politike Rama-Basha të cilën e konsideron s