999 rezultate për

raketĂ

LISTA/ Tanke, raketa, avionë dhe dronë: Ushtritë më të fuqishme në botë, ku renditen Turqia dhe Greqia Global Firepower ka publikuar listën e vendeve sipas fuqisë ushtarake për vitin 2021. Lista me ushtritë më të fuqishme u
"Turqit po kopjojnë raketat ruse S-400": Paralajmërimi i fortë pas transaksionit të bujshëm Greqia ka hyrë në një fazë të ethshme riarmatimi me qëllim përballimin e supremacisë turke në det dhe në ajër, ndërsa me
Dështon kompania e Elon Musk, shpërthen gjatë provës raketa "Starship" Fluturimi i dytë provë i raketës futuriste “Starship”, e kompanisë SpaceX, përfundoi me një tjetër shpërthim të martën.
Tronditet Italia, shpërthen fabrika e demontimit të bombave dhe raketave Tre persona kanë vdekur si pasojë e një shpërthimi në një fabrikë në Casalbordino, në provincën qendrore të Chieti, bëri
Kroacia do të blejë 76 raketa Bradley, për 757 milionë dollarë Javën e kaluar Departamenti i shtetit i SHBA-së ka miratuar shitjen e armëve në Kroaci. Plot 76 raketa të modelit "Bradl
Ish-gjenerali turk kërcënon Greqinë: Nëse merrni avionët F-35, do t’iu sulmojmë me raketat ruse S-400! Ish-Gjenerali i Ushtrisë turke, Nexhat Eslen ka komentuar spekullimet më të fundit se Greqia po merr avionët F-35 në për
Turqia kundër SHBA-ve: Sot lëshohen raketat ruse Pavarësisht kundërshtimeve të NATO-s, Turqia pritet që të testojë sot sistemin anti-ajror S-400 të Rusisë. "Reuters"
"Rraketa" e Juventusit refuzon Man.United, kërkon të lej gjurmë te ekipi torinez Anësori i Juventusit, Dagllas Costa raportohet se ka refuzuar një kalim tek Manchester United dhe shpreson që të bindë t
Me raketat gati, përballje e ashpër mes avionëve turq dhe grekë në Mesdhe (VIDEO) Përveç detit dhe ajrit, përballja Turqi-Greqi është e fortë edhe në sektorin e propagandës, ku të dy shtetet përpiqen që
Tension në Mesdhe! Turqia ngriti avionët me raketa, Mitsotakis vizitë urgjente tek baza ajrore Ndërkohë që Turqia njoftoi mbajtjen në ajër për 24 orë të 8 avionëve të pajisur me raketa gati për të qëlluar, kryeminst
VIDEO/ Beiruti i godit nga një raketë: Videoja bën namin në rrjetet sociale Më tepër se 130 të vdekur, rreth 5 000 të plagosur, shumë të humbur dhe gati 5 miliard dollar dëme materiale. Ky ësh
HISTORIKE/ Niset raketa, NASA dhe Elon Musk dërgojnë dy austronautë në hapësirë Eshtë bërë realitet ëndrra e Elon Musk. Ky i fundit bashkë me NASA kanë mundur të dërgojnë dy austronautë në stacioni
"E aftë të godasë kudo në botë", 10 vendet që zotërojnë raketat balistike Shumëkush mund të mendojë se me stadin aktual të zhvillimeve teknlogjike në botë, ndërtimi i raketave balistike ndër-kon
Tri raketa qëllojnë ambasadën amerikane në Bagdad, ka të plagosur Të paktën tri raketa kanë goditur ambasadën amerikane në kryeqytetin e Irakut, Bagadad. Një raketë ka goditur kafite
Tjetër sulm me raketa ndaj një baze amerikane në Irak, reagon Shtëpia e Bardhë Një bazë e ushtrisë amerikane në Irak e cila ishte në shënjestër të një sulmi rakete mbrëmë, është gjithashtu vendndodhj
New York Times publikon pamjet ekskluzive kur raketat iraniane godasin avionin ukrainas (VIDEO) New York Times publikon pamjet ekskluzive të momentit kur dy raketat iraniane godasin avionin ukrainas me 176 persona në
Si fshihen raketat e Iranit nën pesë shtresa betoni (FOTO LAJM) Bazat e raketave nëntokësore të Iranit të fshehura nën pesë shtresa betonit, janë gati për të goditur në rast të shpërth
Një bazë ushtarake e Irakut goditet nga disa raketa Një bazë ushtarake ajrore që ndodhet Balad të Irakut është goditur nga tetë raketa të llojit “Katyusha”. Sipas një de
Dalin pamje të reja kur raketa iraniane godet aeroplanin ukrainas ku humbën jetën 176 njerëz (VIDEO) Video e re duket se tregon momentin kur një raketë iraniane goditi një aeroplan pasagjerësh ukrainas vetëm pak çaste par
Irani rrëzoi me raketa avionin ukrainas, 176 të vdekur Irani gabimisht goditi aeroplanin ukrainas që u rrëzua të Mërkurën pranë Teheranit me 176 persona në bord, kanë raportua