999 rezultate për

raketave

Frikë për luftë, rikthehen tensionet me Korenë e Veriut Koreja e Veriut duket se po përfundon zgjerimin e një baze të rëndësishme të prodhimit të raketave balistike. Të paktën
Putin bëhet gati për luftë, urdhëron prodhimin masiv të super raketave S-500 (VIDEO) Presidenti i Rusisë Vladimir Putin urdhëroi prodhimin masiv të raketave të avancuara anti-ajrore S-500. Vendimi është
Përse nëndetëset ruse janë më të mirat? Në fushën e projektimit dhe ndërtimit të nëndetëseve Rusia nuk është e dyta. Ky është një fakt i vërtetë, madje edhe ame
Kim Jong Un merr vendimin drastik për armët bërthamore Lideri veri-korean, Kim Jong Un, thotë se do t’i ndërpresë testet e armëve bërthamore, të raketave balistike, si dhe do
Kthehete sistemi i raketave kundër breshërit në Maqedoni Sikur qendra e radarit Gjurishte të ishte në funksion, do të kishte paralajmërim të mëhershëm të vërshimeve në Stajkovc,
Avioni fantazëm, "bisha" amerikane që sulmoi Asadin e nuk e pa askush (FOTO LAJM) Rusia dhe regjimi i Asad tha se do të rrëzonte çdo raketë apo avion të aleatëve që do të sulmonte Sirinë, por asnjëri pr
Momenti kur ushtarët e Asadit ikin me vrap nga baza nga frika e raketave amerikane (VIDEO) SHBA-të, Franca dhe Britania e Madhe bombarduan mëngjesin e sotëm disa objektiva ushtarakë të regjimit të Asadit në Siri
Siria rrëfen bombardimet, nuk dorëzohet Një deklaratë është publikuar nga agjencia shtetërore e lajmeve siriane, e cila thotë se “agresioni trepalësh” filloi në
Pas raketave balistike, Kim Jong po përgatitet për diçka tjetër Koreja e Veriut, ku programi hapësinor nuk është gjë tjetër veçse një mbulesë për programin e tij balistik referuar disa
E fshehta e Putinit mund të shkatërrojë botën papritur Një sistem raketash ruse që mund të godasin Evropën në një kohë të shkurtër janë një “shqetësim serioz”, ka paralajmërua
Evropa, në rrezen e fluturimit të raketave të Kim Jong-un Testi që Koreja e Veriut kreu javën e shkuar ka dëshmuar se rrezja e fluturimit të raketave të saj i kalon tani të 13 mi
Trump frikëson njerëzit me deklaratën për Korenë e Veriut Presidenti amerikan, Donald Trump është shprehur me Sekretarin e Shtetit, Rex Tillerson se po “humb kohë” duke u përpje
Mijëra trupa të NATO-s përgatiten kundër raketave bërthamore pas kërcënimeve të Koresë Veriore Ndërsa tensionet me Korenë e Veriut po intensifikohen, Mbretëria e Bashkuar po pret trupat e NATO-s në stërvitjet e mëdh
Britania në rrezik nga testimet bërthamore dhe raketat e Koresë së Veriut Londra është në rrezik nga programi i raketave bërthamore të Koresë së Veriut. Këtë ka thënë sekretari i mbrojtjes Si
Zbulohet “truri” i raketave të frikshme të Kim Jong-ut që po çojnë botën drejt luftës E gjithë bota është në tension në lidhje me zhvillimet e fundit në Korenë e Veriut ku udhëheqësi Kim Jong po prodhon arm
Afrohet Lufta III, Trump rishikon paktin me Jugun Një traktat, i cili kufizon numrin e raketave balistike të lejuara për Korenë e Jugut, do të rishikohet në përgjigje të
Ekspertët: Nëse Japonia s’reagon për raketën do ta pësojë keq! Kur Koreja e Veriut lëshoi raketën mbi Japoni ditën e martë, ajo shkeli sovranitetin e vendit dhe sfidoi Kombet e Bashku
SHBA-të mund të tentojnë rrëzimin e raketave të Koresë së Veriut në testin e radhës Shtetet e Bashkuara të Amerikës mund të tentojnë të rrëzojnë raketën e radhës nëse Kim Jong Un do të tentojë të bëjë një
Irani po ndërton fabrikë për prodhimin e raketave në Siri Mediat izraelite janë duke raportuar se Irani është duke ndërtuar një fabrikë në veriperëndim të Sirisë për prodhimin e
Paralajmërimi i frikshëm i Koresë së Veriut, pas raketës vjen lufta, ja mesazhi për SHBA-në Koreja Veriore, alarmoi ushtrinë e saj më 15 gusht, ka thënë se do të presë edhe pak për lansimin e raketave në territor