999 rezultate për

rama

"Ta harrojë!" Meta tregon live çfarë i prishi marrëdhëniet me Ramën pasi u bë president Presidenti Ilir Meta i ftuar në emisionin Opinion i është përgjigjur kryeministrit Rama në lidhje me përplasjet mes tyre
DRAMATIKE/ Çekia barazon rezultatin (VIDEO) Çekia ka barazuar rezultatin përballë Kosovës. Është mesfushori Kral ai i cili ndëshkoi "Dardanët".
Kërcënoi Ramën, anti-terrori shoqëron të riun nga Tirana Forcat e anti-terrorit kanë arrestuar dy ditë më parë një të ri me emrin Andrea Kurti me akuzën se kishte kërcënuar krye
Kurti "vë me shpatulla pas murit" Ramën: U nxitove për Serbinë Ideja për krijimin e një minishengeni ballkanik është shndërruar në një temë përplasjesh mes kryeministrit të Shqipërisë
Ndeshja me Andorrën, formacioni i mundshëm i Shqipërisë Shqipëria do të luaj sot në mbrëmje takimin e parafundit eleminatorë "Euro 2020" kundër Andorrës në stadiumin "Elbasan A
Rama për revistën italiane: Shqipëria mund të ndihmojë vendin tuaj Edi Rama sapo ka mbaruar një takim me kryeministrin Giuseppe Conte. Duket i lodhur, por mjaftueshëm i kënaqur: “E di
Rama pritet me protesta në Londër: Koka e mafias shqiptare Rama ka nisur një vizitë në Londër. Por është hera e dytë që Partia Demokratike në Londër dhe komuniteti i emigrantëv
PD për përplasjen në Astir: Hetimi i aferës korruptive çon në burg Ramën Nënkryetari i PD Edi Paloka ka reaguar nga selia blu në lidhje me protestat në Astir. Ai ka theksuar se Rama dhe Veli
Nga gjyqi me Haradinajn te përlasja me Kurtin, Rama nuk i ka mirë punët me homologët në Kosovë Kryeministri Edi Rama mesa duket nuk i ka mirë punët me homologët e tij në Kosovë. Të mbledhur në samitin e Ohrit, Ra
Molotov, arrestime e gërmadha: Panorama që mbeti nga aksioni i Astirit (FOTO LAJM) "Një gjenocid", kështu u emërtua dje nga pedagogu Ervin Goci protesta e Astirit. Pa zbardhur mirë dita, që prej orës
Meta dhe Rama u bën bashkë në vitin 2002 për të eliminuar politikisht Fatos Nanon Pasi ishte larguar në janar të vitit 2002 nga posti i kryeministrit, Meta bashkon votat me PD dhe largojnë kryeprokurori
33 banesa në tokë e 22 të arrestuar tek Astiri, Rama lë Shqipërinë për Londrën (FOTOLAJM) Ditën e sotme në zonën e Astirit ndodhi një "luftë" e vërtetë mes policisë së Shtetit dhe banorëve të zonës. Në përfu
Rama nuk heq dorë nga “Paketa antishpifje”, injoron rekomandimet e ndërkombëtarëve Qeveria nuk tërhiqet nga projektligji kundër mediave të njohur ndryshe si paketa antishpifje. Edhe pas kritikave të shpe
Vetëvendosja në Tiranë, Rama kritikon hapur Kurtin: Lajthitje! Kryeministri Edi Rama është gjendur shpesh në qëndër të kritikave nga kryeministri i ardhshëm i Kosovës Albi Kurti.
Rama: Albin Kurti të shohë se kush e pengoi bashkimin doganor Kryeministri Edi Rama në një intervistë me gazetarin e Top Channel-it, Muhamed Veliu, i bën një bilanc asaj çfarë u arri
A do të zbrisni në terren tek banorët e Astirit? Basha i shmanget pyetjes së gazetarëve Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ishte i pranishëm në spitalin e Traumës për të vizituar banorët e lënduar di
Shengeni Ballkanik, Rama parashikon bum turistësh nga Kina "Me çuarjen para të marrëveshjes së Shengenit Ballkanik ne besojmë se vitin tjetër do të kemi një bum turistësh kinezë,
Aktivisti ngre alarmin: Kjo është luftë, ejani në orën 3 në Astir “Uroj të mos ketë gjakderdhje nga asnjëra pale, kjo është lufta e të varfërve e inskenuar dhe e provokuar vetëm nga një
Shengeni ballkanik me një tjetër takim, kur pritet të vijnë liderët në Shqipëri Pas takimit të sotëm në Ohër, një tjetër takim mes tre liderave Rama-Zaev-Vuçiç do të mvahet në Durrës, në 21 dhjetor të
Rama ironizon termin "minishengen": S'ka si të jetë kështu, jam 198 cm i gjatë Gjatë konferencës së përbashkët, kryeministri Edi Rama u shorehg se nuk është aspak dakord që e gjithë kjo lëvizje të qu