999 rezultate për

rama

Rama kritikë Kosovës që u vetëpërjashtua nga "minishengeni" Në fjalën e tij në konferencën e përbashkët pas takimit në Ohër, kryeministri Edi Rama kritikoi Kosovës që nuk ishte e
Veshur me atlete, dalin pamje nga takimi Rama-Zaev-Vuçiç (FOTO LAJM) Samiti i Ohrit ka bërë bashkë sot treshen politike Edi Rama, homologun e tij maqedonas Zoran Zaev dhe presidentin e Serb
Minishengeni ballkanik, Rama, Vucic dhe Zeav mblidhen sot në Ohër Kryeministri Shqiptar Edi Rama, ai i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev dhe presidenti serb Aleksandër Vuçiç do të mblidhe
Kryeministri darkë me Vuçiçin në Ohër, në tryezë edhe demokratja e preferuar e Ramës Në Ohër po zhvillohet Samiti dy ditor në kuadër të nismës për mini Shengenin Ballkanik. Pas takimit informal 120 minu
U kritikua nga Thaçi, Rama publikon videon krah Zaevit e Vuçiçit(VIDEO) Kryeministri Edi Rama ka publikuar një video nga takimi në Ohër, me Kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev dhe
Vetëm ata të tre, dalin pamjet nga Samiti mes Ramës, Vuçiç e Zaev Në Ohër po zhvillohet një takim mes tre liderve të shteteve të Ballkanit Perëndimor në Ohër, Maqedonia e Veriut në kuad
Zbulohet "misteri", Rama udhëton drejt Maqedonisë për të takuar Soros Kryeministri Edi Rama ditën e sotme lajmëroi se do të zhvillojë një takim në Ohër , Maqedoninë e Veriut. Sipas info
Rama në gjendje jo të mirë shëndetësore?! Kryeministri reagoi por cilat janë pikëpyetjet Edi Rama mungoi sot në një aktivitet të PS-së së Tiranës, ku në mëngjes u njoftua se kryeministri do të ishte i pranishë
Rama me dorë të hekurt: Brenda nëntorit nis furtuna! Kryeministri Edi Rama ka bërë edhe njëherë paralajmërimin e fortë se shumë shpejt, madje brenda muajit nëntor do të nisë
NEGOCIATAT/ Rama qorton BE-në: Ndihemi si një varkë në mes të detit Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka qenë i pranishëm në Forumin e Davosit për Dialogun Strategjik mbi Ballkanin Perënd
Rrezikon 7 vite burg për lobimin rus, reagon për herë të parë Basha Ditën e sotme Basha është shpallur i panderuar nga Prokuroria për dosjen e lobimit rus. Kreu i Partisë Demokratike,
Robert Aliaj: Rama më thirri në takim, nuk pranova për një arsye të fortë “Unë nuk shkova sepse studentët nuk ishin gati për dialog, studentët nuk kishin strategji dhe nuk kishin asnjë lloj plan
Basha tregon çfarë e bën ndryshe atë nga Edi Rama Në takimin me të rinjtë në Vlorë, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha i është përgjigjur pyetjes së çfarë e bën
DETAJET/ Asnjë përfaqësues nga qeveria Rama, kush e bëri të mundur dorëzimin e Alvinit Ditën e sotme republika Arabe Siriane ka reaguar lidhur me dorëzimin e të miturit shqiptaro-italian Alvin Berisha.
Rama e inaguroi me bujë, gjobit dhe mbyllet fabrika e famshme në Kukës Rreth dy vite më parë kryeministri Edi Rama inaguroi me bujë të madhe një fabrikë në Kukës për përpunimin e Kromit.
"Alvini po kthehet në shtëpi", Rama publikon foton e 11 vjeçarit me Lleshajn Mëngjesin e sotëm u raportua se 11 vjeçari Alvin Berisha u lirua nga kampi sirian dhe pritet ti bashkohet familjes në It
Zbardhet axhenda e samitit të Ohrit për shengenin ballkanik, merr pjesë dhe Rama Kryeministri Edi Rama do të udhëtojë në Ohër, ku do të marrë pjesë në samitin për Zbatimin e katër lirive të Bashkimit E
Rama paralajmëron një luftë të pa ndodhur më parë, KÇK-ja organizatë e rrezikshme Kryeministri Edi Rama i është rikthyer sot sërish grupit të gjyqtarëve dhe prokurorëve, KÇK (Kap ça të kapësh). Në ta
Shkarkimi i prokurorit Kulluri, reagon Salianji: U përdor nga Rama KPK shkarkoi sot nga detyra prokurorin e Krimeve të Rënda, Përparim Kulluri. Arsye për shkarkimin e tij u bë pasi aku
Pritet me entuziazëm, Rama publikon tjetër video të "Arenës Kombëtare" (VIDEO) Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka publikuar një video nga brenda stadiumit “Arena Kombëtare”, në Tiranë. Në 11 s