999 rezultate për

raketa

Putin sfidon perëndimin, mbush Sirinë me raketat e fuqishme S-300 Ushtria ruse do të dërgojë sisteme të reja të mbrojtjes ajrore në Siri. Gjenerali Sergei Rudskoi tha se Moska do ta f
Sulm me raketa në Siri, nuk dihet se kush i hodhi Mbrojtja anti-ajrore e Rusisë e vendosur në bazën “Himalayane” në Siri ka rrëzuar disa raketa ajrore me origjinë të panj
SHBA mban gati raketat: Sirinë e godasim sërish Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Jim Mattis, deklaroi se Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) janë të gatshme të godasi
Kim Jong Un merr vendimin drastik për armët bërthamore Lideri veri-korean, Kim Jong Un, thotë se do t’i ndërpresë testet e armëve bërthamore, të raketave balistike, si dhe do
Kthehete sistemi i raketave kundër breshërit në Maqedoni Sikur qendra e radarit Gjurishte të ishte në funksion, do të kishte paralajmërim të mëhershëm të vërshimeve në Stajkovc,
Mbahej sekret, kjo është super raketa amerikane që goditi Asadin (FOTO LAJM) Ushtria ruse u zotua se do të shkatërronte çdo raketë që nisej nga aleatët në drejtim të bazave të regjimit të Asadit, p
Avioni fantazëm, "bisha" amerikane që sulmoi Asadin e nuk e pa askush (FOTO LAJM) Rusia dhe regjimi i Asad tha se do të rrëzonte çdo raketë apo avion të aleatëve që do të sulmonte Sirinë, por asnjëri pr
Pentagoni: 105 raketat goditën objektivat e zgjedhur, mbrojtja siriane u thye (VIDEO) Zëdhënësja e Pentagonit Dana White tha se SHBA dhe aleatët e saj goditën me sukses çdo objektiv në sulmet ajrore në Siri
Putin e ekzagjeron: U shkatërruan 71 nga nga 103 raketa të aleatëve në Siri Presidenti sirian Bashar al-Assad ka thënë se sulmet ajrore të udhëhequra nga Shtetet e Bashkuara, Mbretëria e Bashkuar
Momenti kur ushtarët e Asadit ikin me vrap nga baza nga frika e raketave amerikane (VIDEO) SHBA-të, Franca dhe Britania e Madhe bombarduan mëngjesin e sotëm disa objektiva ushtarakë të regjimit të Asadit në Siri
Nuk pritej, regjimi i Asad shkatërroi 13 raketa të SHBA-së në ajër? (VIDEO) Televizioni shtetëror sirian ka njoftuar se forcat e regjimit të Asadit kanë mundur të shkatërrojnë në ajër 13 raketa të
Avionë dhe raketa, këto janë vrasëset e pamëshirshme që ranë mbi regjimin e Asadit (FOTO LAJM) Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Franda dhe Britania e Madhe sulmuan sot bazat ushtarake të diktatorit sirian Bashar al
Siria rrëfen bombardimet, nuk dorëzohet Një deklaratë është publikuar nga agjencia shtetërore e lajmeve siriane, e cila thotë se “agresioni trepalësh” filloi në
Nisi lufta! SHBA nis sulmin me raketa ndaj Sirisë (FOTO LAJM) Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë nisur ofensivën ndaj Sirisë në orën 5:00. Siç pritej, në mbështetje të SHBA-ve j
SHBA dërgon edhe një anije raketahedhëse pranë Sirisë Uashingtoni ka dërguar edhe një anije me raketa “Tomahawk” pranë rrezes së raketave, ndërsa Presidenti Trump dhe ekipi i
SULMI/ Këto janë raketat e Putinit, të cilave Trump iu trembet më së shumti (VIDEO) "Raportet me Rusinë janë më të këqija se sa ato gjatë Luftës së Ftohtë". Kjo ishte deklarata e fundit publike e Pres
"Tomahawk", raketat 1.6 milion dollar që trembin Putinin dhe pritet të ndëshkojnë Asadin (FOTO LAJM) Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë duke u bërë gati për një tjetër sulm ndëshkues ndaj diktatorit sirian Bashar al Asa
Trump: Bëhu gati Rusi, raketat janë rrugës Presidenti i Amerikës, Donald Trump i ka reaguar ashpër Rusisë pasi kjo e fundit ka deklaruar se do të rrëzojë çdo raket
Bota mban frymën, Rusia kërcënon me luftë SHBA-të nëse sulmojnë Sirinë Rusia ka bërë kërcënimin më të fundit ndaj SHBA-ve në pritje të një sulmi amerikan mbi Siri pas helmimit me gaz të dhjet
Nuk pritej, zbulohet detaji i rendësishëm nga sulmi izraelit në Siri (VIDEO) Sulmi i Izraelit ndaj një baze ushtarake në Siri që ishte vënë në dispozicion të Iranit dhe forcave paramilitare shiite