999 rezultate për

rajoni

Res publica njofton: Tregime nga rajoni #2 Në edicionin e parë të "Tregime nga rajoni" ne adresuam sfidat e ndryshme me të cilat u përballen vendet në rajon gjatë
Hapja e kufijve, ja kur do të merret vendimi Vendet e rajonit javën e ardhshme pritet përfundimisht të marrin vendim për kalimin e lirë dhe hapjen e kufijve, paralaj
Ja kur pritet hapja e kufijve të Maqedonisë me Kosovën dhe vendet e rajonit (VIDEO) Vendet e rajonit, javën e ardhshme pritet të vendosin përfundimisht për kalimin e kufijve pa kushte. Ndonëse qëndrimi
Mbetët në fuqi testi PCR për hyrje në RMV, Qeveria e Kosovës dhe e Maqedonisë ende nuk kanë vendim (VIDEO) Edhe pse u paralajmërua se këtë javë do të vendoset për hapjen e kufijve pakushte ndërmjet vendeve të rajonit, e sidomos
KOSOVË/ Nuk respektojnë masat anti Covid-19, rrahje mes qytetarëve dhe zyrtarëve të policisë (VIDEO) Dy zyrtarë policorë në rajonin e Ferizajt, janë përballur me sulm fizik ndërsa ishin të angazhuar në planin operativ në
Vuçiq: Nuk jam optimist për zgjidhjen e problemeve me Kosovën Në video-samitin e organizuar nga Këshilli Atlantik i Uashingtonit, presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq ka folur për
Rajoni i Gostivarit me mbi 217 raste aktive me COVID-19 Sipas të dhënave të fundit të Ministrisë së Shëndetësisë, në Gostivar dhe komunat përreth ka 217 raste aktive. Deri t
Maqedonia e Veriut planifikon të hapë kufijtë për vendet e rajonit Komisioni për Sëmundje Infektive në Maqedoninë e Veriut pritet që gjatë fundjavës të diskutojë për heqjen e masave kufiz
2632 raste aktive me Covid-19, si krahasohet Kosova me vendet e rajonit 118 raste të reja u konfirmuan sot në Kosovë nga IKSHPK, ndërsa 157 pacientë u shëruan nga Covid-19. Kosova ka gjit
Partitë Shqiptare të vendosura, kërkojnë barazi dhe vendimmarrje konsensuale Partitë shqiptare në Maqedonin e Veriut në zgjedhjet e 15 korrikut janë fokusuar më tepër në cështje ekonomike. Të gj
Ali Ahmeti: Rajoni po dridhet nga një ide, akoma kanë paragjykime Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti në një takim me banorët e Komunës së Sarajit, sot bëri prezantimin e kandidatit për kryemi
Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë: Aktakuza ndaj Thaçit e Veselit nuk mund të barazojë viktimën me kriminelin Pas aktakuzës nga Prokuroria e Specializuar ndaj presidentitHashim Thaçi dhe kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli, ka reagu
Dy shqiptarë rezultojnë pozitiv ndaj koronavirusit pas udhëtimit me traget Dy shqiptarë të mbërritur me traget në Itali kanë rezultuar pozitiv me Covid-19. Katër raste janë zbuluar të prekur n
Sinjali 5G dhe koronavirusi, cilat janë planet e Shqipërisë dhe vendeve të rajonit Një nga teoritë konspirative më të përhapura, por edhe më lehtë për t’u hedhur poshtë mbi virusin Corona është që COVID-
ZYRTARE/ Klose i bashkohet i Bayern Munchen Sulmuesi ikonik Miroslav Klose do të rikthehet në fushat e futbollit. Kësaj radhe jo si lojtar, por si asistenti i tr
Rajoni i Emiglia Romagnas kundër qeverisë, u jep leje 4 skuadrave italiane të nisin stërvitjet kuadrave si Bologna, Parma, Spal dhe Sassuolo iu është dhënë leja për të rifilluar stërvitjet më 4 maj nga presidenti i
Rajoni turistik italian gjen mënyrën ideale për të tërhequr turistë: Përgjysmohen çmimet! Rajoni turistik i Italisë, Siçilia ka vendosur të përgjysmojë çmimet e fluturimeve për të tërhequr turistët në përfundim
Greqia në krizë për punëtore shqiptarë, Rama telefonon Mitsotakis për hapjen e kufirit Mediat greke raportojnë për një bisedë telefonike mes kryeministri Edi Rama dhe homologut të tij të Greqise Kyriakos Mit
Farkëtimi i katër lirive për paqe dhe prosperitet në Ballkan Ndërsa Lufta e Dytë Botërore kulmonte në Evropë dhe Azi, ish Presidenti amerikan Franklin D. Roosevelt përdori fjalimin
Në këtë rajon të Italisë sot vdiqën 546 persona 793 të vdekur nga koronavirusi vetëm sot në Itali. Por 546 prej tyre janë shënuar vetëm në rajonin e Lombardisë. “