999 rezultate për

rakic

Osmani prezanton rezolutën: Të shkarkohet Goran Rakiç Kryeparlamentarja Vjosa Osmani ka propozuar një rezolutë në Kuvendin e Kosovës pas deklaratës së Listës Serbe për situat
Rakiç thotë se sot ishte fundi i sistemit të Kosovës në veri Në Mitrovicën veriore ka filluar një protestë e serbëve, sepse, për siç thonë ata, veprimet e Prishtinës dhe arrestimi i
Skandaloze, politikani kosovar kërkoi që ushtria serbe të futej në Kosovë Mediet serbe vazhdojnë të merren me ngjarjet e të hënës së kaluar në Mitrovicë kur nga njësit speciale të Policisë së Ko
Bekim Jashari priti në zyrë Zoran Rakiç Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari ka pritur në takim këshilltarin e Ministrisë së Administrimit të Pushtet
Rakiç shkel rregullat e zgjedhjeve, bën thirrje të votohet Lista serbe Kryetari i Listës serbe, Goran Rakiç në një konferencë për media ka bërë thirrje që të votohen kandidatët nga partia e t
Lista Serbe shkon te Putini për t'i folur për Kosovën Kryetari i Listës Serbe Goran Rakic dhe Drejtori i të ashtuquajturës, Zyre për Kosovën, Marko Gjuriq, do të takohen nesë
Lista Serbe: E votojmë qeverinë e kujtdo që i ka 51 vota Presidenti i Listës Serbe, Goran Rakic, ka thënë sot se përfaqësuesit e kësaj liste do të paraqiten për verifikim të man
Goran Rakiç kryetar i Listës Serbe Kryetari i Mitrovicës së Veriut Goran Rakiç është kryetar i ri i Listës Serbe. Kështu ka vendosur sot kuvendi i kësa
Rakiç ankohet tek ndërkombëtarët për deklaratën e Ramushit Kryetari i Mitrovicës Veriore, Goran Rakiç, ka reaguar ndaj deklaratës së kreut të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ra
Incidenti, Rakiç urdhëron ndërprerjen e punimeve në Mitrovicë Kreu i veriut të Mitrovicës, Goran Rakiç, ka urdhëruar sot ndërprerjen e të gjitha punimeve në urën e Ibrit dhe sheshit
Zgjedhjet presidenciale të Serbisë, votojnë Rakiç dhe Jeviç Serbët në veri të Mitrovicës kanë filluar të votojnë në kuadër të zgjedhjeve presidenciale që po mbahen në Serbi. Nd
Rakiç paralajmëron ndërtimin e "murit", ja si do duket ai (FOTO LAJM) Kryetari i Mitrovicës së Veriut, Goran Rakiç, ka paralajmëruar se të martën do të fillojë ndërtimi i "strukturës së beto
Pas murit, Rakiç: Të martën fillon ndërtimi i strukturës betonike në zonën e këmbësorëve Kryetari i Mitrovicës së veriut, Goran Rakiç, ka paralajmëruar se të martën pritet të fillojë ndërtimi i "një strukture
Prishet përfundimisht muri në Mitrovicë. Ja si duket ai tani (VIDEO) Muri ilegal në veri të Mitrovicës afër Urës së Ibrit është rrënuar përfundimisht. Vendimi për rrëzimin e këtij muri
LIVE / Fillon prishja e murit në veri të Mitrovicës Kanë filluar punimet për rrënimin e murit në veri të Mitrovicës. Vendimi për rrëzimin e këtij muri u mor pas një mbl
Rakiç takon Stoltenberg: Të gjitha çështjet i zgjidhim me dialog Në vizitën e sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s Jens Stoltenberg në Kosovë, është paraparë edhe një takim i tij me për
Vuçiç: Rakiç ka pranuar të rrënohet muri në Mitrovicë Kryeministri i Serbisë Aleksandar Vuçiç është takuar pasditen e sotme me përfaqësuesit e Listës Serbe dhe kryetarit e ko
Rakiç: Nuk e prishim murin në veri të Mitrovicës Kryetari i Mitrovicës së Veriut, Goran Rakiç, ka thënë se nuk ka asnjë marrëveshje me qeverinë e Kosovës në lidhje me mu
Kërcënon Rakiç: Të mos provojë njeri ta rrënojë me forcë murin në Mitrovicë Kryetari i komunës veriore të Mitrovicës, Goran Rakiç, ka thënë se u takon autoriteteve lokale që të vendosin se çfarë d
Trondit Rakiç: Muri u ndërtua nga shqiptarët për të mbuluar problemet e tyre Kryetari i Mitrovicës Veriore, Goran Rakiç ka thënë se murin në Mitrovicën e Veriut e kanë ndërtuar vetë shqiptarët e Ko