999 rezultate për

rajonit

Lufta kundër informaliteti, Denaj në Vlorë: Inspektime edhe gjatë natës Dhjetëra biznese janë kontrolluar përgjatë bregdetit të Vlorës në vazhdim të aksionit kundër informalitetit, ndërsa tri
KFOR kryen ushrtime në Prizren: Çfarë duhet patur parasysh Policia e rajonit të Prizrenit, përmes një komunikate për media, ka njoftuar se me datë 24.06.2019 ditë e hënë, në Rajon
Njihuni me vendet më të shtrenjta të rajonit për të drekuar jashtë Dy personave që drekojnë në një restorant mesatar në Shqipëri fatura nuk do t’i kalojë shumën prej 2,500 lekësh. Ndonëse
Sulm me bombë, shuhet një familje, 6 të vdekur Gjashtë persona kanë mbetur të vdekur gjatë një sulmi me bombë në veri të Afganistanit. Mësohet se mes viktimave katë
Ish- Presidentët dhe Kryeministrat e rajonit "hedhin poshtë" Vuçiçin dhe Thaçin Në një konferencë rajonale në Shkup të titulluar “ Integrimet europiane në udhëkryq” nën organizimin e Klubit të Podgori
Basha nga Berlini: Politikanët e korruptuar kërcënojnë integrimin dhe stabilitetin e rajonit Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në Berlin është duke zhvilluar një vizitë në kuadër të perspektivës europiane t
Ballkani Perëndimor - Ne besojmë tek biznesi! I ndodhur në kryqëzimin midis lindjes dhe perëndimit, rajoni mund të shërbejë si një port i sigurt për investimet, nd
Macron merr në dorë fatin e Ballkanit, plani i tij për Shqipërinë Pas Samitit të Berlinit, Emmanuel Macron do të vizitojë Serbinë, ndërsa ministri i Jashtëm francez do të zhvilloj takime
Rusia, 10 milion euro tek politikanët dhe mediat e Kosovës Rusia ka një axhendë përmes së cilës tenton të shtrijë ndikimin e saj në Kosovë, dhe ashtu si në të gjithë rajonin e Bal
Bregu: Nuk ka ecje përpara pa investuar në arsim RCC në Forumin e Parë 'Shkencë dhe Inovacion Vizioni 2030 për Ballkanin Perëndimor' në Mal të Zi Ulqini - "Nëse duam
U kry! Vuloset marrëveshja - 2021 roaming falas në Ballkan! Beograd - "Një marrëveshje është një destinacion! Nënshkrimi i sotëm i marrëveshjes për Roaming falas është një hap që s
2021, Ballkani telefonata pa roaming! Bruksel - Raundi i dytë i negociatave për Marrëveshjen e Re Roaming Rajonal për Ballkanin po afron ditën kur qytetarët e
Kryeministri grek: Kosova po i hedh zjarrit benzinë Kryeministri i Greqisë, Alexis Tsipras, nuk i ka mirëpritur vendimet e fundit të Republikës së Kosovës, me theks të veça
Shqiptarët, më të varfërit në Rajon Republika e Kosovës vazhdon të ketë vlerat më të ulëta të Bruto Produktit Vendor (BPV) për kokë banori, krahasuar me ven
Hashimi nxjerr foto nga Alpet, atje ku është edhe Vuçiçi Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka publikuar një foto nga alpet austriake, ku po merr pjesë në samitin e liderëve të
Dalin fotot, kush janë 3 shqiptarët e arratisur nga qelitë greke (FOTO LAJM) Tre shtetas shqiptar janë arratisur nga qelitë e rajonit të policisë të Argjirupolit. Ngjarja ka ndodhur në orën 06,3
RAPORTI/ Shqipëria, 100 vite larg Europës Ky fillimviti ka pasur si kryefjalë integrimin e Ballkanit Perëndimor në Bashkimin Evropian. Për herë të parë, Brukse
Eurostat: Shqipëria me më pak kilometra rrugë ndër vendet e Rajonit Ballkani Perëndimor zotëron vetëm 8 për qind të rrjetit europian rrugor më 2016, teksa Shqipëria disponon shumë më pak s
Mediat e rajonit: Haradinaj deshi të rrahë një grua në Prizren (FOTO LAJM) Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, iu desh që për disa çaste të luante rolin e sigurimit, të dielën, në Prizren
Lu i sjell kupën Shqipërisë, fiton ndeshjen e futbollit me ambasadorët e rajonit Ambasadori amerikan Donald Lu i ka bërë një dhuratë tjetër Shqipërisë. Ai i ka sjellë vendin një kupë në futboll, fit