999 rezultate për

raketat

Rusia e bombardon ISIS-in me raketat më të reja Bombarduesit strategjikë rusë kanë shkatërruar tri depo municionesh dhe një post komandues të të ashtuquajturit “Shtetit
Rusia bombardon ISIS-in që nga Mesdheu (VIDEO) Një luftanije ruse dhe një nëndetëse ruse kanë hedhur katër raketa lundruese që nga deti Mesdhe duke synuar pozicionet e
Koreja e Veriut teston super-armën që rrëzon aeroplanët dhe raketat Mediat e Koresë së Veriut kanë publikuar se shteti i tyre ka testuar së fundmi armën e re që rrëzon aeroplanët dhe raket
E tallen për raketat dhe avionët prej druri, por Kim Jong Un tronditi botën sot (FOTO LAJM) Pas disa paralajmërimeve, Koreja e Veriut lëshoi pak orë më parë një tjetër raketë me rreze të gjatë veprimi e cila sipa
Tanku i prishur "fëlliqi" Kim Jong Un-in gjatë paradës (FOTO LAJM) Korea e Veriut zhvilloi një paradë në dukje madhështore ushtarake një javë më parë në nder të gjyshit diktatorit Kim Jon
Raketat e Rusisë po ushqejnë tensionet në Ballkan Zyrtarët rusë dhe serbë thonë se Serbia është duke kërkuar që përveç aeroplanëve luftarakë dhe tankeve, të ketë edhe një
Koreja e Veriut bën gati raketat: Luftë totale nëse na cënojnë (FOTO LAJM) Korea e Veriut ka kërcënuar me "luftë totale" nëse SHBA-të sipas autoriteteve të Penianit do të guxonin të godisnin baza
Tronditet Kim Jong-un, Trumpi aktivizon sistemin që rrëzon raketat e Koresë së Veriut SHBA-ja dhe Koreja e Jugut kanë rënë dakord për vendosjen e sistemit të mbrojtjes raketore, i projektuar për të rrëzuar
Kina ndërpret fluturimet, anijet amerikane bëjnë gati raketat "tomahawk" për Kim Jong Un (FOTO LAJM) Korea e Veriut ka planifikuar të bëjë një tjetër test bërthamor nesër me rastin e "Ditës së diellit", një festë kombëtar
Pse sistemi rus "Growler" nuk funksionoi me raketat amerikane? Sulme të reja ajrore janë kryer këtë të shtunë ndaj qytetit sirian Khan Sheikhoun, që ishte dhe vendi i sulmit me armë k
Sulmi me "Tomahawk", a i çorientuan amerikanët raketat e avancuara ruse S400? (FOTO LAJM) Ndërkohë që kanë kaluar 48 orë nga sulmi me raketa i amerikanëve mbi bazën ajrore të Bashar Al Asadit, nga e cila mendoh
Pamjet satelitore nga baza e shkatërruar siriane nga raketat “Tomahawk” të SHBA-ve (FOTO LAJM) Imazhe të reja të publikuara nga Departamenti Amerikan i Mbrojtjes tregojnë se si 59 raketa të fuqishme amerikane shkatë
SHBA bën gati raketat e tjera për Asadin? (FOTO LAJM) Ambasadorja e SHBA-ve në OKB, Nikki Haley është shprehur se Amerika është e gatshme të ndërmarrë hapat e mëtejshëm për t
DETAJET/ Si u sulmua ushtria e Asadit me super raketat "tomahawk" (FOTO LAJM) Me kalimin e orëve po dalin të reja në lidhje me sulmin e mëngjesit të sotëm të Shteteve të Bashkuara të Amerikës ndaj b
SPECIALE/ "Tomahawk", raketat 1.6 mln dollar që ndëshkuan Millosheviçin dhe Asadin (FOTO LAJM) Shtetet e Bashkuara të Amerikës goditën sot me 59 raketa të precizionit të lartë "Tomahawk" një bazë ajrore të forcave t
Ja raketat që SHBA-ja përdori kundër Sirisë (FOTO LAJM) Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka urdhëruar goditjen e një baze ushtarake në Siri, ku për
Rusia bën gati raketat për të kërcënuar NATO-n Rusia ka bërë gati raketat për të kërcënuar NATO-n, ka bërë të ditur gjenerali i dytë më i lartë në ushtrinë amerikane,
Gjenerali amerikan: Rusia po dislokon raketa balistike kundër NATO-s Rusia ka vendosur në dispozicion raketa balistike në det si kundërpërgjigje ndaj kërcënimeve të mundshme të NATO-s dhe ë
Prapaskenat e vitit 97', si u shitën me gomerë raketat që Berisha bleu kundër grekëve në vitin 1994 (FOTO LAJM) Analisti Shpëtim Nazarko ka risjellë në vëmendje ngjarjet e vitit 1997 duke kujtuar se çfarë rrezikonte Shqipëria atëher
Prag lufte në Paqësor? Raketat e Kim Jong Un kishin objektiv bazat amerikane në Japoni (FOTO LAJM) Lëshimi i disa raketave nga Korea e Veriut, të cilat ranë më pas ranë rreth 190 milje larg bregdetit japonez e kanë nxeh