999 rezultate për

rama

Genc Pollo thirrje Metës: Rama luajti "Pons Pilatin'" me dëbimin e mësuesit turk Rrit madhesinë e shkrimit Zvogëlo madhesinë e shkrimit Dëbimi i mësuesit turk, Harun Çelik, drejt Turqisë mbrëmjen e 1
Vrasja e gjeneralit iranian, reagon Rama e tregon kë mbështet qeveria shqiptare Kryeministri Edi Rama ka reaguar për herë të parë në lidhje me vrasjen e gjeneralit iranian Qassem Soleimani, nga një su
"Rama dhuroi 8.5 milion euro me koncesionin e check up-it" Sekretari për Çështjet Ligjore në Partinë Demokratike, Çlirim Gjata ka deklaruar për mediat se kryeministri Edi Rama dhe
Rama i bindet Erdoganit, shkel konventat ndërkombëtare dhe i çon "haraçin" në Stamboll Akoma nuk është harruar tërmeti i frikshëm që tronditi Shqipërinë me 26 nëntor dhe që mori 51 jetë. Në këto ditë të acar
Pas presionit për "gylenistët", Edi Rama dorëzohet para "Sulltanit" Nga Ekspress Edi Rama shpesh lëvdohet me qasjen e lehtë që e ka tek Erdogani. Presidenti turk kujdeset personalisht t
Ekstradimi i fshehtë i mësuesit turk, eurodeputetja i drejtohet ashpër Ramës Vendimi i qeverisë shqiptarë për të dëbuar një mësues turk, anëtar i lëvizjes gyleniste është gjykuar ashpër eurodeputet
"Hiqni telefonat nga duart", Rama e nis ditën me një mesazh Kryeministri Edi Rama e ka bërë tashmë si “traditë” të përcjellë mesazhe të cilat ai i quan “fjalët e shenjta”. Rama
10 foshnje në prag të Vitit të Ri! Rama u dhuron bonusin bebeve të sapolindura Kryeministri Edi Rama i shoqëruar nga ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, zhvilluan një vizitë në maternitetin
"Moment historik!" Shqipëria merr drejtimin e OSBE-së Viti 2020 ka nisur mbarë për Shqipërinë pasi ka marrë drejtimin e OSBE-së. Ky vendim është publikuar në faqen zyrtare
Me Zahon e Rean, kështu e uron Vitin e Ri Greg Rama (FOTO LAJM) Greg Rama ka postuar një foto në rrjetet sociale ku ka dalë bashkë me Rea Xhillarin, vajzën e bashkëshortes së kryeminis
2020-ta po troket, çfarë kanë rezervuar yjet për kryeministrin Rama Shqipëria gjatë 2019 u karakterizua nga turbulenca të forta politike po ashtu u përball edhe me një tërmet me pasoja shk
Thaçi kundër Ramës: Serbia duhet të trajtohet me një tjetër gjuhë Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi në ditën e fundit të 2019-tës ka folur për marrëdhëniet me Shqipërinë dhe kryeministri
Me paruke e lente në sy, Ermali tregon sa para shpenzoi për Ramën Kryeministrin Edi Rama së shpejti do e shohim dhe si aktor në filmin "I love Tropoja". Rama do shfaqet me paruke të
Cakaj e bëri fakt të kryer, Rama rrëzon vendimin për pasaportat diplomatike Qeveria shqiptare ka vendosur të shtyjë me një vit vlefshmërinë e pasaportave diplomatike dhe shërbimit. Kryeministri Ra
"Mjekët dhe infermierët ikën në Gjermani", Rama replikon ashpër me komentuesin Kryeministri Rama nuk e ka problem që shpeshherë të replikojë me komentuesit dhe këtë e ka treguare dhe sot në këtë ditë
"Kur vjen puna për të qeverisur Kosovën, ndarja e karrigave ka rëndësi", Rama thumbon keq Kurtin dhe Mustafën Kryeministri shqiptar, Edi Rama, ka thumbuar jo pak kreun e VV-së, Albin Kurti dhe liderin e LDK-së, Isa Mustafa, pas dë
Rama flet me përulje para shqiptarëve: Nuk rashë nga qielli, bëj më shumë gabime se ju! Kryeministri Rama ka përcjellë këtë të hënë një mesazh të gjatë si të fundit komunikim për vitin 2019. Mes të tjerash
Rama s'i ndahet Haradinajt e Albin Kurtit: Më kanë lënduar, dokrra patriotizmi për flamur "Mesa duket të tjerët kanë një aftsi që nuk e kam, të luajë rolin e atdhetarit të flaktë që digjen për një flamur që unë
"Duhet të rrëfehem", me anë të një video live Rama jep mesazhin për festat e fundvitit (VIDEO) Kanë mbetur shumë pak orë nga përfundimi i vitit 2019, dhe kryeministri Edi Rama ka zgjedhur këto momente për të bërë bi
Rrezikoi jetën e tij nën gërmadha, nderohet me medaljen e artë Luan Kapaj (VIDEO) Ditën e sotme kryeministri Edi Rama i ka dhënë medaljen e artë të vlerësimit profesional zjarrëfikësit Luan Kapaj. Ka