999 rezultate për

raketave

Irani shpërfill SHBA-të, do vazhdojë programin e raketave Irani i ka dënuar sanksionet e reja të miratuara nga Kongresi në SHBA, për programin e tij të raketave, por, gjithsesi k
SHBA-të, të gatshme të përdorin edhe forcën ushtarake ndaj Koresë së Veriut Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë deklaruar se janë të gatshme të përdorin forcën e konsiderueshme ushtarake ndaj Kor
A keni parë kështu? Ja si e lexon lajmin e lansimit të raketave prezantuesja e Koresë së Veriut Prezantuesja e lajmeve të televizionit shtetëror në Korenë e Veriut Ri Chun hee gjetë transmetimit te publiku të lajmit
SHBA-të, gati të zhvillojnë një provë me interceptorë të raketave balistike Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë deklaruar se kanë në plan të zhvillojnë një provë me interceptorin e tyre të parë
Irani ndërton fabrikën e tretë nëntokësore të raketave balistike Irani ka ndërtuar fabrikën e tretë nëntokë të prodhimit të raketave balistike, tha kreu i divizionit të hapësirës ajrore
"USS Michigan", nëndetësja e frikshme amerikane që kërcënon regjimin e Kim Jong Un (FOTO LAJM) Krahas aeroplanmbajtëses “USS Carl Vinson” dhe anijeve shoqëruese si destrojeri "USS Wayne E. Meyer" dhe kruizerin "USS
SHBA-të nuk përjashtojnë mundësinë e sulmit ndaj Koresë së Veriut Ambasadorja e SHBA-ve në OKB, Niki Haley nuk e ka përjashtuar mundësinë e sulmeve nga Amerika drejt Koresë së Veriut, në
Pas raketave, Korea e Veriut kërcënon Amerikën me avionë prej druri (FOTO LAJM) Koreja e Veriut po ndërton avionë luftarakë prej druri dhe kanavacë për të shmangur radarët. Bombarduesit e “skuadronëve
SOT NË '97/ Shpërthejnë depot e raketave, tre fshatra rrezikojnë të shuhen nga faqja e dheut Ndërkohë që Qeveria e Pajtimit Kombëtar kishte një kontroll të kufizuar mbi territorin e vendit, në shumë qytete vijonte
SHBA po shqyrton rrëzimin në fluturim të raketave testuese të Koresë së Veriut Ushtria amerikane po konsideron goditjen në fluturim të raketës, në testin e ardhshëm të Koresë së Veriut, si një mënyrë
Koreja e Veriut bën gati raketat: Luftë totale nëse na cënojnë (FOTO LAJM) Korea e Veriut ka kërcënuar me "luftë totale" nëse SHBA-të sipas autoriteteve të Penianit do të guxonin të godisnin baza
Sulmet në Siri, ja pamjet e hedhjes së raketave "Tomahawk" nga Mesdheu (VIDEO) Pentagoni ka publikuar një video në të cilën shihet se si raketat "Tomahawk" nisen nga Mesdheu në drejtim të forcave ush
Brenda ushtrisë së Koresë së Veriut (FOTO LAJM) Koreja e Veriut vendi që kohët e fundit ka tronditur gjithë botën duke lëshuar raketa balistike nga pjesa lindore e port
Trembet gjenerali amerikan: Nuk kemi mbrojtje nga numri i madh i raketave ruse (FOTO LAJM) Gjenerali i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Xhon Hajten, ka thënë se SHBA-të dhe aleatët e tyre nuk kanë mbrojtje nga
Prag lufte në Paqësor? Raketat e Kim Jong Un kishin objektiv bazat amerikane në Japoni (FOTO LAJM) Lëshimi i disa raketave nga Korea e Veriut, të cilat ranë më pas ranë rreth 190 milje larg bregdetit japonez e kanë nxeh
Irani, në negociata me Rusinë për blerje të raketave detare (FOTO LAJM) Irani është në negociata me Rusinë për të blerë raketa detare dhe ka gjasa që të bëjë blerje më të mëdha të armëve kur t
Presidenti Trump reagon ashpër ndaj testimit të raketave nga Koreja e Veriut Pentagoni ka dënuar testin e fundit raketor të kryera nga Koreja Veriore dhe ka njoftuar se Shtetet e Bashkuara janë në
Kërcënon Irani: Në rast sulmi, rrafshojmë bazën amerikane dhe Irakun brenda 7 minutave! Në rast të ndonjë sulmi të mundshëm, Irani zotohet se do të hakmerremi kundër bazës së marinës amerikane në Bahrein dh
Shtëpia e Bardhë paralajmëron Iranin të ketë kujdes me raketat balistike Shtëpia e Bardhë ka paralajmëruar Iranin që të bëjë kujdes me testimin e raketave të reja balistike. Lajmin e bën të
E gjithë Evropa në rrezen e raketave ruse Para shpërthimit të krizës siriane dhe asaj ukrainase, rrezja e veprimit të raketave ruse të vendosura në Kaliningrad is